Hatsan mod85 vortex pellet seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba , ilk defa havalı tüfek aldım ve yaptığım araştırmada yaylı hatsanlarda kronik problemler olduğunu gördüğüm için vortex tercih ettim fakat mod 85 vortex için pellet seçimiyle alakalı bir konu ve açıklayıcı bilgiye rastlayamadığım için bu konuyu açtım.Tüfeği daha önce kullanan yada pellet seçimiyle ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.50 metre yada ne kadar uzağa isabet ettirebilirse uzun mesafelerde kullanmayı planlıyorum.
    Şimdiden teşekkürler yardımlar için :)

• gamo pro hunter 15.43grain, jsb exact jumbo 15.89grain iyi olur.

• Hayırlı olsun ultraslan bende bir ay önce mod 85 sniper vortex aldım gerçekten güzel ve havalı bir tüfek... Enes kardeşim ilgin ve önerileriniz için teşekkür ederim araştırma yaptığım bir husustu çok faydalı olacaktır benim için saolun

• Jsb exact jumbo rs 13 grain de deneyin derim. Hayırlısı olsun tüfeğiniz güle güle kullanın.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• gamo pro hunter'ı bulamadım internette çoğu sitede tükenmiş durumda malesef , jsb 5.50 mm göremedim bir türlü 5.51,5.52 mm'lik pelletler gördüğüm için açıkçası farklarını bilmediğim için almak istemedim crossmann 5.5mm paraşüt pelet aldım denedikten sonra tecrübemi buraya aktarıcam , tavsiyeler için teşekkürler.Bilen arkadaş varsa jsb'nin 5.51 veya 5.52'lik pelletleri 5.50 namluya sıkıntı çıkarır mı ve avantajlarıyla dezavantajları farklılıkları neler?

• jsb 5.52 alın namluya daha sık oturdugu için daha iyi performans alırsınız

• Pellet olarak bence jsb 15.89 5.52 den sasmayın derim 13.45-14.35 lerin hem bc degerleri düşük hemde vermesi gereken namlu çıkış hızını hakkıyla veremiyor benim denemelerimde tüfek 16 jsbyi 800 fps ile atarken 14.35 leri 815-820 ile atıyordu yani tüfeğin gücü düşmüş oluyor aslında 13.45 in chronosuna bakmadım ama onuda pek begenmemistim isabet olarak ruzgardan daha kolay etkileniyorlar gamonun pro serilerine gelirsek tip olarak jsbye benzerlikleri hayli fazla normal serilerine göre daha pürüzsüz yüzeyleri var gibi isabetleri de ortalamanın birazcik üstü fakat yine de pelletler arasi ağırlık farkları iki atış arasında 30-35 fps farkettiricek kadar oluyor yani hassas atış yapıcam mm ler cm ler önemli deniyorsa jsb den yine geri kalıyor

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Bilgiler icin oncelikle sagolun , 5.52 15.89 grain bir turlu bulamadim hocam 5.51 ve 5.50 15.89 var bide 5.52 14.35 i var.Onerebileceginiz bir alisvrris sitesi varsa oradan temin etmek isterim

• aksu av ve gungor av bu sıtelere bak son derece guvenılır esnaflardır

• Güngör aksu isgören hilal av bunlardan birinde illa ki bulursun diye düşünüyorum bazen stogu güncel degildir ama vardır arayarak öğrenmek en garantisi

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#