mc-dejavu adlı kullanıcının mesajları

arkadaşlar evanix tüfekleri çok duydum,satılıyorda, ama forumda bu tüfeklerle ilgili bilgi olarak AA ların,hatsan ların yada diğerlerinin yarısı kadar bilgi yok, bu tüfekler satılmıyormu? satılıyorda alanlar çok mamnunda hiç bilgi paylaşmıyormu? yada nedir anlamadım, örneğin tüm forumda AA 510 efsane, ama aynı paraya evanixin modelleride var, kalitesiz olsa bu paralara satılmaz zaten, yada ne bilim kronik problemleri falanmı var?, mesela satılıklar bölümünde bir arkadaşın ilanı var, tüfek 600 cc hava hacmiyle, ahşabıyla falan yakıyor ortalığı, ama genel olarak az bilgi mevcuy bu tüfekler hakkında

sizin bahsettiginiz evanix benim karşılaştırmı oldugunuz tüfekde air arms evanix firması genellikle ön planda güç tahribatı tutar aa ise isabeti ön planda tutar senin kullanma alanına göre degerlendirme yapabilirsin güç tahribat istiyosan kesinlikle samyang yada evanix modelleri eger isabet arıyosan aa her ikisinide bir tüfekde arıyosan kesinlikle daystate... bu tüfek tam bir canavar
    evanixle gecen hafta 35 metrede 4 atışı tek delik yaptım 50 metrede 2cm grupman cıktı air arms olsa tahmin ediyorum 50 metredede tek delik yapar
    umarım azda olsa bilgilendirmişimdir sizi

Tüm yorumlara baktım, toptan cevap yazayım:
    Tüfek BT 65, namlu LW namlu, hava rüzgarsız, scuba tüp bağlı şekilde atışları yaptım. Dürbüne asla dokunmadım, sadece kağıt değiştirip yeni atışları yaptım. Ve sabit olarak kağıtların orta noktasındaki siyah yere nişan aldım. Destekli ve titreme olmadan atışlarımdan emin olarak tetiğe bastım. AT 44 ile bundan çok daha iyisini elli defa yapmışımdır. Arkadaşta AR410 var, onunla 80 metreden bunun iki katı iyi grupmanlar çıkıyor. Demek istediğim atıcı olarak kendimden şüphem yok. İki ihtimal var : 1-Tüfekteki hava 120 bardı. Belki bu hava tüfek için yetersiz kaldı 2-Moderatör takılıydı, moderatör namluyu tam karşılamıyorsa ve pelet çıkarken çarpma yapıyorsa bundan kaynaklı olabilir. Çünkü mermilerin bazılarını güneşin açısı nedeniyle görebiliyordum. Mermi sağdan sola, soldan sağa bir yay çiziyordu. Yukarıdan aşağı değil de sağ-sol-sağ şeklinde bir kavisle kağıda değiyordu. Hava yetersizliğinden olduğunu düşünüp bıraktım. Hafta içi tüpü fulleyip gideyim, 170 barda moderatör takılı olmadan yeniden aynı mühimmatlarla aynı mesafeden deneme yapayım, Sonucu sizlerle paylaşırım. Bu tüfeği güç için almıştım. Gücüne diyecek yok. Öküzün 7 mm kalınlıktaki bacak kemiğini bununla kırmıştım. Dediğim sorunlardan değil de tüfekten kaynaklı ise eğer isabet noktasında AT 44 buna on basar.

bt 65 120 bara kadar stabil atış yapıyor diye biliyorum bendeki bt 65 lw namlu olmamasına ragmen 25gr solitle hafif rüzgarlı havadda 150 bar 130 bar arası 50 metreden 10 atışta 9 tanesi 2 cm içine topladım bitanesi 5 cm uzaktan vurdu oda muhtemelen benim hatamdır ama atışlarımda moderetör kullanmadım bence senin problemin moderatörden

bende bt65 kullanıyorum ama böle grupman cıkarmadım geçen hafta hafif rüzgar vardı 50 metre atış yaptım kullandıgım pallet ince mehmet solid 25 gr mertal 1 lira büyüklügünde grupman yaptım 150 bar civarı hava vardı 10 atış hemde benim tüfegim lw namlu degil bt 65 rb w modeli

bendede var .357 recluse var ama kalıp bulamadın yurt dışından kalıp getirtebilecegimiz yerler varmıdır bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim :thumbup:

Ben denemedim fakat ince memetler çok bol geliyor şarjöre muhtemelen ondan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Şarjöre evde bulunan bir sürü pellet denedim sadece eun jin güzel oturuyor. Eun jin ler 5 52 sanırım ya da 5 53

aynen bendede cok çeşit pallet var ama eun jin gibi hiçbiri tahribat vermiyor bencede pallet namlu agzına sürülmediginden kaynaklanıyo ince mehmet ve biçok ceşit pallet denedim

hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız... bende ar6 sahibiyim ince mehmetin solid 30.25 graini kullanamadım bu tüfekde oysa bt65 im var onda solid ilaç gibi geliyor ama ar6 da problem sende denedinmi solidi ??

Tabiki ateşliyle kıyaslanamaz ama bakır yerine Gamo raptor peletteki malzeme her neyse ondan kullanılsa nasıl olur ? Bu pelletler çok hafif deliciliği iyi olabilir ama hafiflik nedeniyle isabet beklenilecek bi pellet değil. Normal kurşun pellete bu malzeme uygulandığında namludaki kirlenmenin azalacağı ve daha yüksek hızlar elde edilebileceği kanaatindeyim. Yanlış mı düşünüyorum ?

evet mantıklı ama palletin maliyeti artacaktır :thumbup:

pcp olsun yaylı tüfekler olsun en güçlüsünün namlu çıkış hızı ortalama 360 m/s bir g3 piyade tüfeginin ise namlu cıkış hızı 800 m/s yani arada bayağı fark var pcp tüfekler bakır kaplama palleti namluda yürütmek için o basıncı vermeyecektir ondan bu mümkün degil