babupolat adlı kullanıcının mesajları

100 metre benim için yeterli mesafe bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
    en kısa sürede bundan bir tane alıp düzgün ve anlaşılır işe yarar videolar çekip burda paylaşacağım
    bu tüfek hakkında hiç bir tane faydalı video bulamadım.

herkese iyi günler
    sadece eylenme amaçlı bir tüfek almayı düşünüyorum araştırmalarım sonucu 36 kalibrenin iyi bir seçenek olduğunu gördüm.

ÇATÜS 36 CAL tüfek var iyi oldugunu söylüyorlar peki bunla 1 litrelik kola şişesini max kaç metreden ve kaç atışta vurabilirim.
    youtube ta ve google da baya bi araştırdım ama buna dair bir videoya rastlayamadım
    adam tüfeği eline alıp ortalıga sıkıyor bu yüzden tam olarak kaç metreden neleri vurabildiği anlamakta mümkün olmuyor.

bu silaha sahip olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi.

açıkcası ben uzun zamandır havalı tüfek almayı düşünüordum
    ve kararımı kesin olarak verdim
    stoeger x20 veya x50
    diyarbakırda yok bunlar :S
    adanaya gidip bu 2 silahı inceliyecem 2 sinden birini alacam stoeger x 50 agır ama güçlüymüş x20 den
    büyük bi ihtimal x50 alacam
    aldıgımda sizlerle paylaşırım video falan bırakırım
    çünkü bu silah hakkında hiç bi bilgi video falan yok o kadar araştırdım ama maalesef yok :S

hatsan mod 99 mu stoeger x20 die soru sordum
    sideprensi 2 silahıda kullanmış o yüzden meraktan yani :)

çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
    stoeger x50 ( 5.5 mm ) iyi olur tahminimce ( gönül bundan yana çok daha güçlüymüş 5.5 olsa bunda süper gider bence)
    yoksa stoerge x20 4.5 mm mi ?

ayrıca şu tetik olayını denediğinde haber verirsen çok sevinirim :)

herşey için tşk ederim

şimdi yapılı biriysende fark etmez 5kg lık bi tüfekle ayakta nişan alırken çok fazla oynar hedefi tutturamazsın yada bir kaç atış sonra yorulursun tüfeği titretirsin. Oturduğun yerde satılıyosa gidip eline alıp denemende fayda var. Evet stoegerin tetiği sert x50'yi bilmiyorum ama x20'ninde tetiğini düşürmek için tahminimce 1-1.5 kglık bi ağırlık uygulaman gerekir ayar vidası var biraz yumuşatıyo ama pek bi işe yaradığını söyliyemem

haklısın işte diyorum ya ağırlık kaldırırım sorun değil fakat iş silahsa baya bi sağlam durman gerekiyor
    peki ağırlık tam olarak silahın hangi bölümünde fazla yani namlu kısmındamı kabze kısmındamı ortadamı :)
    ben Diyarbakırlıyım memleketteyim burda bir sürü silahçı var fakat bu silah yok
    senden birşey rica etsem tetiğin tam olarak kaç kğ kuvvetle düştüğünü bana yazarmısın
    mesela 500 ml su şişesine su doldurup tetiğe bağla havaya doğru tut ve su şişesini hafifce bırak bak çekebilecekmi tetiği
    eğer olmasa 1 litre ile dene oda olmadı salla gitsin 1 kğ den sonrası allaha emanet :) hedef baya bi sapıo bu tetik yüzünden :S
    1 kğ de tetiği düşürebilirse benim için ine iyi çünkü bende hatsan mod 80 camo var fakat dediğim gibi bakımsız onda en az 1,5 kğ ile tetik düşüyor silahta maşaallah tepiyo değil çifte atıyo bu silahla 10 metreden eşşek bile vuramam :)

kardeş X50 kullanmadım ama X20 den daha güçlü bi arkadaş yazmıştı isabetleri aynı diye X50 5kg ayakta desteksiz atış yapamassın gibi bişey ha bu senin için sorun değilse ben zaten atışlarımı destekli yapıcam dersen X50 5.5mm alabilirsin ha yok ağırlık benim için problem dersen ki tüfeği alınca arazide dolaşınca anlarsın X20 4.5mm sentetik olanını öneririm 100m 'ye kadar her türlü şişeyi kırarsın

valla bayadır vücut çalışıyorum
    boksörlükte yaptım 1 yıl
    yani 25kğ ağırlığı elimde rahat tutabilirim fakat bu tüfekte nasıl olur bilmiyorum
    yani ayakta nişan almamda hiçmi ihtimal yok yoksa rahatmı olmaz ?
    bende bi tane hatsan mod 80 camo var dayı oğlunun
    onla ayakta nişan alırken hiçmi hiç zorlamıyorum onun üstüne 2 kğ daha bindirsem inede fark etmez
    fakat o silahın ağırlığını bilmiorum ve tetiğine 1.5 kğ bağladım düşmüodu bende hoplatım hafiften baktım ine düşmedi tetik
    yani 2 kğ lik bi kuvvetle ancak iner bendeki hatsan mod 80 nin tetiği hedefe nişan alıom fakat tetiğe basmamla o kadarda dikkat ediom yok mümkün değil istediğim yere vuramıyorum ( not : silah bakımsız değil ( çok çok bakımsızdır ) hatta anası ağlamış desem yeridir :) )
    stoerge nin tetiğide sert diyorlar kaç kğ lik bi kuvvet uygulasam tetiği çekmiş olurum ?

servisine göndericen servisi kötü diyolar kötü olmasının sebebide orda tüfeklere bakan ustanın havalı tüfeklerden anlamamasıydı ama stoeger alan çok oldu tecrübelenmiştir artık zaten çabuk arıza çıkaran bi alet değil ben 1000e yakın pellet attım daha bi sorun çıkarmadı en çok çıkardığı sorun kısa sürede yayının kırılması zaten buda bütün yaylı tüfeklerde olan bişey av bayilerinde tüfek bakmaya gittiğin zaman adam yanında 10 defa boşa sıkıyo ben bu tüfeği almadan önce av bayine gidip gezmiştim burda stoeger satılmıyodu valla tam hatırlamıyorum ama stardı markası galiba alttan kurmalı fiyatını falan sordum sonra adam canı sıkıldıkça kurup boşa sıktı iki kerede ben sıktım düşün her gelene 10 kere boşa sıksa kırılır tabi bundan kaynaklandığını düşünüyorum ben bu güne kadar bir kere bile boşa sıkmadım yayı gayet sağlam adam gibi kullanırsan kolay kolay arıza yapmaz.

vermiş olduğun bilgilerden dolayı teşekkür ederim
    peki x20 yoksa x50
    bide bu alette 5.5 daha iyi olmazmı ?

bu gün yine atışa gittim stoegerimle 35-40m den soda şişesi bira şişesi kalın parfüm şişesi büyük kavanoz hepsini kırdım pro hunter pelleti çok sevdi baya bi video çektim bi ara eklerim havada rüzgarlıydı çok memnunum isabeti süper alırsan kesinlikle pişman olmassın tüfeğe alıştıktan sonra 40m den soda şişesini 10da 10 vurursun ben çok acele ediyorum hedefi görmemle tetiğe basmam bir oluyo ama çok zevkli bi tüfek bu gün bidaha iyiki almışım dedim

yav tamamda, olduda silah bozuldu ne yapacam ?

haklısın görüntü benim içinde çok önemli
    ve şu tüfeğe bakınca ( Diana mod 350 classic professional ) ciğerim sızlıyor en kral havalıdanda güzel görünüyor
    yani bana göre
    ve ayrıca özellikleride güzel
    ama gelgörki fiyat :S

herkese slm öncelikle sideprensi07 sana çok çok çok................ çok teşekkür ediyorum
    ben 2 haftadır havalı tüfek almaya karar verdim
    alacaksam iyi bişi olsun dedim
    fakat gel görki hiç bir şekilde yeterli açıklama göremedim bir sürü forum dolaştım
    yav yemin billah silahtan bıktım
    en son şu stoeger x20 de takıldım
    şekil bakımından çok hoşuma gitti ve yazılanlarda iç açıcı (teknik servis, yedek parça ) haricinde

bi kaç şey sormak istiyorum

bu silahın x 50 i de çıkmış ama kundağı ahşap değil
    acaba
    x20 combo (wood) mu alsam
    x50 combo (sentetik ) mi alsam

ayrıca 4.5 mm yoksa 5.5 mm hangisi olsa daha iyi olur

bide bu silahın ömrü nasıl yani çok sık arıza veriyormu ve yedek parça istesem ne kadar sürede gelir
    lütfen bana bi yardımcı olda alayım artık şu tüfeği
    :S

beyler elimde hatsan mod 80 var bi akrabamdan aldım kullanmak için
    1-2 gün içerisinde
    400 adet mermi attım nişan falan pek iyi olmasada idare eder fakat silah eski
    anlamadıgım
    namlu neden oynamaya başladı namluyu sıkma gibi bişi yokmu yardım lütfen tşk ederim şimdiden