esat1453 adlı kullanıcının mesajları

tüfek firmaları hemen hemen kalite olarak birbirlerinden çok fazla değil.. sarsılmaz tüfekler çok sağlam dır kolay kolay arızaya düşmez, düşünce de parçaları pahalıdır, sağlamlıgından dolayı..bana göre tek sorunu namlu yüzeyi pasa yatkındır belirli aralıklarla temizlik gerekir.. 24 gr fişekte dahi kusursuz çalişir fişekte sorun olmadıgı takdirde.. sarsılmaz kullandıgım için bunları sayabilirim. ancak hatsan, huğlu, stoeger ve de son dönemlerde çok saıyıda övgü alan ata ve armsan(yalnız canlı düşürüyor şikayetleride var sadece duymuşlğum var) bu markaların av tüfekleri bana göre güzel av tüfekleri.. domuz için slug namlu öneririm. her avda kullanırım dersen 66 cm ideal olur düşüncesindeyim.. ancak senin istediğin daha önemli, aklına ve de sana hitap eden tüfeği alman dileğiyle....

şu aana kadar gördüğüm testlerde 12 calibre 36 calibreye göre hedefte daha etkili ve tesirlidr fakat 36 cal tek farklı yönü ise deliciliğinin fazla olması ancak tesiri yok denecek kadar az 12 ye göre

servisi güzel olabilir fakat kullanılan malzeme kaliteli değil sanırım bende yolladım mod 125 imi fakat yine aynı sorun var tüfeğimde..ilk atışlarda etkili fakat zamanla ir yağ tenekesini bile delmez oluyor yakın mesafeden..

YAf fişekleri normal sayılır.. kuş avı için iyidr.. ben de yeni kullandım fakat kötü sayılmaz.. ancak suan bütün av fişekleri çok pahalı.. nerdeyse insan av yapmadan soğacak... fişeğin tanesi 75 kuruş olurmu..fiyatlar baya fahiş yerlisi olsun, ithali olsun..