Posts by serkan78

  merhaba. benim tufekte yeni tip sarsorler gayet uyumlu. dr alpaslan şen youtube da nasil yuklenecegini cok guzel anlatiyordu. hangi video oldugunu bulamazsaniz arastirip linkini yollarim size. pompayla hava basmaya gelince bizim gibi sedanter yasayan insanlara sadece hobileri harekete zorluyo. o yuzden scubaya kesinlikle alistirmicam kendimi ;) suan cok cok daha rahat hava basiyorum. ve kollarimin kaslandigini gormek bana ayri bir mutluluk veriyo. :) tabi sizde discopati falan varsa bu tarz hareketler sikintiyi arttirabilir. hangi kaslara yonelik zorlanma oluyo hareketi iyi incelemek gerek

  Arkadaşlar hernekadar kral silahları istikrarlı olsa da özellikle 200 barlarda hızı hissedilir şekilde düşük. Yani max180 barlarda kullanmak gerek ya da bir regülatör şart. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok seviniriz. Hatsan regülatörleri uyarmı, kral armsın konuyla ilgili çalışması varmı vs... aydınlatırsanız çok memnun oluruz

  Aynı seri tüfekten ben de almıştım. Teknik servisi namluyu sormak için aradığımda bana ilk çıkan tüfekten son çıkan tüfeğe kadar hepsinin aynı yivlere sahip olduğunu söylemişlerdi.

  80 bardan 200 bara 120 pompa yetiyo buda düşük güç için bir pompa bir atışa tekabül ediyor. ilk 80 çok rahat 180bara kadar geliyo. Geri kalan 40 bar terletiyo biraz ama sonuçta rahatlıkla basılıyo.

  Bugün 200 bardan 80 bara en düşük güçte atış sayısı 120 adet. Crono yoktu ama tenekeyi 10 metreden çift taraflı delip arkadaki duvarda saçmalar birkaç parçaya bölünüyordu. Maximum güçte ise 4 şarjörde işi bitiyo tüpün :)

  Sonunda pcp alabildim hatsanmıydı lw miydi longmuydu tabancamıydı at mı bit mi derken güç ayarı cazibesine ve kampanyasına kapılarak kral puncher w 230cc 48 namlu tüfeği pompa kampanyası ile birlikte 830₺ ye aldım. Kutuyu açmadan önce kafamdaki sorular şunlardı:
  1) daha önce hiç pcp kullanmadığımdan acaba önceki 5,5 alfamaxa göre hızı nasıldır 2) isabeti zoraki ve gamo cfx royalimdeki gibi çok hassasmıdır
  3)forumda konusu geçen şarjör sıkıntısı olacakmı
  4) yivleri gerçekten çalıyla açılmış gibi mi çıkacak
  5)pompayla nasıl hava basacaz pompa ısınıp ikide bir oringleri yakacak mı
  Diğer sorularımı aklıma geldikçe yazarım öncelikle kutuyu açar açmaz ilk baktığım tüp basıncı 80 bar idi üretim yılı 07/15 di. Şarjörü yükledim yerine taktım indexleme sorunundan çok bahsedildiğinden nefesimi tuttum ve kurma kolunu kapatmaya başladım. Ama yarıda kaldı zorladım ve pellet namluya çok zor girdi. Atış yapmadan şarjörü söktüm ve saçmayı harbiyle çıkardım. Saçma üstten traşlanmıştı. 2 şarjörle de denedim 2si de indexleme sorunlu. Daha sonra namluya baktım. Yivler kurumlu soba borusu gibi. Hemen temizledim ve yivleri görünce hayret ettim temizleyince cam gibi pırıl pırıl çıktı. Harbi ile bi kaç saçma geçirdim ve heryerden aynı sıkılıkta harika bi şekilde geçti. Işıkla baktım zoraki ve gamo gibi yivleri çok derin değil ama çok düzenli ve temizdi. Fotosunu çekmeye çok uğraştım ama olmadı. Pelletleri elle yükleyerek atışa karar verdim en düşük gücü bile akla zarar alfamaxtan fazla. Wrangler moderatörle birlikte bu sessiz güce aşık oldum. 4. Güçte (fotolarını yükleyeceğim) ince mehmet 32 gr 10 metrede parçalandı. Uyduruk victorysport5,5 lar bile 10 mtde aynı yere vurdu. Jsb 14,gr ile 75 -80mt de yumurta kadar hedefi 2-3 kez desteksiz vurunca namlu olayına tamam dedim ve devam ettim incelemeye. Şarjörleri av bayiine gönderdim yenilerini gönderecekler. Tüfeği söküp tetiğini inceledim ama basit yöntemlerle yumuşatamadım. İnvaziv yollara başvurmadan yumuşamıcak belli. Çekiç sesini azalmak için çekiç arkasındaki büyük vidalı yayın dayandığı kapağı sökeyim dedim sökemedim çeyrek turdan daha az sağa sola dönüyo ama ne ileri ne geri alttan ve üstten tutan vida ve alyanı söktüğüm halde çıkmadı. Bu konuda bilir kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var. Bunu başaramayınca tüpü söktüm. Tüpün çekiç yiyen pim gibi parçasının üzerine zımbayla delerek hazırladığım şamlen parçasını bali ile yapıştırdım. Hızı sanki bi tık azaldı. Ama en azından metal-metal çarpma sesi bitti. Ses bariz çok azaldı. Sonuç olarak. Pompaya gelince 80 bardan 200 bara ara vermeden direkt bastım. Ne çok güçlü biriyim ne sportifim ne de daha önce pompaya dokunmadım bile. Tamamen forumdan videolardan baka baka topladım pompayı ve 80-200 arası aralıksız bastım. Kaç kez bastım saymadım 5-10 dakikada rahat doldu. Ve çok az ısındı. Göstergesi çalışmıyodu. Tüfeğin göstergesine bakarak doldurdum. Kralarmsdan teknik servisle konuştum göstergeyi çok sıkmışındır dediler. Doğruymuş gevşettim düzeldi. Bi de servise eski model pcplerle yeni modellerin yivler aynımı dedim. Aynı tezgahtan dediler. Doğrudur dedim. Ben yivlerden çok memnunum çünkü. Şarjör derdini hiç takmadım. Düşünmek lazım sonuçta pompayı düş 350₺ , 450 ₺ye pcp yaylı fiyatına ve çok güzel gerçekten. İyiki almışım teşekkürler kralarms. En sevdiğim taraflarından biri yapısı çok basit modifikasyon manyağı yaparım ben bunu :))))