meenet adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar merhaba, evet hemen hemen her cumartesi buluşma oluyor. Ben uzun zamandır buluşmalara katılmıyorum ama takımımızın üyeleri herhafta buluşma gerçekleştiriyor. Atış alanımız Ankara Mühye Köyünde. Alan takım üyelerimizin kullanımına mahsustur, gelip tanışmak, bilgi almak ve sohbet için tüm hobiseverlere kapımız açık. Saygılar

a takımı c tesileri kesin bulusuyoruz buyrun gelin tanışalım demişlerdi. amA poligonlarını takım dışından kimseye kullandırmıyorlar. malum kendileri emek para verip yaptılar

Arkadaşlar merhaba, evet hemen hemen her cumartesi buluşma oluyor. Ben uzun zamandır buluşmalara katılmıyorum ama takımımızın üyeleri herhafta buluşma gerçekleştiriyor. Atış alanımız Ankara Mühye Köyünde. Alan takım üyelerimizin kullanımına mahsustur, gelip tanışmak, bilgi almak ve sohbet için tüm hobiseverlere kapımız açık. Saygılar

Güzel, keyifli ve de yorucu bir haftasonu geçirdik diyebilirim. Gelen, bizi yalnız bırakmayan ve keyifli vakit geçirmemize dahil olan tüm dostlara çok teşekkür etmek isterim. Özellikle bu parkur da yarışmadığım için çok pişman olduğumu itiraf edebilirim:) Çok kısa bir hazırlık süresi içerisinde, özveri gösteren ve elinden gelenin maximumunu yapan takım arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. Ellerine ve yüreklerine sağlık diyorum. Saygılar

Hw100 de AA510 da uygundur. Şahsi fikrim her iki pcp yi yakından görmeniz ve incelemenizden yana. Her iki pcp için 2.el çok mantıklı, şayet sıfır alınacak ise sıfır parasına ekleme yapılıp FX R400 tercih edilebilir. Erhan abi gayet güzel bir açıklama yapmış. Saygılar

Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın. Geçen Cumartesi fuarda yakından inceleme fırsatım oldu, klasik İngiliz işçiliği:) dengeli tutuşu ve de heybeti gerçekten insanı cezbediyor. Umarım atış grafiği ve eğrisi de tatmin eder. Detaylı bir inceleme bekliyoruz. Saygılar

;tufey# ;tufey# ;tufey#

Yönetici Not'u : İyi günler AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi "Tanışalım" başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız, Lütfen Forum kurallarını okuyunuz.

Aksi halde üyeliğiniz sonlandırılacaktır.

Benim 250,300 ve350 metre atislarimi izlediğini biliyorum sunu söyleyeyim 200 sonraki en fazla 6 zoom kullanabiliyor sun 300 de bu da silinti ben 300-350 metre atislarini mecburen 4-5 zoomla yapıyorum bende baraka 10-40 dürbün var ama kesinlikle kullanamiyorum tecrubemle söylüyorum PSP de en ideal optik 4-16 gerisi hikaye

Neye göre hikaye tam anlayamadım?

işin bu kısmını hiç düşünmemiştim, uzun mesafe yüksek zoomda mildotlardan yararlanabilme imkanı kalmıyormu, o yüzden mi tercih edilmiyor?

Maalesef yüksek zoom da mildotlardan uzak mesafede faydalanamazsınız. Paralaks dan mesafeyi netlediniz ve hedefe zoom yaptınız, zaten mesafe uzak, hedef çapı o mesafede yüksek zoom yüzünden mercek görüntünüzü kapladı ve atış yapıyorsunuz. Artık sağa mı sola mı gidiyor aşşağı yukarı mı vuruyor görme şansı kalmıyor. Dikkat etti iseniz yivli optik üreticileri daha çok 1-3, 2-6, 3-9 büyütmeli dürbünler üretmekte. Saygılar

8-32 dürbünlerimin hiçbirini 200 mt. üzerinde 16x ten büyük kullanmadım. Dolayısıyla ben kaliteli olmak şartıyla 4-16 gibi birşey tavsiye ederim.

Uzak mesafede havalı için düşme miktarı fazla olduğundan yüksek zoom kullanmak zaten pek pratik olmuyor. Yüksek zoom grupman ve FT için kullanışlı.

+1

Yönetici Not'u : İyi günler AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi "Tanışalım" başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız, Lütfen Forum ilan kurallarını okuyunuz.

Aksi halde üyeliğiniz sonlandırılacaktır.

Bu işin hiç bir türlü oluru yok, forumu bağlayan bir konu değil olamazda zaten. Diğer taraftan güvenmediğiniz tanımadığınız kişilerle asla alış veriş yapmayınız ne malınızla ne paranızla rezil olun. Tek çözüm önce güvenli satıcıyı bul sonra parayı yolla daha sonra kargo gelir. Bunun haricinde bir seçenek olmuyor. Ya gidip elden alacaksın ya bir arkadaşın aynı ilde olan ondan rica ediceksin o gidip görüp alacak parayı verecek. Saygılar