Karagol 2014 FT Competition / İzmir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • HİT grubu gerçekten takdire şayan bir duruş sergilemiş...Hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür etmek istedim sadece ...

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

• TÜRKİYE TEMSİLCİMİZ Başar Bey az önce uzun uzun whats up yoluyla konu hakkında mesajlar gönderdi,ben de kendisine yanıtlar verdim ve burada sorduğumu tekrar etiim.Kendisi de seçimle gelmediğini GÖNÜLLÜ olarak bu işi yaptığını uzun uzun anlatmış.Ben de TÜRKİYE TEMSİLCİSİ Ünvanının çok iddialı olduğunu,neleri kapsadığını ve kapsayacağını bir kez daha hatırlatmak istedim.
    Beni yanlış anlamış olmalı ki istersem bu işi bana devredebileceğini de yazmış,ama ben hiç bir yede böyle bir imada bile bulunmadım.
    HATIRLARSA birkaç kez kendisini bizzat arayarak her konuda destek olacağımı da iletrmiştim ama geri dönüp en ufak bir talepte bile bulunmadılar,organizasyonda BİR İZMİR TAKIMI OLAN HİT i saf dışı da etmek istediler buda ayrı bir konu.
    Tarafıma vermiş olduğu cevapları buradan TÜM TÜRKİYE ile paylaşması gerektiğini de bir kez daha vurguladım ve konuşma sona erdi.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Konu gereksiz bir tartışma halini almış. Birkaç şey yazmak istiyorum sadece.

Öncelikle Ftbrturk ekibine teşekkürler. Bizlere avrupa standardında bir parkur hazırlamak için çok çaba sarfetmişler. Müsabaka tertiplemenin ne derece zor olduğunu çok iyi bilenlerdenim, bu açıdan ellerini taşın altına koymuş olduklarını görmemek mümkün değil. Yarışmanınsa kusursuz olduğunu söylemek doğru olmaz. Soma acımızın ardına denk gelişi(ve belki de bu olaylar bahane edilerek yarışmanın baltalanmak istenişi), tesisle ilgili yaşanan sorunlar ve üzerine bir de hedeflerde yaşanan sorunlar ister istemez herkeste gerginliğe sebep oldu.

Birkaç yıldır düzenlenen yarışmalarda ben dahil herkesin ortak hedefi başarı sağlamak, hobinin tadı tuzu oldu yarışmalar. Bu yarışmalarda da kendim adına söylemem gerekirse en çok kafa dengi hissettiğim, en çok özlediğim gruptur İstanbul ekibi. Buna karşılık olarak Artun abi düşüncelerini doğrudan yarışmada, whatsapp gruplarında, en kötü alo diyerek dile getirmeni beklerdim, foruma yazmak gazeteye ilan vermek gibi olmuş, çok şaşırdım. Keşke ayrılmadan konuşsaydık bu gibi şeyleri.

Yarışmada etik olmayan ve kural dışı çok şey vardı aslında. Yarışmacının arkasından oturup mesafe tahmini yapmak, kulvara başlamadan hedefleri keyfine göre boyamak, alkollü olarak yarışmaya katılmak, keyfi olarak kulvarlar boş beklerken(hedefler yumuşasın da öyle atayım düşüncesiyle) tüm herkesi bekletmek, krono masasında ağır pelletle atıp tüm yarışmacıların hakkına geçmek. Detaylara girersek çok şey var, eleştiri ve yorumlara cevaben yazıyorum ama isim vermeyeceğim. Çünkü bence asıl olan tadımız kaçmadan bu işe devam etmek.

Yarışmaları nasıl daha keyifli hale getiririz buna bakalım diyorum.

• Bütün sıkıntılar giderildi herşey halledildi sırada Başar ın temsilci olmasımı sıkıntı oldu? Başarı 2009 dan beri tanırım millet havalıyla kuş şişe avlarken başar grupmandan başka bir şey yapmıyordu kendini geliştirdi Ayyıldızı Türkiye yi kendi cabalarıyla yurt dışında temsil edip ve buna hak kazandı ki ondan başkada kimsede uğraşmazdı. Neyse herkez kendi işlne baksın.

Güzel söz HERKES İŞİNE BAKSIN
    EVET HERKES İŞİNE BAKSIN

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Halil bey , siz sıkıntınız nedir ? Surekli bi orataligi karistirma cabasindasiniz , basar size ozelden yazdiysa sizde ozelden cevap verseydiniz , özelden konusulan seyleri niye genelde paylasma istedi duyuyorsunuz ? Sizin bu isrten cikariniz ne ? Bu ise cok merakliydiniz neden karagole gelmediniz , haa parfon somaya gidecektiniz , gittinizmi ?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Halil bey , siz sıkıntınız nedir ? Surekli bi orataligi karistirma cabasindasiniz , basar size ozelden yazdiysa sizde ozelden cevap verseydiniz , özelden konusulan seyleri niye genelde paylasma istedi duyuyorsunuz ? Sizin bu isrten cikariniz ne ? Bu ise cok merakliydiniz neden karagole gelmediniz , haa parfon somaya gidecektiniz , gittinizmi ?

Serdar Bey,

Sıkıntım yok sizin var mı?
    Ortalık zaten karışık bana ne hacet
    Özelden yada buradan yazarım o benim bileceğim bir konu
    Tüm camianın aydınlanması,uyanması tek çıkarım
    Konulara bakın neden katılmadık bi zahmet okuyun
    Okumuşsunuz pardon

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Öncelikle Ftbrturk takımını gayretlerinden ötürü tebrik ederim, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarına eminim.

Diğer konularda, birçok kişinin rahatsızlığını gerek forumda, gerekse yüzyüze konuşmalarımda gördüm. Burada birçok insanın rahatsız olup dile getiremediği konuları dile getiren arkadaşlarımız da var. Bunlara katılabiliriz veya katılmayabiliriz, medeni insanlar gibi tartışabileceğimize inanıyorum.

Şahsım adına en çok üzüldüğüm konulardan biri, takımımı Soma faciası üzerinden organizasyonu baltalamaya çalıştığımız yönünde suçlanmamızdır. Biz kimseye gelmeyin demedik, ertelenmesi üzerine oylansın dedik. Kim olaya nasıl bakmak istiyorsa öyle yorum yaptı, saygı duyduk yorum yapmadık. Ama kimin haddinedir ki Somadaki insanların felaketi üzerinden insanları zan altında bırakmak.

Bir başka konu, onu söylemeyin, bunu söylemeyin, kendi işinize bakın diyen beylere. En amiyane tabir ile nereye ne yorum yapacağımızı, nerede ne konuşacağımızı size mi soracağız? Burada herkes hobisini daha iyi icraa etmek adına konuşuyor, paylaşıyor. Kimi arkadaşlar hobiye yeni başlıyordur, tüfek tavsiyesi ister, kimisi yarışmada haksızlık görmüştür onu düzeltmek adına fikrini yazar.

Ben de Ftbrturk'ün federasyon gibi davranmasından rahatsız olanlardan biriyim. Zamanında arkadaşlar temsilciler olsun, ortak karar alınsın demişlerdir, o zaman kimse ortaya çıkmamış, Başar bey insiyatifi eline almış olabilir, ellerine sağlık, çok da iyi yapmıştır. Ama artık zaman geçmiş, durumlar değişmiş birçok takım organizasyonunu oturtmuştur ve değişimin zamanı gelmiştir.

Son olarak; Yarışmadan çekilmiş olsak da arkadaşlarımı görmek için karagöle geldim, organizasyonu düzenleyen arkadaşların ellerine sağlık. Yazdıklarımı ne olur kötü niyetli algılamasınlar, sadece rahatsızlıklarımı paylaşıyorum.

• Serdar bey biz durusumuzu sergiledik sonrasında kimseye gitmeyin demedik.şahsen benim içim almadı yarısmaya gidip eylenmeyi çünku orada yenildi içildi eylenildi.somaya didip gitmediğimizde sizi hiç ilgilendirmez.hani bir farkındalık yaratılacaktı ya hepbirlikte olup.hani evde yatmaktansa bir olalım diye bir tabir kullanmıstı bir arkadaş.size iki soru milli yas ne demek? yada allah geçinden vesin ama yarısmaya katılan arkadaşlarımdan birinin canı ciğeri madende hayatını kaybetseydi yinede o yarısmaya gidip farkındalık yaratırmıydı??aslıda tartısmamız gerekenler bunlar degil ama serdar beyin mesajına karşılık bunları yazdım.amacım kımseyi kırmak degil.konusmamız gerekenler aslında artunun yazmıs olduklar uzerıne olmalı.yanlıslar varsa elestırılıp duzeltilmeli diye dusunuyorum.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• Somaya gidip gitmediginiz bizi ilgilendirmezse katilmadiginiz bir yarismadaki yasanan hicbirseyde sizi ilgilendirmez, bir derdiniz varda gelirdiniz orada konusurdunuz , simdi saga sola satasmanin bir manasi yok , baser konusuna gelince baser daha oncede bir kurul olusturmasini ve baskan secilmesini teklif etti , ama bizlerin tembelliginden dolayi bu is biraz gecikti , yani sizin dusundugunuz gibi birdurum yok ortada.

AA S410 5,5

• Bakın sayın abilerim arkadaşlarım kardeşlerim bu hobiye gönül veren yeni üyeler bunları görüp üzülecek dahil olmayayım beni ilgilendirmez dedim ama konu artık güç gösterisine gidiyor yapmayın böyle bu hobide hırs ve kin insanada karşısındakinede zarar verir.Takım çatışması o yada bu tartışılan her konunun bir çözümü vardır.
    1.Federasyon Temsilcisi 1 başkan 2 vekil 6 üye burdan oylama yapar karar veririz.
    2.FT turnuvaları senede 6 kere olsun ramazan hariç 6 sıcak ay her ay1 takım düzenlesin çok turnuva çok kardeşlik.
    3.FT kuralları dünyada nasıl çizgiyi geçince gol oluyorsa heryerde kurallarda ulusal genel geçer olmalıdır.

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• Somaya gidip gitmediginiz bizi ilgilendirmezse katilmadiginiz bir yarismadaki yasanan hicbirseyde sizi ilgilendirmez, bir derdiniz varda gelirdiniz orada konusurdunuz , simdi saga sola satasmanin bir manasi yok , baser konusuna gelince baser daha oncede bir kurul olusturmasini ve baskan secilmesini teklif etti , ama bizlerin tembelliginden dolayi bu is biraz gecikti , yani sizin dusundugunuz gibi birdurum yok ortada.

Serdar Bey beni neyin ilgilendirip neyi ilgilendirmeyeceğine siz mi karar vereceksiniz?
    Herşeyi kabullen soru sorma karışma tarzı mı işinize geliyor?
    Gerçekler tüm çıplaklığıyla ortada iken ve bir sürü yorum ve itham varken neden benim yazdıklarım size dokundu?
    Herkesin özgürce fikirlerini paylaşması neden bu kadar rahatsız edici?
    Bu hobi sadece bir grubun tekelinde mi zannediyorsun?Ya da kendinizi öyle bir oluşumun içinde mi görüyorsunuz?
    Gördüğün gibi daha çok soru var sorulacak.Ne ben yorulurum sormaktan ne de sen usanırsın cevap yazmaktan

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Hocam sizin soru sormaktan yorulmayacağınızı zaten anladık da, millet cevap yazmaktan usandı. Başka hobileriniz varsa lütfen bildirin yanlışlıkla onlara bulaşmayalım.

AA S510 TC XTRA FAC Carbine 0.22 + Hawke Sidewinder Tac. 6.5-20x42
    Draeger 6.8L 300bar Carbon Fiber Cylinder
    Hatsan Torpedo 150 0.177 + Optima 3-9x44

• Sizin gibi insanlar yüzünden forumlardan sogudum , polemikten beslenen aman bi kavga ciksinda bende olaya dahil olayim diye bekleyen. Bu hobi icin bircok sey yaptigima yaptigimiza inaniyorum , acaba siz ne yaptiniz ??? Tüm ciplakligiyla ortada olan gercek neymis oradamiydiniz ??? Bu olusum bzim tekelimizde degil , kimsenin degil sizde yapin bi organizasyon seve seve istirak edelim , kusura bakmayin ama elini hicbir tasin altina koymadan bos beles laflarla oralik karistirmaya calisanlara bu gune kadar prim vermedik bundan sonrada vermeyiz. Belki bugun artun veya diger arkadaslarla ters dustugumuz konular olmus olabilir , ama biz bunu aramizda cozer bu isi daha ileri tasimak icin elimizden geleni yapariz , sizde bekte bi tartisma ciksinda bende olaya gireyim diye beklersiniz...

AA S410 5,5

• Arkadaşlar herkes belirli bir yaşta lütfen usluplara dikkat edelim derebeyi ağazıyla sen kimsin, derdin ne, sen işine bak vs. yazılar bu forumun laiği değildir.

Biz hobi ile geçirdiğimiz zamanın belkide 100 katını bu forumda birşeyler paylaşarak okuyarak geçiriyoruz. Artun arkadaşımız kendince yanlış olanları paylaşmış ve formu bilgilendirmek istemiştir. İzmir takımlarına gelince anladığımız kadarı ile ilgili kişilerin birbirlerinde telefonları var aynı coğrafyada ikamet ediyorlar dolayısı ile birbirlerine ulaşıp isterlerse uzlaşma yapabilirler. Lütfen dışardan gereksiz müdahil olmayalım.

Bu yazıyı bir hakem veya bilir kişi olarak değil sonu olmayan bu tartışmadan son derece rahatsız sürekli olarak formu kullanan bir üye olarak yazıyorum.

Lütfen daha sakin ve özelliklede saygılı olalım.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Sizin gibi insanlar yüzünden forumlardan sogudum , polemikten beslenen aman bi kavga ciksinda bende olaya dahil olayim diye bekleyen. Bu hobi icin bircok sey yaptigima yaptigimiza inaniyorum , acaba siz ne yaptiniz ??? Tüm ciplakligiyla ortada olan gercek neymis oradamiydiniz ??? Bu olusum bzim tekelimizde degil , kimsenin degil sizde yapin bi organizasyon seve seve istirak edelim , kusura bakmayin ama elini hicbir tasin altina koymadan bos beles laflarla oralik karistirmaya calisanlara bu gune kadar prim vermedik bundan sonrada vermeyiz. Belki bugun artun veya diger arkadaslarla ters dustugumuz konular olmus olabilir , ama biz bunu aramizda cozer bu isi daha ileri tasimak icin elimizden geleni yapariz , sizde bekte bi tartisma ciksinda bende olaya gireyim diye beklersiniz...

Şahsıma yönelik asılsız ve seviyesiz yakıştırmalarınızı kınıyorum.Umarım bir gün yüz yüze gelince bu yazdıklarınızdan pişmanlık duymazsınız.Takımım ve şahsım adına bu gereksiz tartışmayı sonlandırıyorum.

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Saygilar...

AA S410 5,5

• Organizasyonda emeği geçen, gelip bizi destekleyen, yarışan, yarışmayan tüm dostlara teşekkür ederim. Saygılar

• Bu tür organizasyonlarda tartışmalar olabilir. Hatta ilginç şekilde hiç tartışmasız geçen bir sürü yarışma düzenlediniz. Çünkü bu tür yarışmalar aslında hobi amacını aşıyor. Kaliteli tüfekler özel düzenekler temin ediyorsunuz, icabında normalde hiç yapmayacağınız atışların antremanlarıyla zamanınızı harcıyorsunuz. Uzun yollara gidiyorsunuz ve hedefiniz birbirinizle yarışmak.

Olay burada hobiden biraz uzaklaşıp profesyonelliğe doğru gidiyor bu yüzden bu tür tartışmalar doğaldır. Üzmeyin birbirinizi.

Emeği geçen herkese saygılar.

• Değerli Arkadaşlar;

Resmi sonuçlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;
    http://www.ftbrturk.com/viewtopic.php?f=10&t=377

** Alper Abi çok hızlısın :)