DESOVALI adlı kullanıcının mesajları

hatsanin 550tl ye pompalısı vardi aslinda o alinabilir gibi merdiven alti ürünler bile 450tl o yüzden dedim yoksa tek tercih olarak asla alinmamali

valla 550'lik pompalının tek farkı merdiven üstü oluşu :) hatta fiyatı daha pahalı :)

Ustalarima Hatsan MP ve MPA yi sotmak isterim. Kullanan duyan var mi?

Youtubeda amerikanlar bayagi ustunde durmus bu tufegin.

Amerika'ya verdikleri ürünleri bize verirlerse fiyatından dolayı düşünürdüm :) yoksa kapıdan içeri sokmam, kalite kontrolden geçemeyen ürünler iç piyasaya sürülüyor, ne plastiği adam gibi (dipçik) ne de mekanizması, bunu neden bu kadar net yazdım, yeni alınan tüfek mekanizma çapak dolu geldi, böyle iş olur mu..? üstad değilim ama hiç tavsiye etmem...

Ata CY Taktik için şu yazıyı baştan sona okumanızda fayda var tavsiyemdir; http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=13778

Armsan RS-A2 ile RS-A3 arasında mekanik hiç fark yok, hatta geçtiğimiz kışın RS-A3 ile atış yaparken ben baya sıkıntı yaşadım namlu boyu çok uzun olduğu için, ayrıca çok net belirtmek isterim ARMSAN'nın tabanca kabzeli dipçikleri herkese göre değil, bariz rahatsız edici olabiliyor kavrama konusunda, ben bunu bilerek sipariş verdim, bir yerlerde deneme şansınız olur ise kesinlikle defalarca tüfeği omuzlayın kavramanızı kontrol edin.

Maksat belirtilmediği için net yorum yapamam, ben hobiciyim Sayın Komser direk savunma amaçlı düşünüp ürünleri sıralamış, stoeger kullanmadım ama kullanan tüm dostlar efsane diyorlar yerliler arasında.

Eğer ki ben pcp gibi uğraşırim detay detay, bakım yapar, ara sıra tutukluk yapsa da maksat "hobi" derseniz sırf fantazi olsun diye Armsan RS-X2 pompalı ve Derya MK-12 şarjörlü tavsiye ederim, bu ikili en az sorun çıkaran "hobi" tüfeklerindendir. Bendeki kaşıntı yıllar sonra hanımdan izin almam ile yeni nesil bir RS-X2 sipariş vermeme sebep oldu, pump action sesi çok tahrik edici

bu yüzden bu tüfeklerde güç azalması söz konusu ise mutlaka bir problem var demektir.

Sayın Marksman55, klavyenizde problem mi var acaba...? 2011 yılına ait bir konu cevaplayarak konu hortlatılmış, bunun yanı sıra tek seferde hadi bilemediniz sonradan aklınıza geldi iki seferde cevaplayabileceğiniz bir konuya tam 26 adet ayrı ayrı mesaj olarak cevap yazmışsınız, problem var ise Moderatör ve Admin arkadaşlar size yardımcı olacaktır...!

zaman zaman duyuyorum ama hiç başıma gelmedi, ateşli silahlarda zaten evrak olduğu için problem olmuyor, ama hiç bir zamanda tüfeğimi paket yapıp kargocuya bunun içinde tüfek var demedim, sağlam karton kutu yapıp üzerini streç film ile sarıyorum çok ısrarla soran olur ise makine yedek parça diyorum, yoksa bizim millet adamı kanser eder....!

Videonun orjinali...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Video yükleme tarihine baktım da 2012 yazıyor, o tarihten sonra kibrithane bir iş adamı tarafından alınıp revize edildi, çok şık bir yer halini aldı.

http://www.kibrithane.com/

BT-65LW kullandım 58cm namlu olan, BT-65 genel olarak tahribat tüfeğidir, forumda bir çok ayar ve modifikasyon ile tüfeği hassas hale getiren bir çok hobidaş olsa da fabrika çıkışı bir BT tam olarak tahribat için üretilmiştir, Kral çok yakışıklıdır, gövde metal işçiliği Hatsan'dan 2 gömlek üstündür, BT-65 kurma mekanizması Bigmax gibi rahat değildir, bigmax'in levyeyi parmak uçların ile kurabilirsin, ancak BT'nin kola asılman gerekir, hatta BT ile el alışana kadar bir çok kez kol tam oturmadığı için problem yaşarsın,
    velhasıl-ı kelam şu 65 cm namlu olayı benimde aklımı çeldi, sanıyorum TR'de temin edilebilecek en uzun namlu boyuna sahip çok ciddi avantaj sağlar..

BT-65LW kullandım 58cm namlu olan ama namlu lother walther idi, BT-65 genel olarak tahribat tüfeğidir, forumda bir çok ayar ve modifikasyon ile tüfeği hassas hale getiren bir çok hobidaş olsa da fabrika çıkışı bir BT tam olarak tahribat için üretilmiştir, Kral çok yakışıklıdır, gövde metal işçiliği Hatsan'dan 2 gömlek üstündür, BT-65 kurma mekanizması Bigmax gibi rahat değildir, bigmax'in levyeyi parmak uçların ile kurabilirsin, ancak BT'nin kola asılman gerekir, hatta BT ile el alışana kadar bir çok kez kol tam oturmadığı için problem yaşarsın,
    velhasıl-ı kelam şu 65 cm namlu olayı benimde aklımı çeldi, sanıyorum TR'de temin edilebilecek en uzun namlu boyuna sahip...

Gidecek arkadaşlara notlar; bu yıl fuarda gösteren ama elletmeyen firmalar listesini yayınlıyorum, bir de elleten ama avuçlatmayan kurcalatmayan kilitli vitrinden aşağı indirmeyen cinsler var...!!

HATSAN: %90 kablosuz blok kilit ile bağlanmış rica minnet indiriliyor, proxima hariç.
    KRAL: Atış dahil herşey serbest elle avuçla kavra tetiğe bas, adı gibi Kral... (ateşlileri katalogtaki gibi hoş değil)
    HUĞLU: kontrollü elleme
    DERYA: herşey serbest ve görevli çok bilgili ayrıca bilgilendirici
    ARMSAN: stand güzel, görevliler imalatta bizzat çalışan insanlar bilgililer, tüm tüfekleri çelik ipe bağlı kurcalayabilirsiniz
    BORA: blok kilit saçma sapan bir fuar anlayışları var.
    SAFİR (AKSA): serbest, görevliler bilgisiz...
    SİPAHİ: serbest ve bilgili
    UTAŞ: Bu yıl yok
    SARSILMAZ: Bu yıl yok
    TİSAŞ: Bu yıl yok
    MKE: Bu yıl yok

sanıyorum katılmayanlar hemen önümüzdeki hafta yapılacak olan IDEF-2017'de yer alacaklar bu yüzden proya dahil olmadılar

emre bey cok ii olur ama bu atanin silahlar neden bu kadar biçimsiz

2 saat sonra fuar alanında olacağım, elime alıp kundak nasıl bir hissiyat veriyor inceleyeceğim, ama bendeki ilk intibada şahsi fikrim çirkin olduğu yönünde.... herkesin zevki farklı tabi, bize çirkin görünen şey bir başkasına çok şık gelebilir..

Al benden de o kadar @DESOVALI-1 kardes. Yarın 11.00 gibi ben de orada olcam inşallah. Fakat ağzıma geleni de söyleyeceğim firmalar kusura bakmasin. Bu hobide yeniyim ve bulunduğum ilçede aman aman bir av bayii yok. Pcp ve kaliteli yaylı zaten yok. İlk defa pcp silahı fuarda elime alacağım inşallah. Fakat firmaların bu yaptığını anlamak mümkün değil. Ya bi tane silahı koy meydana. Bozulursa bozulsun. Koskoca firma bir silahin bozulmasını tolere edemeyekse yazıklar olsun. Antalyadan kalkıp oraya kadar gelcem, elime bi cacık gecmeyecekse en iyisi tüyap daki otomobil fuarına katilayim.

Bence de en iyisi hemen tüyapa geçip AutoShow'a girmek olur, hafta içi ücretsiz, hafta sonu 10.TL, hem bir çok araca (bugatti vb hariç) binebilir direksiyonu kavrayabilir, vitesi hissedebilir velhasılı kelam 500 liralık tüfek üreticilerinin yaşatmadığı hissi yakınlaşmayı 200-300 bin liralık araç üreticileri yaşatacaktır emin olun...

kimse kusura bakmasın fuara katılıyorsun tüfek vitrinde...! bu ne saçmalık yahu..? bir cacık olmayacak bu sektörden... hatsan'da sağolsun (şahsi fikrim) çirkinlikte sınıf atlamış predetor ile.... yazık..... yarın sabah fuar alanında olacağım profesyonel çekim yapacağım, paylaşırım.

eline sağlık abi ne cevherler var grupta harikasınız

estağfirullah, mesleğim tasarım-imalat, e yıllardır ateşli silah vs uğraştım, havalı silahı da rahmetli İlker ağabey ve rahmetli Ülkü amca'dan öğrendim Allah onlardan razı olsun mekanları cennet olsun, piyasada zaten yüzlerce pcp var bunlardan karma yolu ile esinlenerek kaliteli bir ürün çıkaramamak bence günümüz çağında beceriksizlikten başka bir şey değildir....

Bu kundagin son hali nasil oldu acaba? Konu bayagi dagilmis. Belkide kral pucnher armour bu konudan cikti :D

son hali maalesef yok, zaman kısıtından dolayı. kral bundan çıkmış mıdır bilmem baya da benzemiş :) ama bu tasarım rus forumlardan yıllar öncesinden çıktı, evanix rainstorm'dan da önce ruslar yapmış idi..

Herkes kendine göre haklı demek biraz acımasız bir düşünce. Ben de ticaret yaptım. Yurtdışından çok ürün getirip sattım. Doların düştüğü de çıktığı da oldu. Ama ben ne kurdan aldıysam o kur üzerinden kar koyarak sattım. Aksi takdirde kur arttığında fiyatı arttırmam haksız kazanca girer. Kul hakkına girer. O zaman dolar düştüğünde neden fiyatlar düşmüyor? Satıcı "Ben bunu 2,5 TL kurdan aldım 2 kur oldu, yeni kurdan satarsam zarar ederim." demesini biliyor ama. İki taraflı ve hak yoldan düşünürsek sorun çözülmüş oluyor zaten.

işte tam olarak burada bizim esnafımızın yada ne derseniz tabiri caizse çakallığı devreye giriyor, biz kompresörün %70 malzemesini euro ile aldığımız için satış fiyatımız da euro'dur, bugün kur 2,5.TL olsun ben o fiyattan vermek zorundayım çünkü yeni malı da o fiyattan alacağım, ama bizde piyasa kimse kusura bakmasın çakal zihniyetli adamlarla dolu olduğu için kur yükselir TL bazında fiyat artar, kur düşer TL bazında fiyat düşmez, bu da ne kadar ahlaklı ve etik çalıştığımızın resmidir :)

Her iki firma ile de alışverişim var, bir çok insanında var forum ahalisinden, ikisi de sorunsuz firmalar. bu başlıktaki problem şu; ithalat yapan veyahut döviz ile alım yapan firma kesinlikle ve kesinlikle o gün ki kur ile işlem yapmak zorunda, ticaret bu, diğerinin belki elinde stok fazladır eritmek ister vs, çok basit örnek ben kompresör üreticisiyim, geçtiğimiz 2 ay içinde 11kW elektrik motorunu 308€ yani 1050.TL 'ye almış idim, müşterime de üzerine %5 koyarak veriyorum = 1102,5.TL, eğer ben sizin dediğiniz hesaptan bu malı satarsam ve bugün almak istersem 308€ = 1253.TL ödemek zorundayım, bunu yapmak ne kadar mantıklı olur taktir insanların... böyle yapan ticaret erbabı zaten batar...