Muhabbet kuşum kaçtı :(

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu gün arkadaşla dışarı çıktım son kez kafesinden çıkarıp elime alıp
    sevmiştim daha sonra dışardayken annem aradı kuş
    kaçtı diye. Ev içinde uçarken mutfağa dalmış açık olan balkonun
    kapısından uçmuş gitmiş ne tarafa uçtuğunuda görmemişler benim iki tane
    kuşum var diğerini balkona koydum, kendi boş kafesinide koydum hala
    duruyor ama gelmedi. Çok üzüldüm ya inşallah döner veya iyi vicdanlı
    birisinin evine girsin bari, aç susuz kalmasın [Resim Engellendi: http://forum.muhabbetkusu.org/images/smilies/sorry.gif] napıcam bilmiyorum nasıl böle bi hata
    yapabildik keşke dışarı çıkmasaydım. Annemlerede o kadar diyodum şu
    balkonun kapısını kapayın kuşlar açıkken diye ama olan oldu artık
    inşallah aç susuz değildir üzüntüden kahrolucam [Resim Engellendi: http://forum.muhabbetkusu.org/images/smilies/sorry.gif]

• Dönerse senindir. Dönmezse zaten hiç senin olmamıştır.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Yaz sonuydu, bir sabah hanım telefonla aradı.
    Aramızda geçen konuşma şöyle;
    Evde papağın uçuyor, dedim yahu ne papağanı, muhabbet kuşudur o. Ne bileyim uyku sersemiyim, cinsine mi baktım, dedi. E yakala dedim, cevabı: kocaman kuşu nasıl yakalayım oldu :) tamam dedim. aradım kankamı, git bize bi de kutu bişey al giderken yakala şu papağanı :) (bu arada kankamında papağan konusunda tecrübesi var. Onunda evine kırmızı kuyruklu papağan girmişti :) hala besliyor) Neyse kankam gitmiş bize yakalamış. Beni aradı sonra. Ne papağanı küçücük muhabbet kuşu. Komple sarı, sırtı lacivert. Böylece bizde muhabbet kuşu sahibi olduk. Kuş belli insan canlısı. Çok korkmuyor, ısırmıyor. E biraz baktıktan sonra dedik bir de eş alalım. aldık ama eş yapani çıktı. yeni yavruydu zaten. Öbür kuşu da yabanileştirdi. Bu noktada sormak istediğim, bu kuşlar ne zaman yavrular, ne hazırlık yapmam lazım?

@bluemanxxx Umarım seninki değildir.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Bende 15 gün önce bir muhabbet kusu aldim insan hakikatten alisiyor.

Ben suan icin 2-3 aylik erkek bir muhabbet kusu aldim suanda zaten yavru alma ihtimalim olmadigi icinde bana ve evdekilere alismasi icinde tek olarak besliyorum yaklasik bir yasina geldiginde yanina bir es almayi düsünüyorum.Daha önce kanarya saka flurya besledim.

Öncelikle akvaryuma bir yavruluk alin zaten gerisini onlar halledecektir o dönemlerde vitamin ve kalsiyum ihtiyaclari olabilir buna yönelik takviyeler yapabilirsiniz. Yavrulugun icini steril hale getirip öyle takin yavrular belli bir büyüklüge geldiginde kirmizi bit yüzünden yavrulari kaybetmek daha kötü oluyor.Tabi bunlar sonraki asamalar.

Gecen yazda bahcede otururken bilezikli bir kanarya geldi önümüze düstü galiba kacacaklari yeri biliyolar :))