Namlu hava Deliğiyle,hava çıkış deliğinin birbirine tam oturmaması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Saygıdeğer üstatlar naludaki pellet yerleştirdiğim hava deliği ile silindirden gelen hava deliği birbirine tam oturmuyor.yaptığım ölçümlerde namludaki deliğin yüzde 20-25 kadar daha sola oturduğunu farkettim.Bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır.Saygılar..

gerek duyarsanız hemen foto ekleyebilirim...tşk

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Official Post

Bu silahın markası yada modeli varmı? :!:

• Official Post

Peki hangi modeldir? haydi onuda bil 8o

• Official Post

Bunu düzeltmenin bir yolu yok, klasik hatsan üretim hatalarından biri.

• Forumda son üç dört haftadır garip şeyler oluyor ! ;$.,

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• yaptığım ölçümlerde namludaki deliğin yüzde 20-25 kadar daha sola oturduğunu farkettim

Bu ölçümü nasıl yaptınız açıklayabilirmisiniz?

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Official Post

iyi saatte olsunlar bastı sanırım. ;kihhik,

• mazure ile ölçtüm.zaten namludaki deliğin tam oturmamasından,namlu contasının silindir hava deliğindeki izinden de orantısız olduğu belliydi.Namlu deliğinin sol taraftan contaya olan yakınlı 4mm,silindir deliği üzerindeki namlu contası izinin sol taraftan deliğe olan ölçüsü ise 3mm..

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Evet kardeş şansına artık nedim bende mod 95 aldıgımda en çok endişelendigim nokta buydu o degilde kardeş sende nasıl bir şans var ben anlamadım 4.5 mmm sipariş etmişdin 5.5 mm gelmiş tüfegin sonra palletler 4.5 mm gelmiş sonra bu bahsettigin talihsizlik bende diyorum bende şans yok benden daha şanssız insanlarda varmış şimdi psikolojik olarak inanılmaz derecede rahatladım yaw x;.z bi arkadaşın kullandıgı hatsan modelindede vardı bu problem ama 4.5 mm oldugundan güçünde fazla bi degişiklik olmuyodu birde nerdeyse % 50 gibi bir kayma söz konusuydu senin tarifine göre sende aşırı bir kayma yok namluyu kapadıgında havanın başka bir cıkış yolu yok zaten mecbur ordan cıkıcak merak etme sadece yolu biraz daralmış okadar ^^

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• tufanow kardeşim seni psikilojik olaraktan rahatlattığıma sevindim ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

aslında sorun teşkil etmiyor.yani tüfeğin performansı fabrika verisi 220m/sn olduğunu göze alırsak,50m den istikrarlı atışlar ve şişe kırmalar beni tatmin ediyor- şimdilik-.tabi yeşil gress de uyguladım bunun da faydasını görüyorum..namluyu kapattıp tetiğe bastığımda o ringin oradan biyerden hava kaçırıyormu diye test ettim,yok kaçırma falan,o ring tam oturuyor..belki bu deliklerdeki yamukluk yüzde 10 falan etkiliyordur performansı :him:s belkide etkilemez :him:s böyle bişeyler işte #hims

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Bence 50 metreden 5.5 mm mod 90 la şişeleri vurup kırıyosan problem yok bende sırf mod 95 şişe kırmak için aldım ne yalan söylim benim sinir oldugum noktada şişeleri kırmadan delmesi sonra şişe kendiliginden yere yıgılıveriyo ben tüfegi doldururken bakıyorum şişe yok hayallah ;hirr;

Ben şimdi 5,5 mm mod 125 th modeli almayı düşünüyorum şişelerin patlamasını gözümün önünde çanlandırabiliyorum s;,ss;,s baya eylenicem kesin ^^

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Hatsanda güç arttıkça isabetlilik azalıyor. 125 th bilemem ama benim tüfeğim çok isabetli olmasına rağmen 95 sas daha stabil geldi bana. Forumun klasik ama çok doğru bir sözünü yinelemek isterim Herşey güç değildir. Ayrıca şişeyi deliyorsa emin ol hızlı demektir. Hızı düşünce delmeyi bırakıp kırmaya başlar. Expander türü bir pellet denersen kırmaya başlayacaktır. Bir kutu expander denemek 125th alıp denemekten ucuz hemde.Saygılar

• Şişeler ince şişeyse genelde deliyor evet.ama efes şişelerine af yok...bana sorarsan hiç 250 tl veripte mod 125 alma,ben denedim inanılmaz tepiyor ve isabetliliği mod 90 ın yarısı kadar yok,hedefleri vuramassan sinir olur tüfeği kırarsın sonra.bende wardı patriot nooldu ? fıs....mod 90 da neredeyse mod 125 kadar atar.öyle senin düşündüğün gibi güçsüz değil.ben eminim 80m lerden şişeleri kıracaktır.bu kanıya nereden varıyorum 50m den her attığımda kırıyor çünki..ve bu mesafede fazla düşme yapmaması 80 90 m leri deneyeceğini gösteriyor..işçilik olarakta temiz sayılır...ve 125 tl ...saygılar

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Hatsanda güç arttıkça isabetlilik azalıyor. 125 th bilemem ama benim tüfeğim çok isabetli olmasına rağmen 95 sas daha stabil geldi bana. Forumun klasik ama çok doğru bir sözünü yinelemek isterim Herşey güç değildir. Ayrıca şişeyi deliyorsa emin ol hızlı demektir. Hızı düşünce delmeyi bırakıp kırmaya başlar. Expander türü bir pellet denersen kırmaya başlayacaktır. Bir kutu expander denemek 125th alıp denemekten ucuz hemde.Saygılar

Ne demek istediginizi çok iyi anlıyorum bizlere faydalı olmak adına yazdıgınız bu değeli yorumunuz için size çok teşekkür ediyorum .. saygılar