bozkurt hsyn adlı kullanıcının mesajları

Ayni sorunla benim tufegimde gitti 1000 atış dizelli yapinca piston kecesi patlamış :) hayırlı olsun hocam silaha kavuşmak sevindirici oluyo bende 2 hafta beklemistim. Gerçekten seri atinca hızı dalgalaniyo günün ilk atislari seri de olsa güzel isabet oluyo. Pro hunteri 50mt de bende denedim ama fazla saga atıyordu bende. Bir yere yaslayinca destek sertse sapma daha cok oluyo bende elde tutup atinca daha isabeti gidiyo bazen :) atışa başlayınca kendini kaptiriyo insan günde 150 falan atiliyo o yüzden jsb çok pahali kaçıyor uygun pellet bulmak şart. Bu vortexleri kendimiz temizleyebilir miyiz ya da vortex piston yaglanmaya ihtiyaç duyar mi ?(

evet tüfeğe kavuşmak güzel :) bendede sola atıyor hafiften o tetik parmağından kaynaklı...tam atarken parmağın eklemini yanlış yere bastığın için olabilir...jsb hiç atmadım gamolar bitsin mutlaka deneyeceğim...vortexin temizliği bakımı hiç bilgim yok...fakat yağlanmaması gerektiğini biliyorum...1 damla bile kaçırmamalıyız piston tarafına...

tüfek 2 hafta sonra servisten geldi geleli epey oldu ama anca yazıyorum...piston keçesi tetik tertibatı değişmiş.namlu düzeltilmiş...bu sefer namlu içini güzelce temizledim atış yapınca duman çıkmıyor artık...10 metreden sıfırladım...yaklaşık 45 metreden parfüm şişesine yaptığım atışlarda gamo pro hunter ile 1 kere bile boşa atış yapmadım...fakat ts 22 ile isabetim yarı yarıya düştü...cd ve aksu av hedefleri 35 metreden ağaç dalına bağlandı...en ufak rüzgarda sallandığı için daha zor ve eğlenceli atışlar yaptım...parfüm sabitti...

cd ve parfüm atışlarımı bir kaç gün önce yaptım...bugün vortex pistonda kendimce bir deney yaptım...yapabildiğim kadar seri atış yaptım...yaptığım destekli atışlarda isabet düştü...vortexe kısa molalar vererek atış yapmak daha istikrarlı...bu molalar çok kasmadan 10 sn civarı olabilir....arka arkaya atıldığında hızda dalgalanma oluyor sanırım...isabet düşüyor...

not:foto yükleyemedim..hata veriyor...ilerleyen zamanda eklerim.

Sayın bozkurt hsyn ekonomik bir dürbün olmasına rağmen oldukça başarılı olan Konus 60 Giant ( 20x60 ) kullanıyorum. Bulutsuz gecelerde ay yüzeyindeki yüzey şekillerini görebiliyorum. Piyasadaki en güçlü dürbünlerden olmasına rağmen 100 metreden pelletin hedefe vuruşunu görebilmeniz çok zor. Belki beyaz hedefin arkasına koyu renkli fon kullanırsanız, tripodunuz da olrsa belki görebilirsiniz. Çok daha iyi modeller var tabii ki ancak onların da fiyatı oldukça yüksek. Satılan klasik dürbünlerin büyük çoğunluğu 10x50 büyütmeli. Onlarla da pellet vuruşunu görmek oldukça zor. :) .
    İnternette fotokritik.com benzeri forumlarda ya da gokbilim.com gibi sitelerde daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Ben naçizane tecrübelerimi paylaştım.

bilgilendirme için teşekkürler.özellikle forumlar işime yarar.

Çıplak gözle hedefin detaylarını kaç metrede görmek yeterli geliyor. Örneğin 2 mt olsun. 100 mt yeterli olması için 100:2= 50 kat büyütmeli bir dürbün istek duyulacaktır. pratikte uygulamadım ancak doğru sonuç vereceğini düşünüyorum.

büyütme konusundaki bilgi işimi çok kolaylaştırdı.teşekkürler

arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi el dürbünü almayı düşünüyorum...amacım atış yaptığım yerden hedefi nasıl vurduğumu rahatça görmek...100 metrede ki hedefi rahatça görebileceğim el dürbünü büyütmesi kaç olmalı? marka model öneriniz neler olur...mümkünse tek göz ya da küçük çift göz modeller arıyorum...

Forumda başka bir konuda; 1.videodaki adam yönleri yanlış anlatmış diyorlardı öyle hatırlıyorum söylediği doğru resimlediği ok işaretlerimi yanlıştı tam tersimiydi bunun gibi bişeydi:)

evet hatırladım ama resimlerde gösterilen yönler doğru...benim dürbün o yönlerde hareket ediyor...herkesinkinin tam tersi yani...enterasan...sizin hangi yönde hareket ediyor?

hazır optima konusu açılmışken aklıma takılan bir konu var...dürbün sıfırlamada ben tarretleri bu videodaki gibi ayarlıyorum... 2:30 il 3:30 arasına bakmanız yeterli...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

ama birde bu video var...tarret yönleride mi standart değil acaba?

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

güzel atışlar...tebrikler

yalnız 1 lirayı ben kullanıyorum...mod 125 te...5 kuruş yakışır mod 54 e :D hafif bir kafiye mi oldu ne :D :D

Fakat bira şişesini paramparça ediyor meret. 30 metreden Kuru çam kütüğüne pellet boyunca geçiyor. Sıfırlaması ayrı zevk sıfırladıktan sonra atması ayrı zevk. Milletle yarışıp Vuramayan eş dost akrabayla maytap geçmesi bambaşka. Şimdilik duruyor. Hemen garantiye göndermesem bu yayın olmaması daha büyük başka sorunlara yol açar mı? Yivliler çok pahalı, ruhsat harçları bir alem kısa mesafelerde kendimce sniper tarzı vay graindir, vay sıfırlamadır, rüzgar nerden esiyor gibisinden bir nebze nefis körlüyoruz işte. :)

siz o yayın tüfekten düştüğüne emin misiniz? hani benim gibi dağınık biri iseniz başka bir aletin yayı tüfeğin altından içine girmiş olabilir mi?yay yere düşüncede sanki tüfeğinmiş gibi gelmiş olabilir size.

Amman Hüseyin Böyle açılıyor kapı :D sonra önünü alamıyorsun

abi Allah tan ekonomi belli bi süre sıkıntıda...yoksa 1 tabanca 1 orta sınıf yaylı ve 1 diana çoktan alınmıştı :D hele şu servisete geçen süre boyunca neredeyse şeytana uyuyordum... :D

buarada servis 21 gün yada 30 gündü max süre...buradan diğer arkadaşları yanıltmayayım...normalden uzun kalmıyor şuan tüfek...ben sabırsızım...

tüfeği servise göndereli 15 gün oldu...13 gündür hatsanda...2 kere aradım artık utanıyorum aramaya...bir an önce gelse de atışa gitsem...sıkıldım iyice...ben hergün atış yapmasamda tüfeğimi eline alan biriydim ( bu konuda tek olmadığımı biliyorum :D ) bana zorla 2. tüfeği yada tabancayı aldıracak bunlar....

tüfeğimi ilk poşetin içinden açtığımda hafif tozlanma vardı.benimde canım sıkılmıştı...sonra silmek aklıma geldi...fabrikadan yağlı geldiği için sildim düzeldi...üzerindeki yağdan dolayı öyle görünüyor olabilir mi?birde o hedefi ve denemeyi hatsan yapmaz.onu oradaki satıcı yapmış.hedef kağıdını yanlışlıkla kutuda unuttuğu için kıvırmış bence...

aynen şans işi 2 aylık 300 küsür atış yapılmış mod 125 vortex tamirde şuan.aşırı güç düşmesi...sanırım iç piyasaya verilenlere kalite kontrol tam manası ile yapılmıyor....

hangi siteden aldınız...ilk defa duydum 12 den vurulmuş hedef kağıdı göndereni...1 metreden mi 1000 metreden mi vurulduğu belli olmayan şov amaçlı yapılmış :)