Zoraki hp 01 ultra grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Geçen hafta aldığım Zoraki hp 01 ultra 4.5 mm Tabanca ile yaptığım grupmanlar spoton pellet ama pek tatmin etmedi beni sorun pellette mi tabancada mi anlayamadim mengene kullanılarak atış yaptım IMG_20220203_201502.jpg

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serkanarms ().

• Dürbün pek kaliteli degil biraz sağ sol yukarı aşağı yapabiliyor ama o grupman kadarda değil görüş açısı olarak

• Geçen hafta aldığım Zoraki hp 01 ultra 4.5 mm Tabanca ile yaptığım grupmanlar spoton pellet ama pek tatmin etmedi beni sorun pellette mi tabancada mi anlayamadim mengene kullanılarak atış yaptım IMG_20220203_201502.jpg

4.5 zorakinin böyle grupman yapması imkansız, 8 10 metrelerde tek delik yapar, spotonun 10.34 olanını yada matchi deneyin.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • 15 metrede kötü bir grupman. Pellet farkı çok belli. Çok da ağır pellet kullandın. Match pellet denemeni tavsiye ederim.

7-8 grain gamo pelet ile dene farkı göreceksin. Cemal Bozan ın dediği gibi aynı delikten geçmesi lazım peletin.

Optima dürbün ile Zoraki de iyi sonuçlar elde edilebilir. İyi bir sıfırlama yapman yeterli.

Ayrıca Zoraki de namludan kaynaklı bir sorun ben hiç duymadım. Genelde hava pistonunda hava kaçırma olur. Örneğin 4 kere pompala chrony ye ateş et. Sonra 4 kere pompala 5-10 dakika bekle ve atış et. Chrony sonuçları baya farklı ise hava kaçırıyor demek. Atak Arms teknik servisi çok ilgili hemen de hallediyorlar. Ayrıca firmasından 5.5mm namlu da satın alabilirsin. Canın sıkıldı mı namluları değiştir.

Grupmanı etkileyen bir faktor namlu ucuna takılan moderatorler namı diğer susturucu. Ucuz moderatorlerde bu sorun çok olur. pellet iç tarafa çarpıyordur ve iyi bir grupman olmuyordur.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• ben hiç zoraki kullanmadım. sizin grupmana bakarak söylüyorum. eğer sizin elde ettiğiniz neticeyi verebilen bir ürün olduğunu bilseydim. bu güne kadar bir tane mutlaka edinirdim. sağdaki gurupmanların bariz şekilde farklı olması soldaki pelleti sevmediğini gösteriyor. diğer yandan sağdaki grupmanlar üründe sorun olduğunu düşündürecek kadar kötü değil. daha iyisi elbette mümkündür ama bence çok da kötü sayılmaz. ben tabancada sorun olduğunu sanmıyorum. pellet faktörü o ladar etkilermi diye sormuşsunuz. kesinlikle etkiler. hiç şüphesiz. dürbün mevcut şartlarda grupmanı etkilemez. zorakinin kullanıcısı çoktur. en sevdiği pelleti sorarak öğrenebilirsiniz. böylece deneme yanılma yolundan kurtulmuş olursunuz.

diana mod 48/52- 177

• Crosman pointed yerine crosman destroyer pellet gelmiş atış yaptim hemen ama tek delik yapamadim 1 lira civarında grupman cikartabildim sanırım dürbün de Bakış acısı ile artı kıl hafif kayıyor yada benden kaynaklı

• Birde tek pompada atayım dedim tek pompada tek delik yapabiliyorum sanırım iki pompa ve uzerinde hafifte olsa sarsıntı oluyor ve grupman dağılıyor

• Bendeki Zoraki jsp ile kötü sonuç verirken şaşırtıcı bir şekilde 22grn pointedle 25mt de tek delik yapıyor bendeki 5.5 cal .

Sizinki 4.5 cal miş denemediysen pointed dene istersen

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Bendekide 5.5 grupmani baya iyi moderatör değiştirince eski haline geldi

• İlk çıkan HP01 kısa namlu 4,5 mm ile dördüncü kat balkonundan yerdeki gazoz kapağını gezdiriyorum, pellet hiç fark etmiyor.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Atak arms firması zoraki modelinde iyi. Bir başarı elde ettiler

Keşke M16 tarzı pcp gücünde pnömatik tüfek üretseler aslında yıllar önce fabrikayı aradığımda daha güçlü yeni model tasarlıyoruz demişlerdi ama rafa kaldırdılar galiba

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Sağ en alttaki grupman spoton dome 10.34 ve atışları 15 metreden yaptım

Ayni sacmalari ben de denedim. Benimki daha da kotuydu neredeyse. Jsb exaxt rs ile tek delik buarada. Spoton dome u sevmedi benimki de. Bugun mr shooty aldim onu denicem :D

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5