fiserman adlı kullanıcının mesajları

arkadaşlar otomatik yivlilere bulundurmaruhsatı verildiğini okudum çeşitli kaynaklardan hatta bazı bölgelere özel taşıma ruhsatı bile veriliyormuş
    sorum otomatik derken tek tek otomatik av tüfeği gibi olanlara veriliyor sanırım
    full otomatik asoult rifle örnek xm8 gibi silahlara verilmiyor değil mi?
    bazı arkadaşlar xm8 mi alacaksın sorusunu sorabilir:D soru meraktandır bilgi dinme amaçlı tşkler:)

arkadşlar yorumlardan dolayı tşk ederimfakat hep düz mantık kullanılmış 12 çapı büyük olduğu için öldürücüdür diye
    burada hız farkı var eğer sadece büyük çap öldürücü olsaydı snipper tüfekelr de 12 cal yapılırdı diye düşünüyorum

sorummun cevabınıhesaplayarak yapabilecek arkadaş yok mu

36 cal neredeyse 2 kat hızlı çıkış hızı var buna rağmen yine de 12 cal uzun mesafede daha isabetli ve öldürücü diyebilir myiiz?
    saygılar

Sterling 36 ga Av Kurşunu Namlu Çıkış Hızı: 800 m/sn

Sterling 12 ga 28 gr Süper Av ve Atış Kurşunu

Namlu Çıkış Hızı:510 m/sn

ben burdan yola çıkarak böyle düşünmüştüm bir kaç çeşit kurşunu kıyasladığımda da 36 cal çıkış hızı fazla gibi geldi

buna dayanarak 12 cal kısa mesafede 36 cal uzak mesafede daha öldürücü diyebilir miyiz

bu tüfeğe susturucu takılır mı hangi marka tercih etmeliyim
    ateşli silahlarda susturucu hız kaybı yapıyor havalıda da yapar mı
    tşkler saygılar

arkadaşlar inş en kısa zaman da bu silah elimde olacak size sorum 100 mde 1 ytlyi her defasında vurabileceğim bir pellet önermeniz
    mümkünse biraz hasaplı olsun 45 ytl 250 saçmaya vermek zor:)

bir de bu tüfeğin tetiği yumuşak mıdır
    ayrıca modifiye ile hızı ne kadar artırabiliriz
    tşkler saygılar

arkadaşlar bnede mod 135 var destekli atışta kaç metreden 1 ytlyi vurabilrim bu mermiyle sorunsuz atış yaparsam

tşkler saygılar

arkadaşlar bende hatsa nmod 135 var tetik çok sert ne yapabilirim acaba yarındna vidassını gevşettim yine sert bir çözüm öneriniz varmı tşkler
    saygılar

tatlı suda germe ağ nasıl kullanılır yardımcı olur musunuz suyun durgun yerine mi gerilir su bulanık mı olmalı berrak olsa olur mu ya da akan yeri daha mı iyidir yardımcı olur musunuz
    şimdiden tşkler

bizim burada çay balığı denene tatlı su kefalleri var ben berrak bir akarsuda yakalamaya çalışıyorum solucan kullanıyorum şamandıralı oltada denedim dip oltası da sinek iğne bile denedim ama küçük balıklar oltaya banıyor büyükler banmıyor
    sebebi nedir acaba arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
    şimdiden tşkler

arkadaşlar avanix ar6 almayı düşünüyorum da tyaylı tüfekelre göre daha ağaırmıdır
    birde yedek tüp ve pompanın ağırlıkları ne kadardır söylerseniz sevinirim
    tşkler