100m Hayal mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Son havalı tüfeğim Benjamin Titan Nitro piston 5,5mm ile iki gün önce akşam iş çıkışı yaptığım uzun mesafe atışlarında en uzak 100m atışta istediğim performansı bir türlü alamadım. Tüfek 950fps gücünde. Pellet Jsb 14,35 grain. Dürbün hawke Vantage 3-9-40 AO (Mildot) dürbünü 100 metre ye sıfırlamaya çalıştım. Ama yinede hem isabet hemde güç konusunda tatmin olamadım. Sizce de 950fps gucundeki nitro pistonlu bir tüfekten çok sey mi bekliyorum? Bu gucteki bir tüfeğin en etkili ve isabetli menzili ne olabilir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Benjamin Titan Nitro 5,5mm/Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot

• Yaylı için 100 mt uzak mesafe olsada Hayal değil , tüfek 14 graın jsb yi 950 fps atıyor ise 18 graın jsb yi 820-840 filan atması gerekir.
    Uzak mesafe için jsb 18 graın daha iyi bir tercih olur.
    Bu şekilde birkaç noktaya dikkat ederek istediğin mesafeye ulaşabilirsin

• Havalı silahlarda mesafe arttıkça pellet ağırlığı, kontrastı, atıcı hatası, stabil atış gücü, sıcaklık, dürbünün özellikleri, namluya olan uzaklığı vs gibi parametreler çok daha önemli ve hassas ayarlar gerektirecek bir hale geleceği için 100 metre sıfırlama hele ki yaylı için biraz iddialı bir tabir olur.

Onun için önce tüfeğinizin limitlerini, sevdiği pelleti, doğru tutuç pozisyonunu iyice oturttuktan sonra bench rest pozisyonu ile 100 metre grupman deneyebilirsiniz.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Havalı silahlarda mesafe arttıkça pellet ağırlığı, kontrastı, atıcı hatası, stabil atış gücü, sıcaklık, dürbünün özellikleri, namluya olan uzaklığı vs gibi parametreler çok daha önemli ve hassas ayarlar gerektirecek bir hale geleceği için 100 metre sıfırlama hele ki yaylı için biraz iddialı bir tabir olur.

Onun için önce tüfeğinizin limitlerini, sevdiği pelleti, doğru tutuç pozisyonunu iyice oturttuktan sonra bench rest pozisyonu ile 100 metre grupman deneyebilirsiniz.

afedersiniz alakasız ama 'bench rest' pozisyonu nedir?

• Merhaba arkadaşlar. Cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Pellet konusunda jsb ve crosman hariç deneme yapmadım. 13,43 grain ve 14,35 grain pelletler arasındaki denemelerimde en iyi jsb 14,35 grain pelletten verim alabildim. Denemelerimi tavsiyeleriniz doğrultusunda tekrar yapacağım.
    Görüşmek üzere.

• ben 100m denemesi yapmıştım mod 85 sniper ile. Jsb 13.45 grain ile 5 te 5 vurmuştum. Kefirix veya dost ayran şişesiydi sanırım hedef. Dürbünlü ve kamp sandalyesi destekli olarak. Diğer tüfeklerim ile böyle bir denemem olmadı. 75m de deneyebildim. Ama mod 85 sniper ile 100m vurulduğuna göre sanırım elimdeki crosman 1077 ile olmasa da comera ve torpedo sniper ile de kesinlikle rahat vurulur kanaatindeyim. Sizin tüfeğiniz ile de alışınca ve uygun pellet ve sıfırlama ile rahat vurursunuz diye düşünüyorum.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Henüz deneme şansım olmadı arkadaşlar. İnşallah deneme sonucunu paylaşacağım. Teşekkürler.

• 100 metreye atacaksınız 16 jsb altına düşmeyin kesinlikle namlu çıkış hızı düşeceğinden ağır sacma gitmez gibi düşünebilirsiniz lakin isin aslı öyle değildir 16-18 jsb kullanın 10 metreye sifirlayin dürbünü farkı kendiniz görün

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• iyi akşamlar arkadaşlar.
    100m hayal değilmiş. Ama tüfeği ve dürbün ayarını da değiştirdim. Diğer tüfeğim olan x20 suppressora, formda okuyup öğrendiğim ayna yöntemiyle optik merkezi sıfırlanmış hawke 3-9-40 AO dürbünümü montajlayıp bugün mesai çıkışı önce 50m, 70m ve 100m atış denemlerimi yaptım. Ve mutlu son :D . 100 metre de kola tenekelerinin zıplaması süpermiş...