alperen692 adlı kullanıcının mesajları

Hocam şiddetli bi ses çıkıyor gaz sesi herhalde kuru sıkı sıkmış gibi hissediyosun ama kesinlikle bilye atmıyor demin incelerken bi şey farkettim şarjör takılıyken sanki horoz iğneye vurmuyor tam ama şarjör takılı değilken tam vuruyor yardımcı olursanız çok sevinirim kafayı yemek üzereyim

Valla gözle görmeden bi yorum yapamayacağım malesef. Patlama sesi geliyorsa valf bozuktur ve havayı fazlaca veriyordur böyle olsa gene pellet atar en azından 1 tane atar. İğne vurmasa patlama olmaz. Aldığınız yere sorun değişim isteyin yeni almışsınız

supertact dışındaki modelleri tavsiye etmem demişsiniz. Ben normal mod 25 olanı (genel uzunluk 37cm, namlu çıkış hızı 4.5mm de 500 fps olan. İlk çıkan mod 25) almayı düşünüyorum. Sizde aynı silahtan bahsettiniz demi? Supertact uzunluk olarak dipçik dahil 67-70cm yani silahtan daha çok tüfek gibi. Pek tabancaya benzemiyor. O yüzden daha kısa olan normal mod 25’i almak istiyorum. Mesafe olarak ise 20m den grupman yapmak için işimi görse yeterli.

Tabanca olarak kullanabiliyorsunuz zaten dipçik çıkabiliyor en büyük avantajı o. Tabanca olarak çok iyi grupman yapamayabilirsiniz. Ama dipçik olayı tamamen değiştiriyor. Tüfek tabanca arası bir şey oluyor isabeti de oldukça yüksek oluyor. Bunu bi düşünün derim.

hocam güzellerde fazla büyükler ekstra olarak ise topu hareketli değil peki yurt dışından sipariş versek gelir mi bilginiz varmı bu konu hakkında

Oyle de aşırı memnunum. Namlu uzun benimkine modifiye yaptık namlu 32 cm oldu. Öncesinde de hızı ve isabeti on numara idi 12 li şarjörü büyük avantaj. Yakınınız da birinde varsa kullanıp denemenizi tavsiye ederim.

Konuyu açan arkadaş mod 25’i aldın mı? Eğer aldıysan iyi ve kötü yanlarından bahseder misin?

Ben aldım. Süpertact dışında ki modelleri tavsiye etmem. Kullanırken red dot u kesinlikle almanızı tavsiye ederim. İsabeti ve kullanmış kolaylığı büyük avantaj. Uzun mesafe atışları düşünmeyin 40 50 metre de şişe kırıyor. İsabeti oldukça iyi yalnız 5.5 biraz ağır kalıyor çok düşme yapıyor o yüzden 4.5mm almanızı öneririm pellet olarak spot on dome 4.5 10.37 graindi galiba onu kullanın.

Haklısınız. Aslında arama yaptım forumda fakat konular genelde bu sorunun basit temeline yönelik değil, daha çok “dampa alıcam hangi marka alayım” türünden. 30-40 tane konu inceledim fakat giriş rehberi türünden bir konu göremedim, kusura bakmayın lütfen. Dampa mount’ın ne işe yaradığını ya da nasıl çalıştığını bile bilmediğim için böyle bir konu açma gereği duydum. Bahsettiğim konuyla ilgili başlıkların linklerini özelden atarsanız başlığı seve seve silebilirim.

Teşekkür ederim

Tabi benim profilime girin ve oradan konulardan son msjlardan yazdığım yazılara ulaşabilirsiniz. Telefondan girdiğim için link bak at biraz zor oluyor

Selamlar

Merak ettiğim bir sey var. Neden öncelikle forumu okuyup araştırmak yerine üye olur olmaz böyle bir konu açıyorsunuz ki ?‍♂️

Kendiniz de söylemişsiniz Bu konular çok defa forumda soruldu cevaplandı konuşuldu... Öncelikle size forumu okumanızı tavsiye ederim, yetmezse arama kısmına dampa, pellet tavsiye vs yazarak istediğinizden fazlasına ulaşırsınız önce araştırma yaparsanız kendi adıma sevinirim.

Daha da yardımcı olmamı isterseniz profilimden yazılarıma bakabilirsiniz. Çünkü bu konuyla ilgili aynı seyler 10 defa yazılmış şekilde durmakta.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için peki hangi dürbünü önerirsiniz dampa ayakla makul fiyatlı iş görücek ? :)

Marka vs çok fark etmez. Gönül uster ki hawke, gamo gibi dürbünler alalım ama onların fiyatı tüfekten fazla =) o yüzden 3x9x32 olan bir dürbün işinizi görecektir. Orta sınıfta kullanmak üzere de optima 3x12x44 gibi dürbün de olur ve ya 3x9x40 olanlar. Ama en sagliklisi başta dediğim gibi 3x9x32. Sonuçta bu tip dürbünler de genelde 9x zoom oluyor. Genelde Daha fazla zoomlu dürbünler büyük olur. O yüzden 9x i geçemeyeceğin için 3x9x32 tavsiyemdir ?

Mod 99, 95, striker, mod, 80,85, vs gibi orta sınıf güçte ki tüfekleri rahatlıkla kullanırsınız. 100 metreden rahat şişe kırar tavsiyem kesinlikle 5.5 olması. Bu tüfekler de tepme yüksek olmadığı için dampa ayak ile kullandığınız dürbün daha uzun ömürlü olur..

Magnum sınıfına gelirsek 125, Sniper, 135,155 vs gibi tüfekler de tepme biraz daha fazladır. Bu da dürbünün ömrünü kısaltır. 32mm çapı geçmeyen dürbün, dampa ayak ve stopper eşliğinde kullanırsanız oldukça elverişli olur. Bir diğer sıkıntı ise bu tüfekleri kurmak orta sınıfa göre daha zordur. Ben yıllardır atış yapıyorum alıştım artık beni etkilemiyor. Ama Mod 99 ve mod 125 Sniper var bende genelde hangisini kullanıyorsun dersen (120 metre için) mod 99 tercihim oluyor =)

Forumda dampa ayak üzerine arama yaparak, ya da benim profilimden eski yazılara ulaşarak daha detaylı bilgiler bulabilirsin

İyi hobiler agt

Neredeyse bütün başlıkları okumuşumdur :D. Beni dm60 anca paklar gibime geliyor o zaman. Elime çin malı 3-9×40eg bir durbun geçti dizelleme bitene kadar zaten takmayı düşünmüyorum. Ama dm60 anca bunu idare eder eğer memnun kalmazsam iyi bir dürbüne ileriki aylarda bütçe ayırmayı deneyeceğim. Öncelikli olarak dampa alıyorum o zaman. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Alternatif olarak Yatagun da kullanabilirsiniz. Malum dm60 epey pahalı. =) onun dışında da büyük mercekli dürbün kullanmanızı tavsiye etmem

merhaba foruma yeni üye oldum 2 yıldır havalı tüfek kullanıyorum (hatsan mod 125) tüfeğime lazer takmak istiyorum ama lazerler le ilgili bir bilgiye sahip değilim ne marka ne model lazer alacağım ? kullanım detayları neler ? yardımcı olursanız sevinirim :)

Öncelikle hoşgeldiniz.

Bizim bu tüfeklerin altında lazer takma yeri yok oraya aparat takmanız lazım. Ama bu da çok uğraştıcı ve kundaga zarar vermek gerekiyor. Bunun yerine namluya takılan lazerlerden kullanın bende ondan mevcut özelden numaranızı atarsanız wp den fotosunu atabilirim müsait olunca

Tabi ki 5.5 olmalı pellet de jsb 18.13 grain makul olsun derseniz spot on dome 16.5 grain şiddetle tavsiye ederim.

Bu model de susturucu yok susturucu gibi görünen kısım tutmak için yapılmış bir kısım.

Alınır güzel ve şekilli tüfektir.

Dürbün ise hawke, gamo vs olabilir önemli olan o dürbünü dampa ayakla kullanmanız tavsiyem ön mercek çapı 40mm mi geçmesin mümkünse 32mm tavsiye ederim. Ben 3x9-32 kullanıyorum uzun süre kullanımda bir sorun yaşamadım. Atış yaparken de kesinlikle omuza dayayarak tepmeyi düşürmek gerekir ve dampa arkasına stopper koymalisiniz. İyi hobiler agt