Stoeger x10 &Stoeger X20

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merak ettiğim bir konu var ve sizlerle paylaşıp bilgi almak istedim.

Konu şu;Başlıkta bahsetmiş olduğum 2 tüfek arasındaki fark nedir.

Fps leri aynı 1200.Özellikleri aynı o zaman fark ne?

Bu konu hakkındaki bilgilerinizi paylaşırmısınız? ½bay£bay`;

Gamo Whisper-X .177 + Nikula 4*32

Ekol Aras Magnum 9mm

agtagtagt

• Bazı satıcılar sattıkları malın teknik özelliklerini bizler kadar bilmiyorlar.X20, X10'a göre daha güçlüdür.En güçlüsü ise şu anda X50 ve sadece sentetik kundaklısı var.Stoeger oldukça iyi kalitede ve o paraya göre iyi bir silah bence.İşinizi görür ama bir müddet sonra kurtlar sizi kemirmeye başlar.Sonuçta varacağınız nokta PCP dir.Bulabiliyorsanız ikinci el bir yaylı bakın derim.Çünkü bir müddet sonra sizi yaylı kesmeyecek.

• Verdiğiniz bilgi için teşekkürler abi.Şuan zaten gamo whisper X kullanıyorumda İlerde inş pcp'ye geçeriz. Adanada iki tüfekte 1200 fps görünüyordu.O bilgi yanlış bir bilgimidir yani?Eğer ki bilgi yanlışsa stoger x10'un fps'si kaçtır?Bilgilerinizi bekliyorum ½bay£bay`;

Ekol Aras Magnum 9mm

agtagtagt

• Üreticinin belirttiği kurşun pelet hız değerleri:

X5: 650fps
    X10: 1000fps
    X20: 1000fps
    X50: 1200fps

Benim tahminimce gerçekçi hız verileri:

X5: 500fps
    X10 ve X20: 700fps
    X50: 850fps

X10 ile X20 arasındaki fark X20'de bulunan Monte Carlo yüksek dipçik. Dürbünle atışlarda büyük bir avantaj sağlar, tartışmasız tercih edilmelidir. Hatta çoğu kişiye bu MonteCarlo yükseltiler bile yetersiz gelmekte.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Verdiğiniz Bilgilerden Dolayı teşekkür ederim.

Ekol Aras Magnum 9mm

agtagtagt

• Gecen gun x20 aldım harıka bı tüfek atıcılıgım neredeyse 0 daha 1haftadır kullanıyorum havalı tufek.15mt 10 kusur vurdum.gormek bıle ımkansız.ve durbun yok.tabı burda en buyuk dezavataj sılah kullanmayı bılmemem.o halde bıle harıka atıslar yapıyor.tek uzen nokta tufekte kocaman made ın chıne yazması:(

• Çin'in ya da bir çinlinin bir kötülüğünü mü gördün?

Webley Raider 10 .22

• stoegerx20 yi chrony den geçirdim,benim önceki namlu ucuna takılan chrony saçmalıyormuş meğersem,500fps ile ölçüyordu gamo raptor sarı pelleti ;kihhik,
    bu gün 910fps verdi gerçek chrony, 5,4 grain ağırlığında gamo raptor sarı pellet,

gamo expandar pellet ile 7 grain civarı ağırlığı var,745fps civarı verdi,yeşil gresli hali ile, yay ilk günkü gibi deyil tabbi ama taş çatlasın expander ile 800 fps yi anca görür, 1200 fps lik ölçümü herhalde 3 grainlik pelletler ile yapıyorlar,yani balon bunlar göz boyama,

birde benim ik stoeger x20 mim yeşil gresli olsun olmasın rahat çalışıyordu,şuanki x20 yeşil gressiz acayip derecede sürtünerek ilerliyor piston,bariz hissediyorsun tüfeğin gücünün düşdüğünü,keçeyi şöyle ufak dan sıfır zımpara ile çok hafif traşlasammı ki ;confused;

• X20 için 1000fps diyorlar zaten. Plastik ceketli peletlerle ulaşabilir sanırım 1000fps'ye.

Webley Raider 10 .22