Namlu hava Deliğiyle,hava çıkış deliğinin birbirine tam oturmaması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Şişeler ince şişeyse genelde deliyor evet.ama efes şişelerine af yok...bana sorarsan hiç 250 tl veripte mod 125 alma,ben denedim inanılmaz tepiyor ve isabetliliği mod 90 ın yarısı kadar yok,hedefleri vuramassan sinir olur tüfeği kırarsın sonra.bende wardı patriot nooldu ? fıs....mod 90 da neredeyse mod 125 kadar atar.öyle senin düşündüğün gibi güçsüz değil.ben eminim 80m lerden şişeleri kıracaktır.bu kanıya nereden varıyorum 50m den her attığımda kırıyor çünki..ve bu mesafede fazla düşme yapmaması 80 90 m leri deneyeceğini gösteriyor..işçilik olarakta temiz sayılır...ve 125 tl ...saygılar

Evet sende haklısın ama gecen bi arkadaş benden bi tavsiye istedi bende ona mod 125 th birde dampa al mutlaka dedim beni dinledi aldı isabet olarak mod 95 aşa kalmadı diyebilirim dampa oldugundanda ayarda kacırmadı genede mod 95 e isabet konusunda üstünlük saglıyamıyor fakat şişeleri patlatması hala gözümün önünden gitmiyor bazen cam kırıkları 1 . 2 mt havaya kalkıyor ve buda cok keyif verici 5.5 mm oldugundan 250 tl bir tüfek olmasına rahmen tahrip güçü çok yüksek keyifli yani güzel oyuncak ^^

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Evet burada unuttuğumuz bişeyde varki hatsanın her 125 i yada her mod 90 ı birbirini tutmuyor.birisi problemsizken diğeri sorunlu çıkabiliyor..yani alırken birazda dua etmekmi lazım nedir anlamadım gitti ;şrofls;. ;şrofls;.

mod 90 fazla tepmediği için 50m den kırılan şişeleri dürbünden izleyebilmek harika doğrusu...yarın kara şişe vurmaya gidecem dur sana bi video çekim şöyle 50-60-70 m lerden şişe videoları fena olmaz herhalde ;şrofls;. ;şrofls;. Mustafa bey sağolsun powerline dürbünüme ayak da göndermiş yarın kesin 80m yi denerim..

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Hadi bekliyoruz videoyu bende yarın arkadaşa mod 125 le 95 takas teklifinde bulunucam ama tüfekden biraz bıkmasını bekliyorum ;keyf; sonra yine şişe kırmaya gitdigimizde hemen ondan önce şişeler kırdımmı takas eder kesin ben nedense mod 125 i sevdim tepmesi sesi daha hoş geldi mod 95 ses soluk yok yaw ^^

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• bekle biraz mod 125 in içindeki hatsan yağı geçince dizelleme biter,dizelleme bitince tüfek şişe kırmaz olur o da takas eder o zaman ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;. istersen hemen takasa girme..kısa süreli bi takas yap önce bir haftalık bir dene derim...

mod 95 in sessiz sedasız olması süper bir olay bence,tepmede aşırı değil,ohhh beee

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• bekle biraz mod 125 in içindeki hatsan yağı geçince dizelleme biter,dizelleme bitince tüfek şişe kırmaz olur

Emin ol hiçte öyle değil.Tüfeği komple söktüm Mazotla tüm parçalarını yıkadım sıfır yağ ile geri topladım hala aşırı kuvvetli.Şimdide değişik bir plan uygulayacağım.Yeşil gres conta değişikliği(İstediğim contayı yaptırabilirsem) ve yay ucu ağırlığını çıkarıp silindir duvarlarını iyice parlattırıcam silindirdeki torna izlerini de sildirip pistonun silindire temas eden conta ve yay ucundaki kısımlara uygun oring kanalları açtırararak oring takıcam.Bu işlemler sonucunda ne gibi değişiklikler olacak bakalım

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Resmi Gönderi

Silindirin iç duvarlarına bizim mutfakta kullandığımız tavalardaki teflon kaplamayı yaptırabilirseniz, mükemmel kaydırıcılık sağlarsınız,

• AA TX200 ün pistonunda delrin sekmanı bu dokümandan görebilirsiniz. O ring değil de yerine PTFE (teflon) ya da delrin kullanırsanız daha iyi sonuç alırsınız diye düşünüyorum. Oring sürtünmede çabuk bozulacaktır, ayrıca yağ ile şişip çalışmayı zorlaştırabilir. Güzel bir yay ağırlığı bu dokümandaki gibi işlenmiş olmalıdır.

http://users.skynet.be/mario.severi/a…00%20strip.html

Şöyle bir sistem de uygulanabilir

[Resim Engellendi: http://homepage.ntlworld.com/ad.leach/laserglide/lazaglide%20011.jpg]

[Resim Engellendi: http://img319.imageshack.us/img319/6555/0000119os0.jpg]

Yay tutucuyu delrinden yaptıabilirsiniz.

[Resim Engellendi: http://users.skynet.be/mario.severi/airgunning/graphics/PS%20internals%20700.jpg]

Başka bir AA pistonlu tüfek.

[Resim Engellendi: http://images4.fotosik.pl/81/d00f98320df1ca77.jpg]

Başka bir işlenmiş piston, teflon sekmanlı

V-Mach Lazaglide kiti

[Resim Engellendi: http://img528.imageshack.us/img528/4008/vmach1ru4.jpg]

[Resim Engellendi: http://img529.imageshack.us/img529/361/vmach12sx7.jpg]

Neticede genelde bu modifiyeler daha yumuşak ve sıfır esneme payı ile tereyağ gibi kayan , tepmesi az, çırpması, yay tınlaması, istikrarsızlığı olmayan yaylı silahlar elde etmek için üretiliyor. Size fikir verir diye umuyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Mustafa abi ve TheNightHawk önerileriniz için çok teşekkürler.İnsan kendi fikirlerinden daha iyilerini görünce daha çok hevesleniyor.Fakat maalesefki Eskişehirimin sanayisi çok gelişmiş değil.Yinede söylediğiniz malzemeleri temin etmeye çalışıcağım

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• benim mod 90 ı söktüğümde yay tutucusu olmadığını gördüm.webley patriottan (2.nesil) çıkan yay tutucuyu buna taksam olurmu ? birde webleyin yayını mod 90a takabilirmiyim ? teşekkürler..

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• benim mod 90 ı söktüğümde yay tutucusu olmadığını gördüm.webley patriottan (2.nesil) çıkan yay tutucuyu buna taksam olurmu ? birde webleyin yayını mod 90a takabilirmiyim ? teşekkürler..

bendeki mod85 in içinden de yay ucu ağırlığı çıkmamıştı,hatsanı aradım durumu anlatdım,2 günde elime geçti yay ucu ağırlığı, kargo parasını onlar ödemiş,yay ucuna para da vermedim ki onların hatası, sanırım senin tüfeğin tepmesi şuan için az birde yay ucu ağırlığını tak ve gör :thumbdown:

• yay ucu ağırlığı var, yay tutucusu yok.yay tüfek kurulduğunda silindirin içinde eğik duruyor...bi modifye yapacam bu mod 90a mod 125 ler ağlayacak, ama, az yardıma ihtiyacım var işte..

işe patriot yayını ve yay tutucusunu takarak başlayacam ama olurmu şüpheliyim işte...sökmeden bi bilgi verecek üstadlarımı bekiyorum.saygılar

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Patriotun yayı çok büyük ve kalın uyacağını hiç sanmam.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776