vursan & stoeger x20 ( maden ın chına :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yok abi bildiğimiz içi boş piston tüfek de takılı olan,keçe istemiştim ayrı yok dedi öyle komple göndermişler pinton ile beraber,keçe tüfekdeki keçeye göre biraz daha yumuşak :him:s
    sanırım modeli düşük tüfeğin parçalarını göndermişler,x5 yada x10 a ait olabilir,
    2,5 bucuk ayda zorunan parça gönderdiler onuda yanlış göndermişler X(

• Official Post

Bence onlar bu pistonu internetten bulup "tamam bu olur" dediler, "adam forumda yazıyor rezil olmayalım bu pistonu alıp adama gönderelim" dediler ve sana diana pistonu alıp gönderdiler Kadir, neyse şanslısın, diana pistonu kıymetlidir, ;kihhik,

• abi şekil olarak diana pistonu ama kalite olayı farklı bendeki siyahımsı bir renk,bildiğimiz demir mi ucuz çelikmi bilemiyeceğim :him:s
    teknik servisteki ustanın bana deyişi biz havalı tüfekden anlamıyoruz,america daki stoeger firması bu tüfekleride türkiyede piyasaya sürün demiş,usta diyor ben ne anlarım havalıdan ;şrofls;. zaten işim başımdan aşkın diyor ;şrofls;.
    usta dedim haberin varmı?dedi neyden? ;şrofls;. 3000 tl hava tüfek aldım dedim ;şrofls;. neeeeee dediii ;şrofls;. sen şimdi 3milyar verip havalı tüfek mi aldın dedi dedim heeeee ;şrofls;.;şrofls;.
    ustanın ağzı açık kaldı ahaaaa böyle :!: bu arada kanka olduk usta ile ;kihhik, iyi birisi gerçekden,ama yukarıdakiler de iş bitiyor,adam bazen eli bağlı kalıyor ;(

• Official Post

Kadir pistonun keçesi sert dedin, daha önce yanlış hatırlamıyorsam hatsan yayı oluyor gibi birşey demiştin, bu silahları hatsan üretiyor olmasın ;kihhik,

• yok abi 1ci nesil patriotu nasıl sevdiysem bu tüfeğide öyle sevdim ;kihhik, bunda hatsan parmağı yok emin olabilirsin abi g;$i tüfeğin içindeki keçe ile aynı ama o biraz daha sert,belki kullandıkça bu aynısı olabılır diye düşünüyorum abi :him:s bu tüfeği satmam taaki x50 çıkana kadar ;şrofls;.

• herkese slm öncelikle sideprensi07 sana çok çok çok................ çok teşekkür ediyorum
    ben 2 haftadır havalı tüfek almaya karar verdim
    alacaksam iyi bişi olsun dedim
    fakat gel görki hiç bir şekilde yeterli açıklama göremedim bir sürü forum dolaştım
    yav yemin billah silahtan bıktım
    en son şu stoeger x20 de takıldım
    şekil bakımından çok hoşuma gitti ve yazılanlarda iç açıcı (teknik servis, yedek parça ) haricinde

bi kaç şey sormak istiyorum

bu silahın x 50 i de çıkmış ama kundağı ahşap değil
    acaba
    x20 combo (wood) mu alsam
    x50 combo (sentetik ) mi alsam

ayrıca 4.5 mm yoksa 5.5 mm hangisi olsa daha iyi olur

bide bu silahın ömrü nasıl yani çok sık arıza veriyormu ve yedek parça istesem ne kadar sürede gelir
    lütfen bana bi yardımcı olda alayım artık şu tüfeği
    :S

• bayağı derine inmişsin kardeş ;kihhik,

stoeger de en çok arızaya raslanan bölüm yayının çabuk kırılması,

ahşap kundaklarda,dipçik bilekliğinin boğaz kısmından çatlama göstermesi,dipçiği elinde kalanı da gördük,benimkide şuan çatlak durumda,
    ahşap kalitesi dandik,sentetik kundaklısını seç derim,

onun dışında ben şahsım bir arızasına raslamadım,
    tüfeğin bozulursa,(yayı kırılırsa) fabrikaya göndermen gerekiyormuş,

teknik servis de tek usta mevcut,

combo paketlisini alırsan o tüfekde gez arpacık yok,dürbün takman şart,

x50 ağır bir tüfek,destekli atışlar yapman gerek,çabuk yorulursun desteksiz atışlarda,

tüfek güçlü bu yüzden,4,5mm de ağır pellet atarsan uzak mesafelerde 5,5mm pelleti aratmaz,tavsiyem 4,5mm,

ayrıca yukarıdaki son mesajımı yutuyorum u½%; hatsan ın bu 2010 için ürettikleri yaylı tüfeklerden çok umutluyum g;$i eskilere nazaran tabiki,önce walter falcon un arazideki boyunun ölçüsünü bir alayım,onu satar yeni versiyonlardan bir tane alıp denemek istiyorum ;atlise;

• stoerge x50 combo sentetik 4.5 mm
    sadece yay sorunumu var yani o yayı bulamazmıyız
    alsam iyimi veya aynı fiyata dahada güzel bi silah önerebilirmisin
    2 nci el almaya niyetim yok

• o fiyata daha bir güzel sıfır tüfek yok sanırım,hatsan ın yayı oluyor,normal yayına göre 1 sipir fazla ölçüp kesip takabilirsin,de,,kendi yayı biraz daha güçlü,
    hatsan yayını kesmedende takabilirsin,yay dengeleyicide takılı yaklaşık 3,5cm civarı kademeli bir uzatma var,onu çıkarıp yayı komple takabilirsin,ama bu kezde yay dan çok titreşim geliyor,

• bu gün yine atışa gittim stoegerimle 35-40m den soda şişesi bira şişesi kalın parfüm şişesi büyük kavanoz hepsini kırdım pro hunter pelleti çok sevdi baya bi video çektim bi ara eklerim havada rüzgarlıydı çok memnunum isabeti süper alırsan kesinlikle pişman olmassın tüfeğe alıştıktan sonra 40m den soda şişesini 10da 10 vurursun ben çok acele ediyorum hedefi görmemle tetiğe basmam bir oluyo ama çok zevkli bi tüfek bu gün bidaha iyiki almışım dedim

• bu gün yine atışa gittim stoegerimle 35-40m den soda şişesi bira şişesi kalın parfüm şişesi büyük kavanoz hepsini kırdım pro hunter pelleti çok sevdi baya bi video çektim bi ara eklerim havada rüzgarlıydı çok memnunum isabeti süper alırsan kesinlikle pişman olmassın tüfeğe alıştıktan sonra 40m den soda şişesini 10da 10 vurursun ben çok acele ediyorum hedefi görmemle tetiğe basmam bir oluyo ama çok zevkli bi tüfek bu gün bidaha iyiki almışım dedim

yav tamamda, olduda silah bozuldu ne yapacam ?

• yav tamamda, olduda silah bozuldu ne yapacam ?

servisine göndericen servisi kötü diyolar kötü olmasının sebebide orda tüfeklere bakan ustanın havalı tüfeklerden anlamamasıydı ama stoeger alan çok oldu tecrübelenmiştir artık zaten çabuk arıza çıkaran bi alet değil ben 1000e yakın pellet attım daha bi sorun çıkarmadı en çok çıkardığı sorun kısa sürede yayının kırılması zaten buda bütün yaylı tüfeklerde olan bişey av bayilerinde tüfek bakmaya gittiğin zaman adam yanında 10 defa boşa sıkıyo ben bu tüfeği almadan önce av bayine gidip gezmiştim burda stoeger satılmıyodu valla tam hatırlamıyorum ama stardı markası galiba alttan kurmalı fiyatını falan sordum sonra adam canı sıkıldıkça kurup boşa sıktı iki kerede ben sıktım düşün her gelene 10 kere boşa sıksa kırılır tabi bundan kaynaklandığını düşünüyorum ben bu güne kadar bir kere bile boşa sıkmadım yayı gayet sağlam adam gibi kullanırsan kolay kolay arıza yapmaz.

• merhaba benimde yayım kırıldı ama servisi mütiş . göderdikten 3 gün sonra tüfek elimde oldu.STOEGERA TEŞEKKÜRLER:

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• servisine göndericen servisi kötü diyolar kötü olmasının sebebide orda tüfeklere bakan ustanın havalı tüfeklerden anlamamasıydı ama stoeger alan çok oldu tecrübelenmiştir artık zaten çabuk arıza çıkaran bi alet değil ben 1000e yakın pellet attım daha bi sorun çıkarmadı en çok çıkardığı sorun kısa sürede yayının kırılması zaten buda bütün yaylı tüfeklerde olan bişey av bayilerinde tüfek bakmaya gittiğin zaman adam yanında 10 defa boşa sıkıyo ben bu tüfeği almadan önce av bayine gidip gezmiştim burda stoeger satılmıyodu valla tam hatırlamıyorum ama stardı markası galiba alttan kurmalı fiyatını falan sordum sonra adam canı sıkıldıkça kurup boşa sıktı iki kerede ben sıktım düşün her gelene 10 kere boşa sıksa kırılır tabi bundan kaynaklandığını düşünüyorum ben bu güne kadar bir kere bile boşa sıkmadım yayı gayet sağlam adam gibi kullanırsan kolay kolay arıza yapmaz.

vermiş olduğun bilgilerden dolayı teşekkür ederim
    peki x20 yoksa x50
    bide bu alette 5.5 daha iyi olmazmı ?

• kardeş X50 kullanmadım ama X20 den daha güçlü bi arkadaş yazmıştı isabetleri aynı diye X50 5kg ayakta desteksiz atış yapamassın gibi bişey ha bu senin için sorun değilse ben zaten atışlarımı destekli yapıcam dersen X50 5.5mm alabilirsin ha yok ağırlık benim için problem dersen ki tüfeği alınca arazide dolaşınca anlarsın X20 4.5mm sentetik olanını öneririm 100m 'ye kadar her türlü şişeyi kırarsın

• kardeş X50 kullanmadım ama X20 den daha güçlü bi arkadaş yazmıştı isabetleri aynı diye X50 5kg ayakta desteksiz atış yapamassın gibi bişey ha bu senin için sorun değilse ben zaten atışlarımı destekli yapıcam dersen X50 5.5mm alabilirsin ha yok ağırlık benim için problem dersen ki tüfeği alınca arazide dolaşınca anlarsın X20 4.5mm sentetik olanını öneririm 100m 'ye kadar her türlü şişeyi kırarsın

valla bayadır vücut çalışıyorum
    boksörlükte yaptım 1 yıl
    yani 25kğ ağırlığı elimde rahat tutabilirim fakat bu tüfekte nasıl olur bilmiyorum
    yani ayakta nişan almamda hiçmi ihtimal yok yoksa rahatmı olmaz ?
    bende bi tane hatsan mod 80 camo var dayı oğlunun
    onla ayakta nişan alırken hiçmi hiç zorlamıyorum onun üstüne 2 kğ daha bindirsem inede fark etmez
    fakat o silahın ağırlığını bilmiorum ve tetiğine 1.5 kğ bağladım düşmüodu bende hoplatım hafiften baktım ine düşmedi tetik
    yani 2 kğ lik bi kuvvetle ancak iner bendeki hatsan mod 80 nin tetiği hedefe nişan alıom fakat tetiğe basmamla o kadarda dikkat ediom yok mümkün değil istediğim yere vuramıyorum ( not : silah bakımsız değil ( çok çok bakımsızdır ) hatta anası ağlamış desem yeridir :) )
    stoerge nin tetiğide sert diyorlar kaç kğ lik bi kuvvet uygulasam tetiği çekmiş olurum ?

• şimdi yapılı biriysende fark etmez 5kg lık bi tüfekle ayakta nişan alırken çok fazla oynar hedefi tutturamazsın yada bir kaç atış sonra yorulursun tüfeği titretirsin. Oturduğun yerde satılıyosa gidip eline alıp denemende fayda var. Evet stoegerin tetiği sert x50'yi bilmiyorum ama x20'ninde tetiğini düşürmek için tahminimce 1-1.5 kglık bi ağırlık uygulaman gerekir ayar vidası var biraz yumuşatıyo ama pek bi işe yaradığını söyliyemem

• şimdi yapılı biriysende fark etmez 5kg lık bi tüfekle ayakta nişan alırken çok fazla oynar hedefi tutturamazsın yada bir kaç atış sonra yorulursun tüfeği titretirsin. Oturduğun yerde satılıyosa gidip eline alıp denemende fayda var. Evet stoegerin tetiği sert x50'yi bilmiyorum ama x20'ninde tetiğini düşürmek için tahminimce 1-1.5 kglık bi ağırlık uygulaman gerekir ayar vidası var biraz yumuşatıyo ama pek bi işe yaradığını söyliyemem

haklısın işte diyorum ya ağırlık kaldırırım sorun değil fakat iş silahsa baya bi sağlam durman gerekiyor
    peki ağırlık tam olarak silahın hangi bölümünde fazla yani namlu kısmındamı kabze kısmındamı ortadamı :)
    ben Diyarbakırlıyım memleketteyim burda bir sürü silahçı var fakat bu silah yok
    senden birşey rica etsem tetiğin tam olarak kaç kğ kuvvetle düştüğünü bana yazarmısın
    mesela 500 ml su şişesine su doldurup tetiğe bağla havaya doğru tut ve su şişesini hafifce bırak bak çekebilecekmi tetiği
    eğer olmasa 1 litre ile dene oda olmadı salla gitsin 1 kğ den sonrası allaha emanet :) hedef baya bi sapıo bu tetik yüzünden :S
    1 kğ de tetiği düşürebilirse benim için ine iyi çünkü bende hatsan mod 80 camo var fakat dediğim gibi bakımsız onda en az 1,5 kğ ile tetik düşüyor silahta maşaallah tepiyo değil çifte atıyo bu silahla 10 metreden eşşek bile vuramam :)

• silahın ağırlık merkezi sol elinle tuttuğun yerde ne önde ne arkada tam ortada tetiği şu an deneyemem apartmanda oturuyorum ama 500ml lik su şişesiyle düşmiyeceğinden eminim ben ayar vidasını sonuna kadar sıktım bide sprey yağ sürdüm tetiğe eskisine göre çok yumuşadı ama yine vardır baya araziye çıkarsan denerim. Ama isabetine gelince 40-50m den soda şişesini destekli olarak her attığında vurursun kadir abi bu silahla 10m den iğneyi vurmuş videosu vardı forumda tepmesine gelince çok az, tepme denmez ona isabetinden bi şikayetin olmaz hedef ve tahribat videoları bölümünde benim ve diğer arkadaşların videoları var gir izle fikir oluşturur kafanda. Fiyatına göre 10 numara tüfek kullanan herkez memnun tabi maddi durumun el veriyosa diana al kafanda soru işareti kalmaz

• çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
    stoeger x50 ( 5.5 mm ) iyi olur tahminimce ( gönül bundan yana çok daha güçlüymüş 5.5 olsa bunda süper gider bence)
    yoksa stoerge x20 4.5 mm mi ?

ayrıca şu tetik olayını denediğinde haber verirsen çok sevinirim :)

herşey için tşk ederim