25 Yard Puanlı Yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yeni hedeflerle dün 4 kişi puanlı yarışma yaptık.Muhammed kuralları biraz zorladı ama yinede 1. liğini onayladık.Sonuçlar şöyle:
    MG: Air Arms + Leupold 20 Zoom 236 Puan
    [Resim Engellendi: http://s5.directupload.net/images/100426/temp/dtamzzw8.jpg]
    OGEN: Air Arms + Walther 32 Zoom 230 Puan
    [Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/100426/temp/waonqevh.jpg]
    İMPO: Air Arms + Hawkee 24 Zoom 224 Puan
    [Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/100426/temp/yjbttb3w.jpg]
    BATÇA: Air Arms + Hawkee 32 Zoom 220 Puan
    [Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/100426/temp/r4twfkht.jpg]

FİLİNTALAR GRUBU

• itirazım var.pelletler 16 gr imiş,kutuda etekleri ezik pellet çokmuş.
    paralax oynadı,rüzgar sağanak yaptı ve uzar gider....

selamlar

FİLİNTALAR GRUBU
    AA S410 fac extra 5.5 mm + Hawke 8x32-56 30 mm,
    AA TX 200 5.5 mm hc +bushnell 4x12-40,
    Diana Mod 54 5.5 mm +bushnell 6x18-50,
    ve diğer yaylılar

• @ batca

Turşu yedim, parmaklarım şişimişi unutmuşun öncelikli bahanelerde. :)

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• 10 X lerde güzel olmuş hedef kağıtlarında .

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Alıntı

batca tarafından
    itirazım var.pelletler 16 gr imiş,kutuda etekleri ezik pellet çokmuş.
    paralax oynadı,rüzgar sağanak yaptı ve uzar gider....

Mükerrem abi , biz bundan sonra yarışmayı daha erken yapalım.Mangal'dan sonra rehavet çökmüş bize herhalde.

FİLİNTALAR GRUBU

• Bu yarışmada tüfeği tüpe bağlı vaziyette atış yapmak serbetmi?

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Kuralların içinde böyle birşey hatırlamıyorum ama pek doğru olmaz herhalde.Biz hızlı hızlı atıyoruz ama normalde verilen süre 30 dakika.Bu da gerekirse silaha yeniden hava basmak için yeterli süreyi sağlar.Fakat regülatörlü silah kullanımında bir sınırlama yok.

FİLİNTALAR GRUBU

• hepinizi tebrik ederim, bu arada ogen'in 20 hedefi 8 puan yazılmış, o 9 puan değilmi (şu an hedef fotolarını açamıyorum, aklımda yanlış kalmadı umarım) ?

bu A3 kağıda basılmış hedef mi?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem haklısın.Aslında 9 yazmışım ama kendi yazdığımı okuyamayıp 8 saymışım.Ogen'e +1 daha gerekiyor. :thumbup:
    Hedefler A3'e bastırdıklarım.Çok titizlenmeden denemek için yaptık dünkü yarışmayı.Puanlama yaparkende hedefle arkasındaki tahta arasında boşluk kaldığı için pelet kağıdı kesip atamıyor.Bu da kritik vuruşlarda kafa karıştırıyor.Ama meyve sularının pipetleri tam 5,5 mm çapında , bundan sonra tereddütlü puanlarda deliğe pipeti sokarak net sonuç çıkarabiliriz.
    Aslında yanılmıyorsam bu yarışma 3 tur yapılıyor , her tur 20 yada 30 dakika süreli , 3 turun toplam puanı 1. yi belli ediyor.Katılan herkese hedefini asacağı mdf monte edilmiş demir ayakları olan ve yere saplanan hedeflikler yaptırıp herkesin o tura aynı anda başlamasını sağlayabiliriz.Her tur sonrası puanlama yapılıp sonraki tura geçilir.Her hafta olmasa bile ayda bir böyle büyük bir yarışma zevkli olur.Aklımda çok proje var ama uygulamaya koymak zor oluyor.

FİLİNTALAR GRUBU

• Taylan bizim İstanbul-Ankara yarışmasını bu şekilde yapabilsek daha iyi olur, 25 yardada hafif rüzgar çok etkilemez. Bu arada 20-30 dakikada biz 5 tane 100m grupman yapar gider-gelir hedef değiştirir, 2 tanede sigara içeriz ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;. sizde öyle atıyorsunuz sanırım ^^ adamların vakti bol galiba. sıkıntı şuki bendeki printerlar A3 basmıyor :(

AnkaraTeam'deki arkadaşlar A3 basabilen bir printera erişiminiz varmı?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Sorma , bizde kovalayan var gibi atıyoruz.Hele Muhammed'e sıra geldiğinde; ne dolaşıyorsun atsana sende dedim.Abi ben bitirdim bile dedi.Anla artık.Rüzgar konusunda haklısın , pazar günü rüzgar olmasına rağmen 25 yard'da rüzgar pek keyif kaçırmadı.
    A3 printer bulmak gerçekten zor.O yüzden digital baskı yapan yerlere bakabilirsiniz.Ben usb bellekle gittim 100 tane olursa tanesi 25 kuruştan basarım dedi.Hemde karton gibi kalın, parlak kuşe kağıda bastı.3'er turlu yarışma istikrarlı hale gelse her yarışmacı kayıt parası 1 TL atar kumbaraya baskı parasıda çıkar. ;şrofls;.

FİLİNTALAR GRUBU