fahrettinerguder adlı kullanıcının mesajları

yanlis anlaşıldı sanirim bunu sizi kast ederk demedim ayrica sizin için de oldugunuz çabayı görüyorum keza sordugum soruya gorselleri ekleyerek hizli bir cevap verdiniz ama sizde veya diger uyelerde benim acimdan olaya bakarsa demek istediğimi anlarsiniz

Kizmayiniz ama surekli ayni basincta kalması bir muddet sonra mümkün olmayacaktır ayrica buradaki basinci gozlemlemek bir artidir guzel bir noktaya degindiniz 5-6binliralik tufeklerde bu eksiklik mevcuttur keza aa firmasının regülatörsuz tufek üretmemesi gibi şimdi sizin bukadar emin konuşmaniza dayanarak diyorumki hicbir zaman bu basınç ayni kalmaz ve kalmayacaktir bunu zamanla sizde tespit edersiniz bu sizin hataniz DEĞİLDİR

esasli bir inceleme yapmak için cok ekipman gerekli ama bu imkansiz değil inceleme yaparken yorum yapmaktan kacinilmali tarafsiz olarak verileri profesyonelce hazırlanmalı standart bir mesafeye atış yapılmalı benim gozlemledigim inceleme yapanlar bu konuda dikkat etmiyor yada bir nebze imkanlar ve öngörüler yönünde yapiliyor

Teşekkürler sorma sebebim yaylilarda hatsanda iki tetigide inceledim size diger yayli kullananlara ozelikle dikkat etmesi acisindan bir uyarida bulunmak isterim yaylilarda namludan kirma modellerde namlu kilidi kapanmasi için biraz sert bir hareket gerekmektedir tetigi cok hafiflestirirseniz namluyu kapatmanizla tetik düşer ve kötü sonuçları olabilir ayrica bu hafiflikten dolayi namlu daha yari yoldayken düşerse daha ciddi sakatlıkları sebep olur

regülatörunu söküp inceleme şansım olmadi bir kac yorumu okuyarak yorum yapiyorum ki turkiyede ilk regülatör yapan hakan hızlı'dan sonra sizi duyduk o altaros rezaletinden sonra neyse o ayri konu siz regülatörlerinizin montajindan sonrasi icin neler sunuyorsunuz bakim vs konularda kullanıcılara doğru kullanilmasi konusunda dikkat edilecek konulari belirtiyormusunuz mustafa bey

konu hakkında fikrimi bwyan etmek isteri iki adet altaros inceledim kullanildiklarindan sonra sahsi kanattim agirliginca demir yani esasında hicte saglikli veriler sunmamaktadir ve bir müddet sonrasinda söküp incelerseniz görürsünüz ki durum tambir felaket

merhaba
    büyük bir zararı olmaz lakın havanın önünde onu çıkışını ağırlaştıran bişey yok buda normale oranla hizlı boşalması demektir ki buda şuna yol açar basınçlı kaplar dolarken ısınır boşalırken soğur bu durum alüminyumda zamanla metal yorgunluğu ve haliyle kılcal çatlaklara ve kullanım ömrünün azalmasına sebep olur(bt65 ve galatian serisi tüpler alüminyum) yanlız airarms firması çelik kullanıyor buda sadece oringlere zarar verebilir ince ayrıntı ise airarmslarda valf milinin dip kısmındaki parça bu sogumadan dolayı zamanla çatlaklara veya hızlı yıpranmaya sebep olabilir
    tüfeginizde uzun zaman hava kalması regülatör yok ise büyük bir sorun değildir (şahsi görüşüm)ama tabi 200 dolu olarak bekletmekle 50-60 barda bekletmek arasında bariz farklar vardır konu ile alakası yok ama hw100 kullananlara regülatör tüfeğin bloğunda olduğu için uzun ömürlü saglıklı atışlar yapması açısından atış sonrası yada kullanmadığınız zamanlarda tüpü gevşeterek regülatör üzerinde basınç kalmaması gerektiğini düşünüyorum diğer tüp içi regülatör uygulamalarında ise regüle olarak ayarlanan basınçtan 30-40 bar daha düşük seviyeye indirmelerinde fayda vardır

ince mehmet ile alakali olarak auanda pisyada satışta olan pelletleri mumkun ise bir kalibretor yaparak kullanin diger kullanicilarda fark etmiştir ki aralarinda cok düzensiz ölçüde olanlar mevcut

mildot konusunda dürbünün taretine bir plastik parça yapiatirin dikkatli bir sekikde kule taret olacak sekilde daha sonra mesafelere göre clik sayarak isbati ve atislarda vuruş noktasini yakalarsiniz

dikkate almaniz gereken bir husus var marka dışında oda mesafeye ve tüfeğin gücüne uygun pellet kullanmak ağır pellet sizi yaniltmasin agir pellet taşıdığı enerjiyi hafif pellete gore daha uzu mesafelere iletir ve rüzgardan cok fazla etkilenmez

Guzel calisma ve guzel sonuçlar olmuş birkac küçük sorum olacak size oncelikle namlu ceketi sıfıra yakin temasla oturtup ucuna yani unf dişlerin oldugu kisma bir air stripper yapabilirmisiniz isabeti iyi yonde etkileyecektir cunku crown her silahta ayni düzgünlükte işlenmemiş olabilir buda pelletin yönünü (pellet arkasindan gelen fazla havadan dolayi)bozabilir regülatör ile ilgili olarak emniyet maksatlı birkac sorum var kullandığınız ek hangi materyalden ve çektiğiniz dişler yeteri boy ve derinliktemi regülatör un onunda yani Tüpte kaç bar var diger tarafa valfe kaç bar geçiyor regule olarak istekler doğrultusunda regule basinci gosterecek bir manometre ekleyebilirmisiniz son olarak regülatör çalışma sistemi ve kullanilan materyale gore belli surelerde bakim isteyecektir bu konuda destek olacakmisiniz saygılar