Destek Sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba ben destekli atış yaparken kabanını ve tüfek kılıfını kullandığından zorluk yaşayan biri olarak önerilerinize, kendi yöntemlerinize sığınıyorum tüfeğimi (cfx-royal) aldığım yerden birde bipod sanırım almak istedğimde satıcı alttan kurmalı tüfeklere göre bipod olmadığını söyledi malum satıcılara pek güvenemiyorum nedense ,böyle birşey varmıdır? varsa ne kadardır? yoksa kendi imkanlarımızla bi çözüm bulabilirmiyiz?

böyle bi konu daha önce açılmışsa kusura bakmayın bayadır geziniyorum göremedim varsa konunun linki de yeterli cevap olacaktır

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• yok bu konu daha önce açıldığını hatırlamıyorum .alttan kurmalı larda bipod çok zor iş kendin acayip bi malzeme tasarlayıp yaparsan olur.
    kesin bir çözüm olmamakla birlikte kolaylık babından yapı marketler ve fotograf malzemesi satan yerlerden treepod üç ayak aliminyum dan katlanır pratik bişeyler le atış yapıyoruz ucuz 20 ytl gibi bide yanına kardeş bi şezlong oldumu tam şahane oluyor şidetle tavsiye olunur keyifli atışlar.

• alttan kurmalı modellerde destek biraz sorn olabiliyo hazır durumda satılanlarda isteğe tam cevap vermiyo. biz konuyu daha önce tartışmıştık ben mesela böyle bişey aldım ama memnun muyum diye sorarsan ehh işte. biraz arayış içine girersen hazır almak yerine kendine daha uygun bişey yapabileceğini düşünüyorum, hemde daha kullanışlı

airgunturk.com/attachment/1246/

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• yok bu konu daha önce açıldığını hatırlamıyorum .alttan kurmalı larda bipod çok zor iş kendin acayip bi malzeme tasarlayıp yaparsan olur.
    kesin bir çözüm olmamakla birlikte kolaylık babından yapı marketler ve fotograf malzemesi satan yerlerden treepod üç ayak aliminyum dan katlanır pratik bişeyler le atış yapıyoruz ucuz 20 ytl gibi bide yanına kardeş bi şezlong oldumu tam şahane oluyor şidetle tavsiye olunur keyifli atışlar.

:D:D:D:D hay aklınla yaşa kardeşim vallah hiç aklıma gelmedi bu fotoğcılarda satılan ayak birazdan gidecem bi araştırıyım bakem onun üstüne nasıl bie ekleme yaptın onuda açıklarsan sevinirim saygılar

• Fotoğraf makinesi desteğine yarın bir bakayım serdar beyin yöntemi dengeli gibi duruyor ama ehliyet olmayınca taşımak biraz zor olur gibi ....başka ne gibi yöntemleri kullanıyorsunuz?

bir yandan da yeni bişeyler deneyelim bakalım çumarım buluruz yoksa atış yaparken donmuş halde bulunabilirim :!:

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• ben bişey eklemedim sadece bağlantı cıvatasını söktüm altı lastikti zaten hem önden hem arkadan desteklemiyorum sadece önden ölesine dayıyorum ağırlığını alması bile yeterli oluyor ,hemde birazda elbecerisi sportmenlik oluyor .hep aynı noktayı sehpa ile vurmak bir kaç atıştan sonra anlamsız oluyor.bu yüzden kamera ayağı biraz da el becerisi gerektirdiğinden keyifli olbiliyor .ben treepod u carrefour dan 25 ytl gibi bi fiyata almıştım bilginize

• bu gün heryere baktım bulamadım burda.anlaşılan kendim birşeyler yapacam.arkadaşıma katılıyorum geçen pazar günü atış yerine masa ile mengene götürdüm olumlu atışlar elde ettim ama belli bir süreden sonra sıkıyo adamı doğal atış varken ;tufey#;tufey#

• bencede tripot kullanırsan hem taşıma hemde kullanım önüyle daha rahat olur. :thumbup:

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Balık avcılığı malzemeleri dükkanlarından bulabileceğiniz olta sırığı dayamak için kullanılan kısa boylu tripodlar var. Ben onlardan kullanıyorum. Ucunda zaten bir çatal olduğu için diğer tripodlardaki tablayı sökme durumu da yok. Hem ucuz hem kullanışlı tavsiye ederim.