Muradhan adlı kullanıcının mesajları

Kurma kolu tipi tabi ki de gücü belirlemez ancak Bolt action tipi yani mavzer gibi olan kurma kollarının kurulumu daha zor olur ve tetik hassasiyeti de dha ağrı olur normal yandan sidelever olanlara göre en huyum örneklerden biri trophy nova trophy hercul Vs olabilir mesela gücün kola bağımlı olmadığını gösteren ...

Abi tamam haklısın tehlikeli bir iş de testli tüpü geçtim 2016 model sıfır tüplü arkadaşımı yönlendirdim aynı muhabbeti yaptılar olay işin tehlikesinden çok tüp satışında da hava basiminda da tekel olma çabası olunca insanın canı sıkılıyor keyif için yaptığımız hobide sinirlerimiz geriliyor

Güzel ve gerekli bir konu başlığıydı herkes dolum yaptığı yerleri yazarsa hoş olur parayla dolum yaptığını bildiğim suan için tek yer Bayrampaşa okyanus av dolumu karşıda kompresöru olan bir şahısa yaptırıyor ama oda benden almadiysan basmam gibi kendini naza cekebiliyor biraz sıkıştırmak gerekiyor anlaşılan onun dışında ben itfaiye itfaiye dolaşıp rica minnet doldurtuyorum artık o gün hangisi basarsa :D

Fiyatı biraz tuzlu gibi ama kendime de almayı planladığım hawke 8.5-25x42 (20x mildot) modelini düşünmenizi tavsiye ederim bu modele karar vermemdeki başlıca sebepler 20x e kalibre artıkılının uzak mesafede yüksek zoom ile atış yaptırması 70 moa aralığı ince ve bol dotlu artıkılı netligi vs...

Pellet olarak bence jsb 15.89 5.52 den sasmayın derim 13.45-14.35 lerin hem bc degerleri düşük hemde vermesi gereken namlu çıkış hızını hakkıyla veremiyor benim denemelerimde tüfek 16 jsbyi 800 fps ile atarken 14.35 leri 815-820 ile atıyordu yani tüfeğin gücü düşmüş oluyor aslında 13.45 in chronosuna bakmadım ama onuda pek begenmemistim isabet olarak ruzgardan daha kolay etkileniyorlar gamonun pro serilerine gelirsek tip olarak jsbye benzerlikleri hayli fazla normal serilerine göre daha pürüzsüz yüzeyleri var gibi isabetleri de ortalamanın birazcik üstü fakat yine de pelletler arasi ağırlık farkları iki atış arasında 30-35 fps farkettiricek kadar oluyor yani hassas atış yapıcam mm ler cm ler önemli deniyorsa jsb den yine geri kalıyor

Valla açtım bir daha baktım yine çirkin yine çirkin :D bende nova compact var oda çirkin abi kundak tüm bütünlüğü mahvediyor bence kaba tufekler hatta kundagi soktugum bir vakit üstüne söyle maxi kundagini tutup nasıl olurdu acaba diye baktım daha yakışıklı oldu kibar bir tüfek oldu bu cross fire daki o el kundaginin ordaki koca yamuk şeklindeki delik tetik korkulugunun hemen önünde baslayan yine büyük çıkıntı ve bir anda incelip tüpün altına doğru uzanmasi retay tufeklerinkine benzer siyah yanak dayama kısmı falan bence hic yakismamis 1500-2000 bandindaki tüfeği görünce bir anda gözümde 200 liralık tufegin tasarımınl canlandı :)

Tutukluluk yapmadan çalışıyor olması geniş tüp hacmi ve getirisi yüksek atış sayısı ideal gücü ile güzel bir tüfeğe benziyor lakin kundagi bence tüfeğin güzelliğine ve prestijine gölge düşürmus çok daha yakışıklı olabilicekken bu haliyle bende tasarımın üzerine çok düşülmeden sadece mekanizmayı kapatmak amacıyla bir kundak giydirilip çıkarılmış model hissi verdi

100 metreye atacaksınız 16 jsb altına düşmeyin kesinlikle namlu çıkış hızı düşeceğinden ağır sacma gitmez gibi düşünebilirsiniz lakin isin aslı öyle değildir 16-18 jsb kullanın 10 metreye sifirlayin dürbünü farkı kendiniz görün

nova compactın kundagi at çöpe koy air rangerdaki gibi Haşmetli bir T kundak nasıl yakışıklı oluyor aslında tek eksiği suan benim gözümde kundagi şahsen

Hedef uzaklığı tespitiyle alakası var mı ffp nin zoom degistikce mildot arası mesafeyi aynı tutmasıyla vuruş noktasını wabit tutuyor buda 25 zoomlada 10 zoomlada aynı dottan vurmamizi sağlıyor 32x standart mildotlu ffp de artıkılın bir kısmı gider ama dikkat ettiysen dotlar yine kadrajdadır m reticlelere bak misal son zoomda da tüm cizgiler kadrajda

Regülatör ana blogu büyüttügu için tüp öne kaymak zorunda kalmış bu yüzden de namlu compactaki gibi durmuycagindan orantısız bir görüntü oluscagindan dahili moderator koymuşlar nova zaten tipiyle pek yakışıklı oldugu soylenemez regili haliyle bence daha da kaba olmus fuarda gösterilen T kundagi da renginin donuklugunuda begenemedim umarım daha farklı bir kundakla çıkar piyasaya ama bir dolum 170 200 regule atış cok güzel tabi leblebi gibi atmalik tam :D

Kullanılan dürbün ffp değil ise zaten yüksek yaklastirmali dürbünü simlemeden veya standart bir ayakla kolay kolay uzun mesafede kullanamazsınız yani kullanamazsınız derken son zoomda 25 32 40 x gibi zoomlarda kullanamaz yine düşük zoomda kullanmak zorunda kalırsınız 10 12x e kadar (moa aralığınada bağlı olarak ) kullanırsınız yoksa nisan noktanız kadraj dışı kalır buda alt vurmaniza sebeb olur sonra bu tüfek 400 e atmıyor diyebilirsiniz :D
    Soldier 532 arkadaşımın anlattıkları dogrudur 400 metreye bt ve nova ile beraber isabetli atışlar yaptık hatta mesafe net olarak 402 metre olarak çıktı ölçümlerimizde

Kralı canı gönülden tebrik ederim bazı modelleri örnek aldıkları doğrudur ama en azından yenilikçi bir tavırları var tüpü büyüttük gücü arttırdık mantığında değiller sadece havalı camiamıza renk katıyorlar Hatsanı da rekabete zorluyor ki bu da güzel bisi Kral piyasaya girmese şuan gladius falan yeni çıkacaktı belkide