özbakan adlı kullanıcının mesajları

Youtube'da brocock sistem ile çalışan tabanca ve tüfeklerin videolarını izliyordum ilginç bir projeye denk geldim .338 lapua magnum mermisinin brocock sistem ile çalışanını yapmışlar yani merminin kovanının ucuna uygun pelleti yerleştirip kovana basınçlı havayı basıyorsunuz bu sistemde mermiler oldukça pahalı fakat tekrar kullanılabilir ve pcp tüfeklerdeki atış yaptıkça düşen güç bunlarda haliyle olmuyor çünkü her yeni sürdüğünüz mermi 200-300 bar basınç ile atılıyor İşin asıl ilgimi çeken tarafı videoyu paylaşan kişi videonun altına These are a few photos from an Air Rifle design project that I carried out for a Turkish company some years ago. (I used to work / design for Brocock Ltd. Air Cartridge Guns) Yazmış yani Bunlar birkaç yıl önce bir Türk şirketi için yürütülen bir Havalı Tüfek tasarım projesi birkaç fotoğraf vardır. (Ben Brocock Ltd Hava Kartuş Guns / tasarım çalışmak için kullanılan) ve kişinin kanalında kapak fotoğrafında fx hammerli gamo bsa crosman walter brocock ve hatsan firmalarının amblemi bulunuyor konuda adı geçen türk firması hatsan ise eğer ileride brocock sistem ile çalışan hatsan tüfeklerimiz ve revolverlarımız olabilir ilgili video

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu tüfek mac 35 brocock sistem ile çalışan 150 fpe gücünde havalı tüfek diğer yüksek güçlü tüfeklerdeki gibi ilk atıştan sonra güç orantılı biçimde düşmüyor çünkü basınç kovanların içerisinde aynı zamanda kovanlar olaya gerçekçilik hissi katıyor
    http://www.inovairtech.com/Tactical_Rifles_s/1861.htm

Buda aynı firmanın 40 fpe gücündeki revolver havalı tabancası henüz prototip fakat geçekçi ve aşırı güçlü havalı tabanca olmuş şahsen 1 adet edinmeliyim
    http://www.inovairtech.com/MACP_REVOLVER_s/1867.htm

Konuyu eğer yanlış yere açtıysam kusura bakmayın brocock sistem ile çalışan farklı silahlar aklınıza gelirse konunun altına ekleyiniz iyi forumlar Ahmet Özbakan

Fully rifled namlu ile normal tek kurşun atışları sağlıklı olmuyor. Fully rifled namlular özellikle sabot tipi kurşunlar içindir. Eğer ülkemizdeki bulunabilecek sabot kurşunların fiyatlarına bir göz gezdirecek olursanız hiç bir şekilde değmiyeceğini anlarsınız. Ama rifled şok ile normal kurşuna bir parça dönme stabilizasyonu sağlayıp bir miktar mesafe ve isabet oranını arttırabilirsiniz.

.410 fully rifled namlulu tüfek bulursam eğer mermileri kendim hazırlamayı düşünüyorum

Fully rifled .410 bolt action tüfek bulamazmıyız türkiyede fully rifled ve .410 kalibre olsun yarı otomatik pompalı veya tekkırma olsada razıyım

Çalıntı kelimesini kullanmam bazılarının çok zoruna gitmiş şuan kralında hatsanında ürününü kullanıyorum ikisindende memnunum lakin benim yazdığım mesajdaki ana konuyu anlayamayan arkadaşlar çalıntı kısmına takılıp kalmış çalıntı model yapmalarını eleştirdiğimde yok hatta benim işime gelir çünkü yeni tasarımlarda ister istemez hatalar daha fazla olur ben fxin impact modelini kopyalasalar hatta mümkünse bu modelin üstüne katıp semi auto olarak piyasaya sürsünler ozaman gerçekten mükemmel yerli silahımız olur diyorum hadi fx impact olmasada hatsanın bullpup veya kralın bullpup modeline 500cc tüp ve semi auto özelliklerini koysunlar onada razıyım

Hatsan crossfire modelini gladius kasası üzerine yapsa daha hoş olurdu bence 500 cc bullpup yarı otomatik havalı tüfeğimiz olurdu yada madem kral condordan evanixden çalıntı yapabiliyor fx impact modelinin birebir kopyasını yapsalar yarı otomatik ve side lever olarak iki çeşitte ilgi görür

Sanırım crosman 357 magnumun sadece görselliğiyle oynanmış hali eğer öyleyse tavsiye ederim bendeki crosman 357 ile 8 metrede yarım litrelik pet şişe kapaklarını vuruyorum ilginç bir biçimde jsb ile isabet sağlıyamıyorum fakat gamo mach ile çok isabetli