dürbün montajı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben tüfeğimi aldığımda dürbünü üstüne monte değildi.sitedeki fotolara bakarak bir şekilde monte ettim ama

pek bilgim olmadıgından dogru yere mi monte ettim bilmiyorum.(ileri geri olarak)

dürbünün resmini koyuyorum nasıl ayarlamam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

resimdeki dürbünün orjinal ayağı parayla bu aralar aram açık,

barıştık mı hemen dampa ayak alacağım siz uyarmadan ben söyleyeyim :thumbup:

[Resim Engellendi: http://img299.imageshack.us/img299/2811/goruntu318.th.jpg]

http://img299.imageshack.us/img299/2811/goruntu318.jpg

• Dürbün ayakları ortasında duran parça dürbün arka ayağının arkasında yani dürbün kızağının en başında olacak ve lastik kısmına dürbün arka ayağı dayanacak. Zaten o parçanın üstten sabitleme vidasının gireceği yuva en arkada. Tüfeğiniz de sanırım Mod 150 ve dediğiniz gibi dampa almanız gerek. :)

• Dürbün ayakları ortasında duran parça dürbün arka ayağının arkasında yani dürbün kızağının en başında olacak ve lastik kısmına dürbün arka ayağı dayanacak. Zaten o parçanın üstten sabitleme vidasının gireceği yuva en arkada. Tüfeğiniz de sanırım Mod 150 ve dediğiniz gibi dampa almanız gerek. :)

kadir abi sağolsun yardımcı oldu ayarladım.yine de teşekkür ederim ilgin alakan için.

benim esasında merak ettigim kundağa göre yeri tam olarak neresi olması gerekiyor??

çünkü bazı dürbünlerin boyundan dolayı kimi önde kimi arkada monteli.

belirli bir yeri mevcut değil mi acaba???

tüfeğimde hatsan mod125 sas TH modeli...

• dürbün bilezikleri üst vidalarını hafif gevşetiyorsun,ayaklar sabit iken dürbünü ileri geri itebilmek için bu,çok gevşetme vidaları,sonra yanağını kundağa daya bak dürbün den,kaynak pozisyonuna göre bir elin ile dürbünü ileri yahut geriye doğru kaydır,
    yani kaynak pozisyonuna göre nasıl daha net dürbün den görüntü alıyorsan o senin için uygun montajlamadır,

dampa ayak mutlaka al

• kadir abi hızır gibisin valla ;d; ;d;

solak olduğum için biraz ters geldi en başlarda ama ayarladım.

hatsan'a mail atmıştım kundak için cevap geldi bugün.

daha doğrusu geçen hafta atmıştım kazımadılar diye bu pazar bir tane daha yazdım biraz da çemkirdim ;,;-

solak oldugumdan yanagımı yasladıgım yer çok dik rahatsız ediyor,

var mı çözümü dedim th modelinin değil eski modelin kundağını takalım dediler.

ama onunda aynı,yanak kısmı kundağın sol tarafında.cevap yazdım bakalım maile cevap gelecek mi?

bir benmiyim bu sorunu yaşayan acaba??? yoksa solakların geneli mi böyle?

• TH kundak solak atıcılara ters gelir diye düşünüyorum,bende optima550 vardı,parmak deliği sağ ele göre idi,sol el ile çok rahat kavrayamıyacağını düşünüyorum,normal düz kundak da sıkıntı yaşamazsın