Hatsan Stiker Edge İncelemesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • eakilerin güzel bir tavsiyesi vardi yaylida 1000 atış rodajin tamamlanmasi demektir rodajin tamamlamis tüfek dürbün takmaya uygun hale gelmiş demektir

• normalde havalı tufekler adı ustunde hava yoluyla çalışır barutlu değildir ya dizellemede pellete veya namluya yağ vb yanıcı maddeler sürüldüğünde yüksek sıcaklıktan yanar ve pellet sanki barutlu silahmış gibi daha hızlı gider ama tüfeğin ömrünü kısaltır duman da dizellemeden yani namlu veya pellete sürülen yanıcı maddenin yanmasından dolayı çıkar

• dizelleme nedir? Duman neden çıka? Çalışma mantığını tam bilmediğimden anlayamadım. Açıklayabilir misiniz? :D

Yaylı Tüfeklerde Dizelleme ve etkileri

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• ben geçtiğimiz senelerde edgenin kuzeni olan strıker 1000os modelini kullanıyordum bi tek parça ayak ve hawke 3-9x50AO dürbün aldım bi kaç ay sonra baktım stoper ezilmeye başlamış çıkmıyorda iyice sanki demire kaynamış öyle devam ettım sonraki atışımda stoper hızlı bi şekilde fırladı baktım stoperi kundağa bağlayan vida kundağın içinde kalmış kırılmış ve çıkmıyor stoper desen kullanılacak halde değil nedenini bilmiyorum ama bu seride de öyle bi durumla karşılaşılırsa biraz dertli iş

civata kafası kırıldı ise kalınlığına göre ince bir matkap ucuyla delin,genelde biraz iz yaptıktan sonra dik değil yan delmeye çalışırım,daha sonra içine kolayca oturacak biçimde metal bir parça sokun ve açma yönüne çevirin.Bir tur bile döndürseniz yeterli geri kalanı pense,kargaburun gibi birşeyle çevirebilirsiniz.