nickoo adlı kullanıcının mesajları

garanti dışında olmasına rağmen elli liralık bi ücret yenibi kundak icin iyibi ücret gibi geldi bana

plastiğin Kg si kaç para ki arkadaşım ?

100 tl lik kral magnum, veya en kötü lider, aras, aral, torun falan bu diğer yerli tüfeklerde bile kundakta sorun çıkmazken...

benim 4-5 yıllık kral magnuma hiçbirşey olmadığını defalarca yazmıştım.

aslında fabrika hatası olarak para almamaları lazımdı. çünkü defalarca belirttim... kılıfda duran kullanmadığım tüfekti. hiçbir kimyasal madde sürmedim. sadece beyazlamaya başlayınca nemli bezle silmiştim...

50 tl para değil. ama durduğu yerde rengi beyaza dönen bir kundak içinde 50 tl vermek + kargo parası büyük para.

Heh birde unutmadan fabrikadan telde konuştuğumuzda şöyle bir tavsiyede bulundular, 10 günde bir kundağı yağlayın.

iyi forumlar.

uzun bir süredir yazmıyorum bu konunun altına =)

pazartesi günü biz aradık,,, daha sırada demişlerdi...
    neyse bugün hatsan fabrikasındna bir yetkili aradı

ve sizin tüfek 4 yıl önce üretilmiş dediler =) zamanla böyle sıkıntılar olabilir dediler,
    Bendeki faturada 2 yıllık 2012 de alınmış bir fatura, daha sonra zaten garanti kapsanı 1 yıl dediler kesip attılar =)
    garanti kapsamının dışındaymış. dahada sonra yeni orjinal kundak değişimi 50 tl, akbank veya bir yer daha dediler, 50 tl yi yatırın,,, gelecek hafta sorunları halledilecek dediler =)

kullanmadım ama

Hatsan mod 95 - mod 99 - mod 85 - mod 80 - striker edge - striker 1000 - striker 1000 x - mod 70 - airmax alfamax

çıkış hızları isabetleri aynıdır.
    arada tasarım ve ufak farklılıklar vardır.

bugün fabrikayı aradık; ellerine geçmiş diye.

sorun nemli bezle silinmemesi gerekiyormuş :S ama diğer tüfekleride siliyorum birşey olmadı.

plastik sonuçta, benim bildiğim plastik. bu kundaklar gizli metalmi barındırıyor içerisinde ? plastiği nemli bezle silmek yanlış birşey mi :S

peki neden kral magnumun kundağa birşey olmadı ?

ayrıca nemli bezle ben, bu beyazlamalardan sonra silmiştim... yani hergün nemli bezle silen birisi değilim.
    zaten yukarda belirttim fazla kullanmadım...

neyse. pazartesi günü bakımları yapılacak mış. umarım düzelir. bu konuyu kafama taktım o yüzden gelişmeleri yazıyorum.

AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi TANIŞALIM başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

ilk önce kendini tanıtmalısın, daha sonra forumda ve googleda araştırıp bilgi edinmelisin. ve kafana takılanları burda sorabilirsin.

İyi forumlar.

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/x88Yqr.jpg

ilk önce garantisi varsa gönder. olmazsa garanti kapsamını aştıysa Garanti süresi bittiyse Gamo tamir bakım yerleri fabrikası falan yakınlarda varsa oraya ücret karşılığı yaptır.
    olmadıysa bir tüfek tamircisine git o yapar.
    dahada olmazsa kendin yapmaya çalış... sök kundağı,,, ordaki vida yoksa aynısından teymin etmeye çalış. yada vidaların millerin herneyse arasına birşey koy...

benim bildiklerim sana yardım edebileceğim bu kadar.

hocam daha önce hiç tüfek açmadım,,, tamir etmedim,,, bu zamana kadar başıma gelmedi, umarımda gelmez.
    ama;

tahminlerime göre cevaplıyorum.
    namlu sallanıyorsa, peleti koyduğunuz yerin biraz altı namlunun altı falan orda bir vida vardır yada mil gibi birşey,,, namlunun tüfeğe bağlantı yerindeki birşey. o gevşemiştir,,, düşmüş olabilir, zamanla aşınmış olabilir... sorun ordandır... ona göre yoğunlaş.

aslında makarov sağlam makinedir ama diyarbakır emniyet müdürü rahmetli gaffar okan bu silahla vurularak şehit edildiğinden beri bir gıcıklığım var hadi bakaalım (konuda hort manyağı oldu ama neyse)

bu benim eski üyelikti. 2 yıl önce falandı sanırım şifreyi falan unutmuştum girmemiştim sonra.

konuyu hortlattığınız iyi oldu, gene bu makarov konusunu açacaktım. bulamam diye aramadım. =)

gerçekden çok güzel bir co2 tabanca...

10-15 yıl kullanan var,, hatta yenisi ile eski modelinden alıpta yan yana koyup aradaki farkları gösteriyorlardı bir videoda...

Tr de olsa alırmıyım? hemen alırım. en çok gerçek silahın kopyası ve bizim kırıkkale lere çok benziyor.

cevap için teşekkürler.

benim mod 460 silahımın kurma kolunu tutan alüminyum döküm parça kırıldı ve yetkili servis 50 tl para istedi.daha önce de bir çok kez servise gidip gelmişti. ve ben de bu işlerden bıktım şimdi , yine diana ama daha güçlü ve daha istikrarlı hatta yarı pcp denebşilecek bir yaylı arıyorum aklımdan mod 350 yada gamo hunter 1250 geçiyor. bu maksatla bilen ve kullananlardan malumat edinmeye çalışıyorum.

hocam ben bugün birkaç değişik havalı tüfek paylaştım bir göz atın derim.
    neden göz atın ? çünkü bu model Trde yok. bilen gören duyanda yok... farklı oldukları için attım.

hani şimdi çıksam bir google turu atsam size 1250 fps ve üzeri en az 10 tane 120 cm boyda namludan kırmalı havalı tüfek bulurum...

Sorun Tek sorun şu Neden buraya hepsi gelmiyor ? 20 norica varken 5 tanesi ortada ya var ya yok onuda 10 av bayisinden 1 si zorlukla satıyor...

:( hani tüm dünya markaları ? modelleri ?

umarex makerovda yok,
    gidip asg midir nedir. asg makerov getirmişler onu satıyorlar dalga geçer gibi onunkide oyuncak gibi xD ne üst kızak oynuyor ne istikrarlı atıyor...

aynı paraya daha iyilerini almak varken kekliyorlar mı bizi ?

derken, ne gibi olumlu özelliklerin kastediyorsunuz diğer tüfeklere göre merak ettim..
    Yani extrası nedir bu Norica markasına ait tüfeklerin, diğelerinde farklı yapan + 'ları varmıdır.

norica tribal kullanmış biri olarak, güç kolay kurulum istikrar, kaliteli ahşap kundak. isabet oranı...

ben bu resimdeki konudaki tüfeğin herşeyden önemlisi estetiğine, gerçek av tüfeklerini daha çok yansıtmasına göre yorum yaptım.

[Resim Engellendi: http://i1225.photobucket.com/albums/ee395/2schimels/CYBERak1.jpg]

yüzde 95 oranında kopyasıymış...

810 mm yani 81 cm lik bir tüfek
    kg, max 3.5 3.6 dediğine göre, full + full metaldir. :D

Forgot to add specs
    April 28 2004, 5:23 AM

IZHMASH
    YUNKER-2, YUNKER-3 gas-cylinder air guns Distributed by Umarex/Walther
    through BrocockAccording to the 'Weapon Law" of the Russian Federation
    the air guns are acquired without license and are not subject to
    registration. The air guns are intended for amateurish shooting as well
    as the military for mastery of firing the assault rifle. The "Yunker-2"
    and "Yunker-3" gas-cylinder air guns are the products, which design and
    overall dimensions are naturally follow that of the Kalashnikov assault
    rifle. The "Yunker-2" design, weight and overall dimensions are pure
    AK-105 small-size Kalashnikov assault rifle. The 'Yunker-3" design,
    weight and overall dimensions are quite similar to the ÀÊ-74Ì
    Kalashnikov assault rifle. Fire is conducted with a 4.5 mm ga. pellets
    used for pneumatic guns due to the energy of compressed gas escaping
    from the gas cylinders. Specifications Yunker-2 Yunker-3

Calibre, mm 4.5

Weight, kg, max 3.5 3.6

Number of loaded pellets, pcs., max 18

Overall dimensions, mm 810x70x263 943õ70õ263

Maalesef karbondioksit kartuşlarıyla çalışmakta

onu yapan onuda yapardı hocam...
    zor değil o pompa görüntüden ibaretse eğer, 100 kez pompalamayla içerisine hava biriktirip 30 kez atış yaptırabilirdi.
    yada 1 kez çek havayı içine alsın 1 kez at, boncuk tabancalarında bile vardı bu. bize böyle şeyler lazım.

ama görüntüsü gene yeter. :D

[Resim Engellendi: http://www.airgun.republika.pl/Umarex%20Yunker%203.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1225.photobucket.com/albums/ee395/2schimels/AK3.jpg]

[Resim Engellendi: http://1.bp.blogspot.com/-loh2IGkyJbE/TiM1dHCjNMI/AAAAAAAAB_c/ua6pqdrC9Jw/s640/UMAREX+Baikal+Yunker+2+airsoft+BB+6mm+07.jpg]

4.5 MM çelik bilye
    şarjör limiti 18 bilye
    co2 tüple çalışıyor
    orjinal Kalashnikov kopyası

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.