TFN adlı kullanıcının mesajları

Sana katılmıyorum tufanow arkadaşım. Neden dersen senin mod 125 in iyi çıktı diye hepsi öyle olacak diyemeyiz. Nasıl ki dün 5 sene önce aldıkları hatsan için hala kötü yorumunu yapmaları yanlış diyorsak bugünde özellikle Mod 125 konusunda "sen bakma forumda yazılanlara" diyerek tavsiye vermemeliyiz. Şimdi bu arkadaş sana güvenip alsa bir mod 125 ve isabetlilik sıfır olsa, iki günde yay kırsa attığını vuramasa bunun günahını çekebilecek misin. Bu yüzden insanların çok problem yaşadığı marka ve özellikle modellerde tavsiyede bulunurken daha dikkatli olmalıyız. umarım beni yanlış anlamazsın.Saygılar

madem ''forumda yazılanlara bakmayacağız'' burada işimiz ne?

Arkadaşlar beni yanlış anladınız alexfethiye arkadaşımız hatsanın problemli silahlarıyla ugraşmayı seviyor tıpkı benim gibi bende al bi mod 125 söküp takması keyifli olur anlamında yazdım aslında özelden yazmam gerekirdide kusura bakmayın artık ben şimdi 20 veya 30 yaşında oldugunu tahmin etdigim hatsan mod 45 mi artık bilmiyorum onu tamir edicem yay kece noludaki jonta lazım buralardada bulamıyorum alexfethiye kardeş bi yetiş yardım et bana ;şrofls;.;şrofls;.

seninkinin ilk başlarda tepmesinin sebebi keçenin arızalı olduğundan kaynaklanabilir.yine Bu güzel formda bir üstadımızın yazısında görmüştüm keçe problemi varsa tüfek tepme yapar diye...

Yalnız burada bu tüfeği yeni alacak arkadaşlara şunu iletmek isterim,arkadaşlar tüfek O tepmesiz değil çok çok az tepiyor onuda zar zor hissediyorsunuz...Bu tepmeme olayıda dürbün için geçerli değil...

Kardeş nasıl memnunmusun mod 95 den max kaç metreden şişe kırıyosun aslında 5.5 mm mod 125 iyi giderdi sana sen bakma forumda yazılıp cizilenlere oda güzel silah ver bende bitane taş gibi kardeş birtanede ondan al bence s;,s;şrofls;.;şrofls;.

;şrofls;. Ben mod 95 ilk kullandıgım zamanlar baya tepiyodu sonra icini 3 4 kere sökdüm topladım artık son kez topladıgımdan beri tüfekde tepme hiç yok nerdeyse şimdi içini sökmeye korkuyorum ne olduysa bilmeden vidalarını ne derece sıkdımda öyle oldu bilmiyorum artık yaymı gevşedi bide ben yay agırlıgının oldugu bölgeye cok gres sürdüm onunmu bir etkisi oldu bilmiyorum şimdi sökükersem tekrar sarsıntı artıcak gibi geliyo ondan hiç ellemiyorum .. ;kihhik, ama şu var mod 95 dilinden anlıyosan baya keyifli ^^

Tufanow,Yeşil gresle arası nasıl 95 sas ın ? Bende bu akşam söktüm keçe aynı seninki gibi olmuş yanımda vardı değiştirdim fakat bu yeşil gress olayını bi sorayım dedim.malum benim patriot sevmemişti zararlı çıktık.Yeşil gressten sonra her atışta namluda duman gözlüyormusun ?

Eski kece üzerindeyken bolcana gıras sürmüşdüm sadece sesi ateşli gibi cıkıyodu okadar ;atlig;;kihhik, fakat herhangi bi problem çıkmadı hatda yeşil gıresden çok hoşlandı diyebilirim :) ama yeni keceyi taktıgımda hafifden sürdüm ben özellikle yaya bol miktar uyguladım ses olayı cok azaldı bide ben anlamadım mod 95 tepiyor diyolar ama ben dürbünü kendi ayaklarıyla kullanıyorum hiçde ayar kaçırmıyor tepme sarsıntı hiç yok yani ama isabet konusunda pellet çok önemli gamo peletlerle tüfefi tanıyamadım sanki hatsan gitdi yerine diana geldi ;şrofls;.

Duman dersen ben dumanı severim yanık yağ kokusu bende hobi haline geldi zaten ;,;-

Tufanow hele bi yazsana AT44 almicanda hangi pcpyi alıcan merak ettim şimdi

Vala kardeş Walther - 1250 Dominator şekli tam bana hitap ediyor fiyatda fena sayılmaz taksit felan bişiler düşünüyorum yada biraz degil baya bir sabredip FX Gladiator DA alabilirim zaten sipariş verdigim gün sabaha kadar uyuyamam kesin :love: ALLAH o günleride nasip eder inşala bakalım zaman ne göstericek ..

Walther - 1250 Dominator
    [Resim Engellendi: http://www.yatagun.com.tr/XD1250_Dominator_1489zm1.jpg]

Mustafa serdar bey bence haklı sonucda forumdaki en tecribeli kişilerden birisi her konuda oldugu gibi tecrübe çok önemli ve bu hobi hakında edindigi tecrübeleri bizimlede paylaşması bence çok güzel bişi bu işe gönül verenler için bir yol gözterici konumunda bende yakın bir zamanda pcp almayı düşünüyorum dürüst olmak gerekirse at 44 alıcakdım ama serdar beyin bu mesajından sonra vazgecdim çünki oda mod 95 gibi olursa ben bu işden gercekden soğuyabilirim benim hatsan alma sebebimde yerli oldugu içindi birde fiyat uygun geldi yoksa yerli üretim sarsılmaza bir dünya para verdim ama verdigim paranın son kuruşuna kadar haketdiğini gururla söyleyebilirim ha ateşli ayrı dersenin sarsılmazın havalı tüfegide var bende nerden baksan 5 sene kullandım elime aldıgımda 500 600 pellet atdıgımdan pistonu tutan tetik tırnagı aşındı ve tetik kacırıyor ve şunu söylim hatsan mod 95 halt yemiş yanında ^^ demek istedigim bu işi adam gibi yapan yerli firmalar olsa ben mesela aynı parayı ödeyip yerli üretimi tercih ederim türkiyede bu alanda bir boşluk var gercekden sarsılmaz bu işe bir el atsa eminim çok güzel işler çıkarır hiç değilse hatsan gibi kalite kontrolunden geçmemiş silahları yur içinde satışa sunmaz .. saygılar

bende dün 35 mtden 1 şise bira 1 de soda şisesi yaptım bira ilk atış :thumbup: soda son atış ;hirr; takribi 15 atış böle kullanırsak hatsan 5-10 sene gider ;avci;;kffx;;keyfs;;şrofls;.

Gecen hafta 4 saatde 750 atış yapmışım 3 kutu pellet banamısın demedi zevki böyle cıkıyor bence ama ben kasabada yaşamama rahmen atış yapmak için kimsenin olmadıgı sakin yerlere gitmem gerekiyor insanlar eskisi gibi degil rahatsız oluyorlar :cursing::thumbup:

Ben mod 95 de o kırmızı okla gösterilen yere gresi boca etdim vala tetik ser diye şimdi biraz iyi oldu kacırma felanda yapmıyor tetik tertibatınada sürdüm gres temizliyecekdim ama elim ermedi o şekilde kulanıyorum ama tüfegi birdahaki sefere açdıgımda kırmızı okla gösterilen yeri ve tetikdeki gresi temizlicem ..

Şişeler ince şişeyse genelde deliyor evet.ama efes şişelerine af yok...bana sorarsan hiç 250 tl veripte mod 125 alma,ben denedim inanılmaz tepiyor ve isabetliliği mod 90 ın yarısı kadar yok,hedefleri vuramassan sinir olur tüfeği kırarsın sonra.bende wardı patriot nooldu ? fıs....mod 90 da neredeyse mod 125 kadar atar.öyle senin düşündüğün gibi güçsüz değil.ben eminim 80m lerden şişeleri kıracaktır.bu kanıya nereden varıyorum 50m den her attığımda kırıyor çünki..ve bu mesafede fazla düşme yapmaması 80 90 m leri deneyeceğini gösteriyor..işçilik olarakta temiz sayılır...ve 125 tl ...saygılar

Evet sende haklısın ama gecen bi arkadaş benden bi tavsiye istedi bende ona mod 125 th birde dampa al mutlaka dedim beni dinledi aldı isabet olarak mod 95 aşa kalmadı diyebilirim dampa oldugundanda ayarda kacırmadı genede mod 95 e isabet konusunda üstünlük saglıyamıyor fakat şişeleri patlatması hala gözümün önünden gitmiyor bazen cam kırıkları 1 . 2 mt havaya kalkıyor ve buda cok keyif verici 5.5 mm oldugundan 250 tl bir tüfek olmasına rahmen tahrip güçü çok yüksek keyifli yani güzel oyuncak ^^

Hatsanda güç arttıkça isabetlilik azalıyor. 125 th bilemem ama benim tüfeğim çok isabetli olmasına rağmen 95 sas daha stabil geldi bana. Forumun klasik ama çok doğru bir sözünü yinelemek isterim Herşey güç değildir. Ayrıca şişeyi deliyorsa emin ol hızlı demektir. Hızı düşünce delmeyi bırakıp kırmaya başlar. Expander türü bir pellet denersen kırmaya başlayacaktır. Bir kutu expander denemek 125th alıp denemekten ucuz hemde.Saygılar

Ne demek istediginizi çok iyi anlıyorum bizlere faydalı olmak adına yazdıgınız bu değeli yorumunuz için size çok teşekkür ediyorum .. saygılar

Bence 50 metreden 5.5 mm mod 90 la şişeleri vurup kırıyosan problem yok bende sırf mod 95 şişe kırmak için aldım ne yalan söylim benim sinir oldugum noktada şişeleri kırmadan delmesi sonra şişe kendiliginden yere yıgılıveriyo ben tüfegi doldururken bakıyorum şişe yok hayallah ;hirr;

Ben şimdi 5,5 mm mod 125 th modeli almayı düşünüyorum şişelerin patlamasını gözümün önünde çanlandırabiliyorum s;,ss;,s baya eylenicem kesin ^^

Evet kardeş şansına artık nedim bende mod 95 aldıgımda en çok endişelendigim nokta buydu o degilde kardeş sende nasıl bir şans var ben anlamadım 4.5 mmm sipariş etmişdin 5.5 mm gelmiş tüfegin sonra palletler 4.5 mm gelmiş sonra bu bahsettigin talihsizlik bende diyorum bende şans yok benden daha şanssız insanlarda varmış şimdi psikolojik olarak inanılmaz derecede rahatladım yaw x;.z bi arkadaşın kullandıgı hatsan modelindede vardı bu problem ama 4.5 mm oldugundan güçünde fazla bi degişiklik olmuyodu birde nerdeyse % 50 gibi bir kayma söz konusuydu senin tarifine göre sende aşırı bir kayma yok namluyu kapadıgında havanın başka bir cıkış yolu yok zaten mecbur ordan cıkıcak merak etme sadece yolu biraz daralmış okadar ^^

alex kardeş umarım bu sefer eser miktar uyguladın gresi ama mod 90 bence kaldırır ben mod 125 namludan akacak şekil yeşil gres sürdüm hiç bişi olmadı ilk 20 atışda dağ bayır inledi resmen ateşli gibi ses çıkartıyor sonra gres azalınca eski güçüne dönüyor hiç bişide olmadı ama zaten gözden çıkarılmış bi tüfek o yüzden sen deneme sakın ^^

Ben daha tek parca ayak almadım gamo pellet sparişi verdigimde beraber alıcam ama dürbünün kendi ayaklarıyla bile ayar kaçırmıyor kendi ayaklarını ona göre sabitledim ^^ şu an tüfekde ne tepme var nede ses yayı ve silindire yeşil gres sürdüm şunu söylim sesi ve tepmesi beni şaşartacak şekilde azaldı güçüde keçe değişiminden sonra inanılmaz artdı kaliteli pelletlerle bekledigimden daha iyi grupmanlar yapıcandan eminim BISMARCK kardeş hani yakın yerlerde olsak atlayıp geleyim dicemde ;avci;;avci; hehe neyse ben yarın yine şişe kırmaya devam .. +;tuftabV#

tufanow şöyle bi 80-90 m grupmanı yapsana bu mod 95 le.bakarsın bende bitane alırım...

^^ Kardeş benimde aklımda 100 mt grupmanı yapıcam ama hava şartları engel oluyor ama şöyle diyorum gamo pro magnum gibi isabet oranı iyi pelletlerle deniyeyim yoksa örnek pelletlerle nekadar denesemde boş ^^ bugun yağmura aldırış etmeden gitdik arkadaşla 40 mt şişe atışı yapdık şarap şişelerini kırmadan delip geciyor arkadaş çok begendi hemen akşam mod 95 siparişi verdi ^^ başıma gelen bütün talihsiz olaylardan sonra mod 95 imden çok memnunum tavsiye ederim x;.z

polat macamın da belirttiği gibi nasiyat değil nasihat,müsübet değil musibet olacak.

sözün doğrusu da bir(bin değil) musibet bin nasihate bedeldir.

Pardon ya aklım nerde bilmiyorum aşıkmıyım neyim ya ne yazmşım pardon ^^ hehe birazda lehce den söyledigim gibi yazmışım ondan kusuruma bakmayın artık ..

Neyse mod 95 harika oldu arkadaşlar bu tüfegi iyice çözdüm bu tüfek hakkında yardıma ihtiyacı olan olursa bana mesaj atsın yardımcı olurum herkese kolay gelsin ..

Ne demek istediginizi Çok iyi anladım hatsanın tetik yapısı biraz basit oldugu için :) kacırma olucanı sanmıyorum ama yinede tetbiri alden bırakmamak gerek sonuçda ben bu işi amatörce yapıyorum kaş yapayım derken göz çıkarmayalım yarın ilk işim tetikdeki gresi temizlemek olucak çok teşekkür ederim serdar bey çok hassas bir konuya el atdınız deneyimler benim için çok önemli benim için bir nasiyat bir müsübetle aynı eş degerde ;tacli# Tekrardan teşekür ederim sevgiler saygılar herkeze ..

Tetik parçalarını greslediğini okudum, hemen onları temizle ve sıvı yağ ile yağla, aksi halde ileride sıkıntılar yaşarsın.

Mustafa bey tetik tertibatındaki parçaları yeşil gresle yagladım ama parcalar dagılıyodu yerlerinde durmadıgı için yaglamışdım ilerde negibi sıkıntılar yaşatır merak etdim biraz bilgi verebilirmisiniz bu konuda şimdiden teşekkür ederim .