1. Geleneksel Filintalar-AnkaraTeam karma sergi yarışması (50m)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu hafta bir deneme yapalım isterseniz.

ben aşağıdaki hedefi hazırladım, her hedefe 1 atış yaparak 4 tur 5 atışlı yapabiliriz.

mesafe: 50m

pozisyon: benchrest (silahın kundak kısmı için destek kullanılmayacak)

atış sayısı: her sıradaki hedeflere birer atış (her sıraya toplam 5 atış)

sonuçlar: her atıcı atışını fotoğraflayıp, foruma isim-silah-dürbün-pellet belirterek yayınlayacak. fotoğrafın net olmasına dikkat edelim lütfen.

ödüller: 1. gazoz, 2. çay, 3. kesme şeker (hepsi kendi kesesinden)

fikirlerinizi paylaşırsanız iyi olur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem herhalde dipçik demek istedin.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Erdem herhalde dipçik demek istedin.

evet

.

ankarateam.png

• Bende olduğu gibi,,A3 Printer herkeste olmayabilir....A4 yapalım.. Nişancılığı iyi olmayanlar A3 Printer arasın bulsun..g;$i ;,;-

A Takımı Üyesi

• Böyle bir yarışma çok iyi olacaktır. Tatlı bir rekabet olması buluşmalara renk katacaktır. ;dance;
    Arka desteğin olmaması İmpo nun hiç hoşuna gitmecektir. ;kihhik,
    Fakat hedef konusunda biraz daha tartışmak gerekebilir.
    Örneğin hedef yuvarlakları dolu değilde çember olursa pelet deliği çemberi kestiğinde bir üsteki puan sayılması daha kolay olacaktır. Dolu olduğunda puanı çıkarmak zor oluyor.
    Ayrıca arkadaşın söylediği gibi A4 olursa daha iyi olur.

• Bencede çok zevkli olur.Ama şu arkada desteğe izin kuralını bir daha düşünsek. u½%; Acayip alıştım gerçekten.Ama çoğunluğa uyarım tabiiki.
    Erdem'in yaptığı 20'li hedef , her hedefe tek atış , puanlama konusunda büyük kolaylık sağlar.Gamo hedeflerin ve diğer 50 metre hedeflerinin merkez 1/2 inch , diğer dairelerde 1/2 inch mantığıyla A4 için bir hedefte ben çizdirdim programa.Beğendiğimizi kullanalım.

FİLİNTALAR GRUBU

• Bencede çok zevkli olur.Ama şu arkada desteğe izin kuralını bir daha düşünsek. u½%; Acayip alıştım gerçekten.Ama çoğunluğa uyarım tabiiki.
    Erdem'in yaptığı 20'li hedef , her hedefe tek atış , puanlama konusunda büyük kolaylık sağlar.Gamo hedeflerin ve diğer 50 metre hedeflerinin merkez 1/2 inch , diğer dairelerde 1/2 inch mantığıyla A4 için bir hedefte ben çizdirdim programa.Beğendiğimizi kullanalım.

tamam Taylan senin hedefi kullanalım, yalnız 10 puan dairesinin çapını büyütmüşsün ;şrofls;.

hedef A4 kağıda basılacak, her hedefe 1 atış yapılacağından puanlamada problem olmaz. ama herşey arazide belli olur, deneriz problem varsa haftaya değiştiririz.

.

ankarateam.png

• Taylan dipçiğe bişey yaslamadan atsak daha iyi olur, zaten 32x-50x dürbünle destekli atıyoruz. Birde bizde arka destek yok ;şrofls;.

Bu arada 10-9 puan arasındaki çizgiyi bozmadan 10puan atan 10x alsın, beraberlik durumunda "x"i fazla olan kazansın. Puanlamayıda mesela:

1. 47
    2. 49 (x)
    3. 50 (2x)
    4. 46
    toplam 192 (3x) gibi yapalım.

.

ankarateam.png

• Alıntı

RaptorX tarafından
    tamam Taylan senin hedefi kullanalım, yalnız 10 puan dairesinin çapını büyütmüşsün
    hedef A4 kağıda basılacak, her hedefe 1 atış yapılacağından puanlamada problem olmaz. ama herşey arazide belli olur, deneriz problem varsa haftaya değiştiririz.

Açıkçası gamo hedefin 10 puanlık göbeğiyle aynı olsun diye 12 mm yaptım.Ama istediğimiz gibi değiştirebiliriz.Program harika , istediğin gibi oynayabiliyorsun ölçülerle.

Tamam , arka destek yok.Alışırım artık birkaç ayda ;#^+. "X" da iyi fikir.

FİLİNTALAR GRUBU

• yok sen açıklamışsın zaten, ben takılmak için yazmıştım :) 50 puan fazla atılırsa, gerek olursa sonraki yarışmalarda göbeği küçültürüz.

.

ankarateam.png

• Yarışmada kaçar kişi olacak? Gibi bir soru geldi aklıma. İstanbul ve Ankara'dan eşit sayıda katılım olmaması durumunda puanlama nasıl yapılacak? Kişi sayısı az olan takımdan bir kişi birden fazla mı puanlı atış yapacak? :him:s

• Yarışmada kaçar kişi olacak? Gibi bir soru geldi aklıma. İstanbul ve Ankara'dan eşit sayıda katılım olmaması durumunda puanlama nasıl yapılacak? Kişi sayısı az olan takımdan bir kişi birden fazla mı puanlı atış yapacak? :him:s

Kamuran sergi karma, yarışma ferdi :) sayı artarsa takım yarışmalarıda yapılabilir.

not: ben Erdem , Osman abinin misafiriyim şu anda

A Takımı Üyesi

Buna ben bir fikir vereyim :

Atıyorum İstanbuldan yarışmaya 8 kişi katıldı , Ankaradan da 10 kişi. Katılımcıların sıralamaya giren ilk 6 kişisi ve sonuncu olan kişinin puanları toplanır. Toplamda 7 kişinin her iki gruptanda puanları alınmış olur. Toplam sonuca sonuncu olanlar bile etki eder....

• Yarışmaya isteyen herkes katılsın, fakat puan hesaplanırken en iyi 3 atışın puanlarının ortalaması alınsın. Böylece herkesin katılmasında hiçbir sakınca olmayacaktır. Öbür türlü atışı çok kötü olan biri yarışmaya katılmak istediğinde ortalamanın düşmesini istemeyenler katılmasını sakıncalı bulacaktır. Kırılmaca gücenmece olmaması için bu yöntemi öneririm. :thumbup:

• bence ferdi olarak başlayalım, sonra bakarız.

.

ankarateam.png

• Bi fikirde benden.Herkesin kişisel olarak aldığı punlara göre bir sıralama yaparız.Sonra Ankara Team adına atış yapanların toplam puanı atış yapan kişi sayısına bölünür ve Ankara Team ortalaması bulunur.Filintaların toplam puanıda aynı şekilde atış yapan kişi sayısına bölünerek Filinta takım puanı hesaplanır.Birimiz hepimiz , hepimiz birimiz için atış yaparız. ;şrofls;.

FİLİNTALAR GRUBU

• Bi fikirde benden.Herkesin kişisel olarak aldığı punlara göre bir sıralama yaparız.Sonra Ankara Team adına atış yapanların toplam puanı atış yapan kişi sayısına bölünür ve Ankara Team ortalaması bulunur.Filintaların toplam puanıda aynı şekilde atış yapan kişi sayısına bölünerek Filinta takım puanı hesaplanır.Birimiz hepimiz , hepimiz birimiz için atış yaparız. ;şrofls;.

Evet, ortalama almak bence de daha mantıklı.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/