anadol adlı kullanıcının mesajları

uzun süredir foruma uğrayamıyordum göz gezdiriken koleksiyonlarınıza gözüm takıldı vala:D.çok güzel bıçaklar.Bu arada genel bir soru soracağım belki cevaplandı ama yanımızada ne tür ve ne boyutta bıçak taşımak serbesttir bilginiz var mı acaba.teşekkürler...

hangi purolar var.

cok çeşitli ama genelde aldıklarım öğrenci işi olan backwood,king edward gibi eh işte kaliteli purolar,yoksa cohiba gibi pahalı purolarda(5 li paketi 60 70 lira olması lazım) var...

Rica ederim...

Sevgiler,

abi bu cidden iyi oldu bende böyle biliyordum,yanımda ufak bir çakı taşıyordum,bilgilendirme için teşekkürler.bu arada antremanına gelmek bir türlü kısmet olmadı...

teşekkürler.tabiki katılmak isterim ...

benim bir iki sorum olacak tekrar.

-yaylarda tam anlamıyla gez göz arpacık göremedim.Genelde kirişden bunu yaptıklarını düşünüyorum ama dikeyde olabilir ama yatayda nasıl oluyor.yada kısaca yayla nasıl nişan alıyosunuz ^^

-okun yaya oturduğu kısım nasıl bir yapı.kafamı karıştıran okun sapının bu yuvaya tam baş kısmının arkasıdan oturduğunu düşünelim tam oku atarken ki pozisyon.ama arkadaki tüy tam ok hareket edip devam ederken yuvaya dokunup sapmaya yol açmıyor mu

şimdilik teşekkürler sabrınız için teşekkürler...

tekrar teşekkür ederim cem bey.merak etmeyin sonucta ben kaşınıyorum :)
    aslında dışarıdan öyle antreman gerektirmeyen bir spor gibi geliyor ama
    değil.dediklerinizi yapmaya calışacağım yine size danışacağım.tekrar teşekkürler...

cem bey iyi günler...

1- Bu dürbün iyimidir? Tüfeğin Hatsan olduğu düşünülürse 50 mm. lens çok risklimidir?
    -dampa ayak ister geri tepmesi fazla bir tüfek diyebiliyotum ki yaylılar için her zaman bi tehlike vardır.

2- 4,5 mm. (.177 cal.) bir tüfek 85X... Buna en uygun pellet sizce nedir? İsabet ön planda, tahribat önemli olmaksızın düşünelim lütfen...

gamoları önermem özellikle ts-10 ları çapalı çünki hem hesaplı hemde çapaksız ve benimde beğemdiğim remigtonlar yada çankırı caddesinde kolayca bulunabilicek crossmanları tavsiye ederim.

3- Dampa ayak mutlaka şartmıdır? Tek parça bir yüksek ayakta gelecek
    silahla birlikte, ona bir modifikasyon yaparak, dampa gibi extra dürbün
    koruması sağlanabilirmi?

- el becerinize bağlı ama hassasiyeti düşürebilir.lastik koyma yada silikon destek yapmakdan bahsediyorum.

4- Temizlik esnasında hangi yağı önerirsiniz namlu içi için?
    ben silah temizliğinde kullanılan namlu temizleyiciyi kullanıyorum ve namluyu güzelce temizliyor yiv setlerin zarar görmemesi icinde penye toz bırakmayan ince bez parçalar kullanıyorum...

cem bey merhaba ameliyat fotograflarındaki gercekten siz misiniz acaba,bir an inanamadım o yuzden kusurabakmayın.Bende okculuğa merak salmıştım ama bu kadara tehlikeli olabileceini görünce cidden temkinli yaklaşmaya başladım bu konuya tekrar gecmiş olsun...

hayırlı olsun bende aynı tufeğe sahibim.Yakşalık 50 mt den maden suyu şişesi kırabiliyor.genelde remixon pellet kullanıyorum gamo ts-10 da fena değil ama şimdi corsman aldım onu deneyeceğim.crosman daha çapaksız dğerlerine göre...

bu arada arkadaşlar 7mt'den kalem pili vurabiliyorum isabet denemesi için iyi bir sonuçmu bu tüfekte

her atışta vurabiliyorsanız 7 değilde 10 mt olarak düşünürsek bence başarılı...