Hatsan Stiker Edge İncelemesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba elimden geldiğince daha önce kullanmış olduğum havalı tüfek modelleri ilede kıyaslayarak Hatsan Striker Edge model havalı tüfeğin küçük çapta bi incelemesini yapacağım amacım aynı tüfeği almak isteyen arkadaşların fikir edinmesini sağlamak.

Tüfek Hatsan klasiği olarak kapalı poşet içerisinde oldukça yağlı şekilde geliyor yüzeydeki fazla yağı bezle sildikten sonra namlu oynama yapıyor mu anlamak için namlusundan tutup hafifçe salladım sorun yok gibi.Fazla yağ yüzünden ilk atışlarda dizelleme etkesi var ve namludan duman çıkıyor hafif yanık kokusu gelebilir.

Tüfek hakkındaki izenimlerim:
    Fabrika versine göre ağırlı 3 kg bencede ağırlık bu civardadır taşırken insanı yormuyor ergonomik yapısı var kapze kısmı elime uydu tüfeği daha rahat ve daha sağlam şekilde kavrama imakanı veriyor özellikle ayakta yapılan atışlarda denge merkezi önde olduığu için tüfek öne doğru kayıyor kabzenin tasarımından dolayı sıkaca kavranırsa bu durum azalıyor.
    Kurmak için harcanan güç mod 99 dan ve mod 85 sniper den daha az,aşağı yukarı Stoeger x20 ile aynı (belki dahada azdır) yani tüfek yeni alınmış olmasına rağmen oldukça rahat kuruluyor yay rodajını tamamlayınca daha rahat kurulacaktır,namlu kilidi beni şaşırttı mod 85 sniper in namlu klidini açmak için hunharca tokatlamak gerekiyordu :D Striker makul bi baskı uygulayınca açılıyor geresiz yere insanı yorup sinir etmiyor.
    Tetik quatro tetik sisteminden kötü x20 nin tetiğinden iyi ayar ve yapılabiliyor henüz ayar yapmadım ancak tetik fena değil hatta parasına göre mükemmel :D
    Emniyet mandalı görünüş olarak mod 99 ile aynı ancak plastikten yapılmış yinede mod 85 sniper in emniyet mandalından daha iyi.
    Sarsıntı yeni oldğu için ve yay rodajını tamamlamadığı biraz daha fazladır mod 99 - mod 85 sniper den az,Stoeger x20 den çok.Makul seviyede hatsanın SAS sistemi olmamsına rağmen fazla sarsıntı olmuyor.

Tüfeğin kampayalı fiyatı kargo dahil,dürbünlü tüfek kılıfı,2 kutu yerli saçma ve 25 adet hedef kağıdı hediyesi ile birlikte havale indiriminide hesaba katınca 167 tl bu fiyat bu tüfek oldukça makul bence şuan yaylı tüfek sınıfındaki fiyat/penformans canavarı Striker Edge.
    Tüfekle 10-15 metre arası mesafede bi kaç atış yaptım nişangahını sıfırladım tahmini 50 atış yapmışımdır sorum yaşadım ağırlı iyi,namlu kilidi açılırken zorlamıyor,kullanılan yay çok sert değil kururken insanı yormuyor tepmesi fazla değil kısacası kullanmak keyifli yay rodajını tamamladıktan sonra dürbün monte edeceğim ilk izlenimlerim olumlu yönde kampanyalı fiyatı oldukça makul özellikle yeni başlayanlara ve benim gibi bu modeli merak edenlere tavsiye ederim.

2059-b21a4a2e-medium.png2060-7d9ce5fe-medium.png2067-dcd64074-medium.png2066-0bb951b3-medium.png2065-adcb7509-medium.png2061-a40e9990-medium.png2063-d46d90f1-medium.png2064-4a63228a-medium.png2062-3b4e1fbc-medium.png

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• inceleme için tesekkurler hocam forumda genelde yenı baslayacak olanlar hep sorardı cevaplarını sormadan alacaklar artık :) tahminimce JSB nin 13.43rs olan modelini sevecektir gibi. ama diğer tartışma konusuda şu 5.5 mu 4.5 mu? ben bile şuan için ikisi arasında tereddütteyim :)

• 5.5 mm kampanya var gücüde 5.5 mm için yeterli,kolay kuruluyor yayı güçsüz gibi ama crono değerleri yüksek,çokta güçsüz bi tüfek değil orta güçte bi yaylı tüfek

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• tetik ayar kısmını resimlermisiniz

Tetiğin arkasındaki yıldız başlı tornavi ile çevrilen 1 adet ayar vidası var,yapı ve görünüş olarak quatro tetikler ile alakası yok yinede ayar yapılabiliyor olması güzel.
    2068-6953c87b-medium.jpg

• Teşekkürler sorma sebebim yaylilarda hatsanda iki tetigide inceledim size diger yayli kullananlara ozelikle dikkat etmesi acisindan bir uyarida bulunmak isterim yaylilarda namludan kirma modellerde namlu kilidi kapanmasi için biraz sert bir hareket gerekmektedir tetigi cok hafiflestirirseniz namluyu kapatmanizla tetik düşer ve kötü sonuçları olabilir ayrica bu hafiflikten dolayi namlu daha yari yoldayken düşerse daha ciddi sakatlıkları sebep olur

• Teşekkürler sorma sebebim yaylilarda hatsanda iki tetigide inceledim size diger yayli kullananlara ozelikle dikkat etmesi acisindan bir uyarida bulunmak isterim yaylilarda namludan kirma modellerde namlu kilidi kapanmasi için biraz sert bir hareket gerekmektedir tetigi cok hafiflestirirseniz namluyu kapatmanizla tetik düşer ve kötü sonuçları olabilir ayrica bu hafiflikten dolayi namlu daha yari yoldayken düşerse daha ciddi sakatlıkları sebep olur

bildiğim bi konu ancak uyarı için sağolun yeni başlayan arkadaşların umarım işine yarar zahmet edip okurlar inşallah
    her yeni gelen sadece şu tüfeği mi alayım bu tüfeğimi alayım diye 10 tane birbinin aynı konu açıp ortadan kayboluyor çoğu şu model tüfeği aldım izlenimlerimde şunlardır deyip forumu bilgilendirmekten bile aciz

• esasli bir inceleme yapmak için cok ekipman gerekli ama bu imkansiz değil inceleme yaparken yorum yapmaktan kacinilmali tarafsiz olarak verileri profesyonelce hazırlanmalı standart bir mesafeye atış yapılmalı benim gozlemledigim inceleme yapanlar bu konuda dikkat etmiyor yada bir nebze imkanlar ve öngörüler yönünde yapiliyor

• ilk satırda yazıdıklarıma dikket edin konuyu ona göre değerlendirin ha varsa imakanı olan daha güzel incelmeler yapsın,şahşen forumu düzenli olarak takip ediyorum inceleme konularına keyifle okurum benim içinde güzel olur
    benim kendi bilgi birikimime göre daha önce kullandığım silahlara göre kıyaslarak inceledim elimden gelen budur,bu kadar bilgi dahi yoktu stirker modeli ile alakalı

• tabi bende inceleme konusunda acemiyim forumdan bazı arkadaşlar daha güzel yapıyorlar incelemeleri anlatımları daha iyi oluyor neyse iyi incelmeci olma gibi iddaam yok maksadım ilk satırda yazıyor zaten

• yanlis anlaşıldı sanirim bunu sizi kast ederk demedim ayrica sizin için de oldugunuz çabayı görüyorum keza sordugum soruya gorselleri ekleyerek hizli bir cevap verdiniz ama sizde veya diger uyelerde benim acimdan olaya bakarsa demek istediğimi anlarsiniz

• Striker edge merak ettiğim bir silahdı inceleme için teşekkür ederim Raif Bey.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Striker edge merak ettiğim bir silahdı inceleme için teşekkür ederim Raif Bey.

bi faydam dokunduysa ne mutlu bana bu forumda sayenizde biçok öğrendim

• estağfurullah karşılıklı bilgi alış verişimiz oluyor bende çok şey öğreniyorum.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Bir süre reddot ile kullandım.Stoper hafif iz yapmış.Bunu görünce senin harcın 4x20 deyip tasco marka ucuz bir dürbün taktım.Zetax'ın paket lastiği kullandığı yöntemle sabitledim.Şimdilik kayma yok.Arpacık görüntüyü hafif flulaştırdı fakat atışa hedefi görmeye bir engeli olmadı.30-40 metreden desteksiz yumruk kadar balonu vuruyor.Hafif rüzgarda varken bir nevi hareketli hedef konumundalar :).Yay biraz daha yumuşasın sanıyorum güzel atışlar yaptırır.Benim için en önemli avantajı kilosu.Mod 125 ten sonra çok hafif geliyor insana.Parasına göre iyi diyebilirim.

• ben geçtiğimiz senelerde edgenin kuzeni olan strıker 1000os modelini kullanıyordum bi tek parça ayak ve hawke 3-9x50AO dürbün aldım bi kaç ay sonra baktım stoper ezilmeye başlamış çıkmıyorda iyice sanki demire kaynamış öyle devam ettım sonraki atışımda stoper hızlı bi şekilde fırladı baktım stoperi kundağa bağlayan vida kundağın içinde kalmış kırılmış ve çıkmıyor stoper desen kullanılacak halde değil nedenini bilmiyorum ama bu seride de öyle bi durumla karşılaşılırsa biraz dertli iş

• demekki düşündüğümden daha fazla sarsıntı yapıyor ona göre bişeyler yapıcaz artık

• arkadaslar stoperin fotografini monteli sekilde koyabilirmisiniz bende almayi dusunuyorumda tam nereye baglaniyor

• hatsanlarda stoper durbun kanalinda takili şekillde geliyor.

• o dediğim stoper olayı zamanları benim o sıralar hobide biraz acemi zamanlarımdı gerçi hoş şimdi profosyonel değilim lakin o zamana göre biraz daha gelistirdim kendimi o yüzden diyeceğim o dur ki yeni başlayan arkadaşlar illa dürbünle kullanacagım derse 3-9x32 veya 4x32 gibi mercek capı dusuk durbun kullansınlar ben gidip 50 mercek caplı durbun kullanmıstım :D:D