umutunal1982 adlı kullanıcının mesajları

Hep aynı kutu jsb den atıyorsanız ve kutuda yağlanma varsa ondan yapıyordur. Kutuya kolonya koyun hafif çalkalayın sonra deterjanlı su koyun gene çalkalayın normal su ile durulayıp hepsini güneş görmeyen bir yerde rulo peçete üzerine yayıp kurumasını bekleyin kuruduktan sonra pelletler yağdan arınacaktır. Yalnız işlemi yaparken dikkatli ve nazik olun ki pelletlerde etekleri bozulmasın

soylediklerinizi birebir uyguladim. Kurumaya bıraktım. Aksam ustu deneyecegim tekrar

Hep aynı kutu jsb den atıyorsanız ve kutuda yağlanma varsa ondan yapıyordur. Kutuya kolonya koyun hafif çalkalayın sonra deterjanlı su koyun gene çalkalayın normal su ile durulayıp hepsini güneş görmeyen bir yerde rulo peçete üzerine yayıp kurumasını bekleyin kuruduktan sonra pelletler yağdan arınacaktır. Yalnız işlemi yaparken dikkatli ve nazik olun ki pelletlerde etekleri bozulmasın

3 farkli kutudan 300den fazla atış yaptım. Değişen yok. Pelletler güneşte kalmadı, hatta iki kutuyu yeni açtım. Kupkuruydular.

Ben de bu günlerde diana 460 dan bir üst basamak atlamayı düşünürken bu konuyu gördüm.
    Uzak mesafe atışları yaptınız mı, nasıl bir intiba bırakıyor.

En uzak mesafe olarak 65 metre atış yaptım. Ramazan dolayısıyla 100 metre lere atış yapamadım. 65 metreden gurupman çok iyi. Bu güne kadar kullandığım yaylılar da en iyi atışları bununla yaptım.

Arkadaslar, 15,43 grn gamo hunter ile atışlarda pellet yükleme mekanizmasından duman gelmezken
    18.. veya 15.. graİnlik jsb pelletlerle atışlardan sonra yoğun miktarda duman oluyor.
    Tüfekle 600 den fazla atış yapmışımdır. Gamo pellette dizelleme belirtisi yokken jsb de yoğun miktarda olmasının sebebi nedir.

Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda halledilir. Bu hobiye baktığımda çoğu kişi büyük bir hevesle epey bir para harcayarak bu işe giriyor. Bir iki ay geçmeden soğuyup setini satmaya çalışıyor. Bu soğumanın sebepleri iyi bir gurupman yapamaması, dürbünü ayarlayıp kullanamaması geliyor. Bu hobi bilgi, mesai, sabır ve para gerektiren bir uğraştır. Malzemenin en kalitelisi ni almadığımızda istenilen verim olmayacağından çabucak soğuyabiliriz.

Yanına 3 kutu pelet alsan, iki arkadaş iki dalgıç tüpüyle daha peletler yarıya gelmeden tüpler bitmiş oluyor. Yaylı ise vaktin varsa sabaha kadar tek tek doldur at pelet varsa atış bitmez.

Daha kuvvetli ve isabetli yaylılar olsaydı, bu kadar pcp almazdım.
    Yaylılarda bir yenilik çıkarsa almak ve denemek isterim. Yaylılara hayranım.

Ben de sizin gibi bu düşünceyle hareket ettim. Pcp kadar masraflı oldu ama diana mod 54 aldım. İnsan her atıştan bu kadar zevk alır ancak. Güç bakımından Pcp ile yaylı kıyaslanamaz ama kafa rahatlığı ve zahmetsizliği sebebiyle en iyisi iyi bir yaylıdır

Hayirli olsun hocam bu yandan kirma sanirim kurmasi zor oluyor mu? Yada pozisyon bozulmadan kurulacak kadar hafif mi?

Eger sifirlama sehpasindan almadan kurulabiliyorsa harika. Keske yerli ureticilerde boyle bir model uretse.

Hatta proximanin boyle bir versiyonu ciksa...

Teşekkür ederim. Malesef sıfırlama sehbaşı üzerinden kurmak için çok sert. Malesef pozisyonu bozup doğrulmak gerekiyor. İlk baslarda namludan kirmaliya gore zor geliyor. Ancak alınca güzel oluyor. Bunun yaninda atış stabilitesi, geri tepmesi pcp ayarında.