HATSAN MOD99 22 CAL GÜÇ VE İSABETLİK TESTİ ( VİDEO )

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evet arkadaşlar hatsan ın 2010 sezon da yeni yeni piyasaya sürdüğü mod99 sas ı denemek için satın almış bulunuyorum 8o

V,eli abi ile biraz sohbet ettik msn de,yeni ne var dediğimde mod99 ve mod88 var dedi,bende gönder dedim mod99 u ;tacli#

matematikçiler 16 grain ile ölçüm yaptım 715 fps lerde,hadi bakalım tahmin edin 800 fps fabrika verisi,sizce kaç grain pellet ile ölçüm yapıyor fabrika?

tüfeğin piston bölgesinde kırmızı gres var,bayağı stabil atıyor,yakında onada sentetik gres uyguluyacağım extra güç katacağım,

şimdi bu verilere göre bu tüfek 100mt de çok rahat şişe kırar,İlker abi benim mod48 i 16 grain ile ölçdüğünde 650 fps civarı atıyor demişti,
    ve ben gelir gelmez 100mt şişe testi yaptım şişeleri patlatmıştım,

16 grain pelleti 715fps lerde atan tüfek 100mt yi biraz cık geçer denemek görmek lazım,

buyrun ölçümlere,

,

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

başka bir link den de videoyu izleyebilirsiniz:

http://www.dailymotion.com/vid…cal-16-grain-pellet_sport

en çok merak ettiğim bölge tetik mekanizması idi,karşılıklı 2 vida yı sökemedim,bir tanesi ufak vida idi,ve kalitesi berbat ;director;
    bir tarafda kocaman vida öbür yakasında o vidaya kontro olarak tutan küçük ağzına tornavida dahi giremeyen zayıf bir vida,daha ilk yüklemede vida başı açılmaya başladı,bu yüzden tetik mekanizmasını inceleyemedim,o küçük vidanın daha kalitelileri ile değiştirilmesini talep ediyorum,walter de o yüzden yatıyor sökemedim :thumbdown:

dürbün 3.9x32 şöyle bir baktım netliği fena deyil,o mesafedeki araba yok idi olsaydı plakasını okumayı deniyecektim ;şrofls;. geçen seferki 3,9x32 bu kadar netlik vermiyordu 9 zoom da :him:s

[Resim Engellendi: http://img690.imageshack.us/img690/3122/dsci18361024x768.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

namlu sanırım sökülebiliyor kolayca,alyan vida var blok üstünde,veee artık gezinizin vidası fırlayamıyacak hele şükür ;d;
    [Resim Engellendi: http://img541.imageshack.us/img541/9325/dsci18431024x768.jpg]

namlu kiliti,namlu kırık vaziyetde iken kazara tetiğe dokunup namlunun eğilmesine sebeb vermiyecek bir önlem,
    [Resim Engellendi: http://img341.imageshack.us/img341/8576/dsci18391024x768.jpg]

ana gövde de yayı takmak için 2 pim kullanmışlar,bak yine merak ediyorum tetik mekanizmasını şimdi :him:s
    [Resim Engellendi: http://img194.imageshack.us/img194/7785/dsci18511024x768.jpg]

yeni dürbün kanalı,22mm çift parça ayak da takılabiliyor,tabbi durdurabilirseniz
    [Resim Engellendi: http://img686.imageshack.us/img686/9717/dsci18371024x768.jpg]

bakınca patriotum aklıma geliyor ;tacli# ceviz kundak,kavak ağacından deyil ;kihhik,
    [Resim Engellendi: http://img444.imageshack.us/img444/9287/dsci18401024x768.jpg]

1. namlu ya çapaklı pelletleri yerleştirirken parmağınız biraz acıya bilir :rolleyes: isabetliğinde sorun yok gördünüz desteksiz 3 pellet aynı nokta da sıfır tüfek olmasına rağmen,

tetik hasasiyeti:

hani mod125 tetiğini daha ilk başta ezmeye başlarken terlemeye başlarsınız ya ;şrofls;. işte bunda o yok ;şrofls;. tetik yolunu isteğe göre ayarlıyabiliyorsunuz tetik önündeki küçük alyan başlı setuskur vida ile,
    hemen tetiğin arkasın da bir alyan daha var,tetik bıçağına yay takmışlar,o alyan vida ile tetik bıçağının tansiyonunu ayarlıyabiliyorsunuz,
    o alyan başlı vidayı sıkarsanız bağlı oduğu tetik bıçağı aşağıya doğru iniyor diğer parça ile arasındaki mesafe kısalıyor,hal böyle iken tetik daha çabuk düşüyor,

tetik hassasiyeti önceki hatsanlara göre daha iyi,yürüme yolu hiç mi hiç yormuyor insanı,fx gladınki gibi desem yeri var,ama son tetik düşüreceğiniz an birazcık sert,zamanla o yay yumuşayacak daha iyi hale geleceğini düşünüyorum,
    bıçağın gerilmesini sağlıyan yay dır,o yay daha yumuşak yay ile değiştirilse,tetik bıçağı daha yumuşak inecek diğer parçaya
    [Resim Engellendi: http://img99.imageshack.us/img99/5905/dsci18611024x768.jpg]

tetik mekanizmasını yakından incelerseniz neler yapılabilinir tahmin yürütebilirsiniz,
    [Resim Engellendi: http://img571.imageshack.us/img571/9365/quattrodetay1024x768.jpg]

saygılarımla

• Fabrika verisi 800fps ise ölçümleri 12.7 ila 13grain peletler ile yapıyor olmalılar.

Tetik ise göründüğü kadarıyla Weihrauch'un Rekord tetik mekanizmasından kopya çekilmiş. Ben denediğimde hissiyatının Rekord ile uzaktan yakından alakası yoktu tabii ki. Bir yerlerden bulursam ayar ve oynamalarla ne kadar iyileştirip hafifleştirilebileceğini deneyebilirim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Üstad tüfek bir yana,çalışmanıza şapka çıkarmamak elde değil,feyz alıyoruz,ellerinize sağlık :)

• sağolun teşekkür ederim,fırsatını bulduğumda arazideki marifetinide video ya çekeceğim :)

son resimde gözükdüğü gibi daha hasas tetik için tetiğin arkasındaki yay dan modifiye ye başlıyabiliriz,tetiği ezince o parçaya basıyor ve tetik boşalıyor,o parçayı yumuşatdıkmı zorlanmadan tetik düşürebiliriz diye düşünüyorum,

• Muzzle patriotunki gibi metal olsaydı keşke.Stoegerin pabucu dama atılıyor gibi.

• muzzle sökülebiliyor alyan vidasi var,formda sniperx nickli arkadasa muzzleyi gönderirsem orjin bir moderatör yapar buna fx glad a yaptigi gibi :)

tetik önünde 2ci alyan vidayi biraz kurcalayim bakarsin bir degisiklik olur,yag gibi tetik olmasini istiyorum

• Kadir Abi,

Hayırlı olsun, inceleme yine çok iyi ellerine sağlık.

-Hiç tüfeğim kalmadı ama kalbim sizlerle.

• Güzel bir inceleme olmuş. Teşekkürler Kadir. Her silah çıkarttığında hatsan düzeliyor dedik. Her defasında da olmadı, Bu da hatsana sürekli şüpheli yaklaşmamıza sebep oldu. Arazi atışlarını, isabetliliği ve 1000-1500 atıştan sonraki durumunu görmek lazım.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Teşekkürler kadir abi çok güzel bir çalışma

Hatsan Mod 99 5,5mm + Optima 3x9-32 dürbün

• teşekkür ederim arkadaşlar,

arazideki mağrifetinin den şüphe duymuyorum,( 100mt ye kadar ) dayanıklılığına gelince orasını başka biri denesin zira benim elimde hiç tüfek dağılmadı,birtek patriotun namlusunu eğmiştim lafa dalıp ;şrofls;. benim araba 450mt ye parkını yapmış,optima dürbün ile şansımı bir denemek istiyorum ;#taban^l
    ilerleyen zamanlarda tüfeği söküp içini hep beraber görelim :rolleyes:

• hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullan

walter falcon hunter 5,5 -nikula 6-24x50-yatagun dampa

• mrb öncelikle hayırlı olsun
    siz daha önce stoeger x20 de kullanmıştınız sanırım
    bu silahla onun arasında ne gibi farklar var
    acaba almak istesek
    bumu iyi stoeger x 20 mi mi iyi

• mrb öncelikle hayırlı olsun
    siz daha önce stoeger x20 de kullanmıştınız sanırım
    bu silahla onun arasında ne gibi farklar var
    acaba almak istesek
    bumu iyi stoeger x 20 mi mi iyi

+1

mod 95 sas 5.5 + 3-9x32 optima

• ahım şahım bir fark yoksa tercihimi stroger dan yana kullanıcam gibi daha yakışıklı gözüküyor.

mod 95 sas 5.5 + 3-9x32 optima

• Stoeger Hatsan kadar güçlü bir yaylı değil bildiğim kadarıyla. Fakat mekanizma olarak ortalama bir Gamo kopyası olduğundan sorunsuzluk bakımından daha avantajlı olacağını düşünüyorum.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• açıkcası ben uzun zamandır havalı tüfek almayı düşünüordum
    ve kararımı kesin olarak verdim
    stoeger x20 veya x50
    diyarbakırda yok bunlar :S
    adanaya gidip bu 2 silahı inceliyecem 2 sinden birini alacam stoeger x 50 agır ama güçlüymüş x20 den
    büyük bi ihtimal x50 alacam
    aldıgımda sizlerle paylaşırım video falan bırakırım
    çünkü bu silah hakkında hiç bi bilgi video falan yok o kadar araştırdım ama maalesef yok :S

hatsan mod 99 mu stoeger x20 die soru sordum
    sideprensi 2 silahıda kullanmış o yüzden meraktan yani :)

• kadir abi elinden geçmiyen yaylı kalmadı valla, insanlarada faydalı oluyosun almak isteyenlerin kafasında soru işareti varsa sayende kalmıyo. Tüfek güzele benziyor ama hatsan olunca insanın kafasında soru işaretleri kalıyo hatsan bu sefer becerdi diyecen kesin bi problem çıkacak. Ondan almak isteyen arkadaşlar biraz daha beklesin ne kadar dayanıklı olduğu belli değil tetiği iyi olabilir ama söz konusu hatsansa 500 atış sonra dağılmayacağına kimse söz veremez.
    ha bu arada tetik kaç gramda düşüyo çok merak ettim

• benim elimde dağılmaz başkası için söz veremem ;kihhik, kullanıcıdan kullanıcıya değişir,mod95 sas var o kadar da kullanıcısı var,kaç tanesi ağrıza yapmışki,stoegerin yayın kırılma anosları daha fazla ha birde kundak kopması var,

stoeger:

3200gram civarı,

güçlü ve isabetli bir tüfek,

tetiği çok sert,yürüyüş yolu da sert,

kurması çok kolay

kapalı arpacık

benim stoeger e pelletler güzel girerken başka bir arkadaşınkine zorluyarak girdiğini duydum,aynı pellet,

ahşap kundağı kalitesiz kavak ağacından mı yaptılar bu kaçıncı dipçik kırılışı,benimkide çatlak,bana geldiğinde öyle idi,

en bilindik 2 arızası yayının çabuk kırılması ve ahşap kundağın çabuk deforme olması ,

servisin den çektiğim kadar tüfeğin den çekmedim,ilk stoeger yazımı okursanız sonlara doğru anlarsınız, 2 ayda 3 kalem parçayı zor getirtdim onuda yanlış yollamışlar,açtığım telefon paralarına yarım stoeger alırdım ;lol;

2ci el aldığım stoeger için yay istedim,usta müdüre danışacaktı,haber edecekti daha da edecek,tabbii ben bu arada 5 6 kez aradım,yok şurda mal yüklüyor,diğer zamanlarda telefonlara bakmıyor,bir yay için tüfeği istanbul a gönderecekmişiz,o takacakmış,

yaya para vereceksin koskoca tüfeğe git gel 2 kez kargo vereceksin,

hatsan mod99:

3800gram ağırlığında

ceviz kundak

tetik yürüyüş yolu inanılmaz yumuşak,ama son kısmı sert, ( stoeger in tetiği komple sert,ilk ezmeye başladığınız anda dahi kontrollü
    ezmek zorundasınız stoeger de, )
    bunun tetiğinde ön boşluğu efor, nefes kaybetmeden son noktaya gelip nefesinizi orda harcamıya başlıyorsunuz,bunun kullanıcıya getirisi var,

gördüğünüz gibi 715 fps civarlarında atıyor 16 grain pelleti yayın ucunda yay ucu ağırlığı olmadığı halde,bu güç 100mt yi çok rahat hakler

video da gördüğünüz gibi isabetliği çok güzel,desteksiz atış olmasına rağmen

gamo pelletler zorlanarak giriyor namluya,fx pellet de sorun yok,

namluyu kurması zor,muzzleye okkalı bir tokat yapıştıracaksınız ;lol; (mod95 sas da öyleydi,ben çok kısa süre kullandım,daha uzun süre kullanan arkadaşlar aynı sertlik daha sonraki zamanlarda da devam ettimi sizlerin mod95 sasınızda? )

açık sistem arpacık a sahip,

gezini bir patriot eski mod125,diana mod48 vs lerden daha çok kaldırabiliyorsunuz,kaldırdıkdan sonra gez vidasını kontrol ettim,fırlayacak gibi durmuyordu, ayrıca ( benim stoeger de arpacık var gez yok ;confused; )

servis hizmeti herkes biliyor,yayını burdaki av bayisinden dahi bulurum,

aklıma bunlar geliyor şimdilik ;confused;

[Resim Engellendi: http://img706.imageshack.us/img706/3122/dsci18361024x768.jpg][Resim Engellendi: http://img85.imageshack.us/img85/7042/042nr.jpg]

buda tetiğin masa üstü duruşu:

[Resim Engellendi: http://img412.imageshack.us/img412/3593/dsci19151024x768.jpg]