blodnigt adlı kullanıcının mesajları

Dün Bursa Bozkurt Av'dan hatsan nova star modelini satın aldım, tüp 250 bar dolu haldeydi ve hemen atışa gittim...

Tüfek çok hafif, insanı yormuyor...25 metrede dürbün sıfırlaması yaptım, atışlar gayet stabil, çoğu saçma aynı delikten geçiyor...

bu arada saçmalar JSB marka, dürbün : optima 3-4x44 aoe

iyi günlerde kullanın. güzel tüfek. Ayrıca 50 ve 75 m grupman denemelrı yaparsanız sonuçları beklıyor olacagım

piyasaya yeni çıkan bir tüfek. yapılan inceleme atışları güzel. fuarda prototip modeli kullandım gayet güzel. ama kullanıcı arkadaşlar varsa onların yorumlarıda bilgilendirir.benim gördüklerim kurma kolu galatıan kolu takılmış gayet kullanışlı olmuş. isabet ve stabillik 25 50 m atışlarını gördüm çok iyi.index şarşör kimi için iyi kimi için kötü. düz novaya görenamlu kısa. carbon tüp. bildiklerim bunlar

Merhabalar. Bir çift ucuz ayak ile deneme yapın. 15 20 TL ye ayak bulabiliırsınız. Aynı sorun devam ederse sorun dürbün de olabilir. Ayrıca ray da da sıkıntı olabilir. Yukarı alt için şimleme. Sag sol için ayakları eye ile törpülemeniz sorunu ortadan kaldırır. Aynı sorun bende oldu pcp tüfek te. Ayaklar bozukmuş. Eye yardımı ile sorunu çözdüm

Hatsanda ki ağırlık sorununu nova star ile çözmüşler sanırım,deneme sansı olmadı ancak karbon tüp ile 3.5kg okudum değerleri.Açıkcası benim de aklımı çelen bir tüfek şu aralar,fiyatı yeni çıktıgı için biraz yuksek ama karbon tüplü modeller arttıkca düşecektir.Bir diğer artı da görseli olumsuz etkilese de tüp ile namluyu birbirine sabitlemişler,ayrı durunca sankı en ufak temasta isabet bozulacakmıs gibi geliyor bana,o yüzden bağlı olması daha çok güven verdi şahsen bana.şuanda puncher jumbo kullanıyorum,tipi ve kundağı için aldım diyebilirim ama garip stabilite sorunları yaşıyorum,fabrikaya bakıma gönderip dürbünü değiştirmelerini rica edeceğim belki ondan sonra düzelir..

Novastar fiyat düşecegını sanmam uzun zaman.Yaklaşık 1 buçuk ay önce tüm tüfeklere zam geldi. Biraz kullanma imkanım oldu hoşuma gitti ama çok atış ve uzun atışlar yapmadım. Kral namlu değiştirmediği sürece geride kalacaktır. Hatsanın her modeliniz düz ve lw modeli var. kral bunu yapmıyor. ama her iki firmada fps degerlerı artık çok güzel. Kralda isabet sıkıntısı daha çok gözüküyor. Duyduğum kadarı ile. Ben jumbo kullanmıştım güzeldi. bu yıl pro 2 aldım.metal aksam aynı kundak değişik.insan biraz güncelleme yapar. kundak farkı için 350 tl fazla verdim. bilseydim jumbo alırdım yine. o para cebimde kalırdı. Sözde temmuz ayında birçok firma pcp kategorisinde tüfekleri piyasaya süreceklerdi. Ses seda yok.Hatta effecto satışa sunuldu 1 buçuk yıl once bırkac adet satıldı uretım yok 1 senedır. ne kadar kral daha çok kullansamda hatsan bu konuda bir adım önde. benim görüşüm

merhaba. sakarya da drager şubeniz dolum için 150 + kdv isstedi. sakarya da dolum yapamıyoruz. drager tüpü olmayan arkadaşlar için dolum yapamıyoruz diyorlar. ayrıca av bayılerıne dolum için gonderdıgımızde bıze 70 80 tl malıyetı oluyor. bu hobıye yenı başladıgımda 230 bar tüp vardı Yaklaaşık 2 yıl once o zaman doldururuz dedıler 17 tl ye. şimdi neden boyle oldu

bende kral puncher mega silah ve kral pompa ayrıca dürbün var. ancak dürbünü çok beğenmedim. bu üçünü 23 haziran 2018 de yani sezon başında aldım ancak silahın bana göre olmadığını anladım. pompa zor geldi ve bulunduğum ilçede scuba tüp dolduracak yer yok. sayfada bir türlü ilan vermeyi bulamadım. bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

ilan vermek için şartlar varmış. 50 mesaj falan yazmak gerekıyor.

İmkanınız varsa bir av bayinde elinize alarak incelemek. bazen aldıgınız tüfek estetik olarak hoşunuza gitmeyebilir. hatsan nova isabet ve güç olarak güzel olsada bana tersgeldi. kullanamadım .kral kötü demiyorum ama mesafe uzadıkça sıkıntı olabılıyor. kral estetık olarak 1 adım onde. ama hatsan ğırlıgı dez avantaj olmasına ragmen ısabet ve güç kraldan daha iyi . dediğim gibi kral mekanizma hep aynı. kundak farkı var. hayırlısı olsun. her iki markada fiyatına göre güzel tüfekler yapıyor. sonuçta 5000 tl lık bır aa 510 ile kıyaslanmaz

abi kral jumbo kullandım. estetık kullanımolarak güzel. yeni çıkan tüfekler aynı mekanızma aynı namlu. kundak farkı. ben çok uzak atış yapamadım. ama genelde söylenen uzak mesafede biraz sıkıntılı gibi.150 m 15*15 kagıda 10 atış yapıp 2 3 defa vurmak pek ıyı olmamalı.bence pıyasaya çıksın. kullansınlar ona göre karar verın. ben kral pro 2 aldım 1 ayda sattım. 80 m üzeri isabet çok kötü

geçmişs olsun. son zamanlarda bazı av bayılerı 230 bar tüpleri 300 bar fiyatına satmakta. ilk etapta iş göresede zamanla yetmeyecektir. ikincisi tüpü doldurmak için extra aparat gerekır. Sanırım adanalısınız. bence gidin orda hilal av bayıne veli abi ile tanış tüfekleri gör oyle al. yada aksu avdan da alabılırsınız. 230 bar tüp yerıne temız ıkıncı el tarıhı cok eskı olmayan 300 bar tüp almanız daha ıyı olur 7

Geçmiş olsun. en güzeli 1 2 fazla verin aksu hilal cihan av gibi ürünün ve sözünün arkasında duran kişileri seçin. bir kez bir bayıden net üzerinden pellet aldım % 60 bozuk çıktı .

tüfeğin güç ayarı en sonda olsun. 6 m sıfırladıgımda 30 m de üst vurdugunu biliyorum denedim. ama düşüşe geçince kaç m de 12 den vurur hiç bakmadım. en ideal sıfırlama 25 30 m . biraz daha atış yapın ayar yapın değişik mesafelerde. en kötü ihtimal sıkıntı olabılır namlu yamuk olabilir.

Sayın blodnigt 12 metrede tam güç ile sıfırlanmış tüfek 5-6 gün kullanılmadan beklerse,sonrasında 30 metrede 20 cm üst 5 cm sol vurabilir mi? Yaklasık 10 yıldır yaylı kullanıyorum,hala severek gamo cfx kullanıyorum sorunsuz ancak pcp de böyle bir sorun yaşıyorum malesef..

12 m sıfırlandıgında 30 m üst vurması normal. ama attıkların sol üst aynı yerde toplanıyorsa sag sol sıfırlama iyi olmamış demektir.12 m 1 mm sol, mesafe uzadıkça sol tarafa daha çok kaçar. pellet ilk yükselir sonra düşüşe gecer tam bilmiyorum ama en düşük zoom da 12 ye sıfırlanan tüfek 50 60 m de 12 den vurabilir. Ama bu mesafe sıfırlamaya göre değişir.20 ye sıfırlama 40 m gibi diyelim. ben uzun mesafe atışlarında 30 sıfırladığımda 100m atarken (hawke dürbün) neredeyse en alt dottan vuruyordum.yan ayar ise ruzgarsız havada değişmez. yan ayarı daha iyi yapmanız lazım. 30 m sıfırlayıp 50 m atışları deneyın. daha uzak mesafelerde yükseklık ayarlı durbun ayagı lazım olur.

Merhaba. 40 m sıfırlanmış bir tüfek 12 m de hedefi 12 den vurmaz. pellet namludan çıkınca hafif bir yükseliş olur sonra yerçekimi etkisiyle düşüşe geçer.ben denemedim ama 30 m sıfırlama ile 60 m de aynı isabet olur diyen arkadaşlarım oldu. 40 m sıfır tüfek 12 m ye üst vurması normal bir durum.her atışta başka yöne gidiyor olsaydı tam güçte bir sorun oldugunu düşünebilirdik. Güç ayarına gelirsek. Her güç ayarında dürbün ayarı bozulur. her gücü degiştirince ayar yapmanız gerekir. Tüfeğinizi tam güçte 30 m sıfırlayarak atış yapın. ama 10 m 70 m de aynı yerden vurmaz.