serkan78 adlı kullanıcının mesajları

arkadaslar sormak istedigim: Pcp tufeklerin tuplerinin icini genelde söküp temizlemek ggibi bir aliskanligimiz olmadigi gibi bakima gonderdigimiz silahlar icin de tüpün sökülüp kontrol edildigini sanmiyorum. Ozellikle pompa ile dolum yapilan tuplerde su birikmesi sorunu kacinilmaz. Peki bu su tup icerisinde korozyona (evet teorikte neden olur, ama ) pratikte bu konuya hic sahit olmus biri var mi? Teknik servis elemanina da ayni soruyu sordum. Tupun icinde korozyon hic gormemisler. Demek istedigim; Tup icinde sivi olsa bile korozyon olusmuyorsa tüpü sökme temizleme stresini kafamızdan atabiliriz. Ben tüfeklerden birinin 7 yillik tupunu sokup icine baktim piril pirildi bir kac damla su da vardi tabiikide. Bu konuda deneyimlerimizi paylaşırsak konunun emniyetimiz acisindan cok onemli oldugunu dusunuyorum. Bir de tuplerin icine silikon yagi dolum yaparken gonderilebiliriz faydasi olursa tabiiki

Bana gelen blok ve namlu cok iyi cikti. evdeki plastik kundakla topladim. Tufekle atis yapan arkadaslar made in russian yazisi ile birlikte tek dedikleri "ruslar bu isi biliyor oldu" :)))) gercekten 200 bardan 140a kadar 50 mt 18 grain tek delik. 4 sarjor. Silahi Toplarken guzelce de yaglamistim her yerini. Saat gibi calisiyor. Gercekten harika bir silah oldu. Ellerine saglik cok tesekkur ederim kardesim.

5,5 namlu olani alabilirim. Evde bos duran yeni plastik kundak var o kundagi poyrazaga arkadaşımızla değiştirip sizdeki kundaksiz 230cclik tufegi bullbup kundakli bir tufege cevirebilirim sanirim. Yarin konusabilirmiyiz 05446528896. Tesekkurler iyi aksamlar

biraz aradan sonra ve bolca denemelerden sonra hala gurupmanin kotu ve namlu şokunun anormal yerde olmasi nedeniyle kral teknik servis idris abiyle iletisime gectim ve durumu anlattim. Kargo dahil ucretsiz olarak namluyu degistirdiler. Suan tufek mukemmel 150-200-300 mt gibi mesafelerde atis yapmak ne kadar keyifliymis. Pellet olarak yalniz jsb ler degil beta solidler daha uyumlu geldi. Betasolid55 grain kusursuz ama basinc dusmeye baslayinca agir oldugu icin tabiiki hemen farkediyor. Betasolidin bigmaxx bulletleri ise belli belirsiz bi tik altinda gibi sanki ama cok da belirgin bir fark yok. Sarjore de uymasi sebebiyle tam biçilmiş kaftan.simdilik degistirmeyi dusunmuyorum. Silah ve bullet secimi kesinlikle cok sansli degilseniz hemen denk gelmeyebiliyor emek istiyor. Ama dogru pellet ve dogru tufegi denk getirdiginizde sonucu cok guzel. Herkese bu konuda iyi sanslar diliyorum. Ve sunu unutmamak gerek bir pellet 100 tufekte bile iyi ciksa sizin namluyla uyumsuz cikabilir. Yılmadan denemek gerek ve teknik servisten tavsiye almak gerek. Sonucunda sizi mutlu edecek basariya kesin ulasiyorsunuz. Hepinize emniyetli ve isabetli atislar dilerim.

Estagfurullah, elbetteki öyle. Bu arada ısıtınca sasırtıcı bi şekilde cok az bi kuvvetle( sıcak olmasa elle bile ) cevrilip cıkıyor. Ocagın üzerinde bi kac dakika ısıtıp kolaylıkla söküverdim.

Bu arada moderatörün yaratıcısı Yasin Bey ile de konuştum. Vidalı ve loctite ile yapışık dedi. İçini eritmeden200 dereceye ısıtıp çevir dedi.

Arkadaşlar wrangler typhoon moderatörün içini açmak istiyorum. Presli mi vidalı mı anlamadım. Hiç sökmeyi deneyip de başarılı olan var mı? :)

33.95 king heavy ile ilk 20 atışta 8-9 cm 40 mt de biraz fazla solidler ile ne yapacak acaba?

Acikcasi bende beklemiyordum bu kadar kotu olmasini. Alpaslan Şen abinin videolarında gayet güzeldi sanki ya da belki de düşük barda attı bilemiyorum. Namlunun şok olayını da inceledim namludan saçma ilerleterek ilginç geldi, şöyle ki: namlu ilk 50 cm düz sonra 2-3 cmlik çok dar bir şok var en uca dogru şok biraz daha genişliyor ama ilk 50 cmlik kadar değil. Baskı hatası gibi geldi. Namlu ucunda tek bir şok anlarım ama neden bi daralıyo sonra hafif genişliyor mantıgı varmı? Yani ölçüleri tahminim ilk 50 cm 6,35 olsa 50-53 cm arası 6,32 53-58 cm arası 6,34. Çok saçma değil mi ama? Kaliteli bir solid kullanmadan olmayacak bu iş. Beta solid 55 grain sanki iyi gibiydi videoda, deneyip tekrar bilgi veririm