100 mt ve üzerinde etkili peletler hangileri?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Daha önce farklı başlıklarda işlenmiş ancak tatmin edici değil,öğrenmek istediğim 100 mt ve üzeri mesafelerde şişe kırıcak etkiyi ülkemizde bulabileceğimiz hangi peletlerle sağlayabiliriz?diana high power kullanıyorum alternatifi ve ya daha iyisi varmı?

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• diana high powerin 2 versiyonumu var?benim aldığım rastat deiğildi farkları varmı acaba?

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• promethus pelletler kuşun içermeyen sert pelletler olup 5.5 mm si 9.12 graindir delicilikte mükemmeldir,hız peletidir ama kısa mesafede, tabiiki kısa mesafe nin mesafesi nedir bu değişebilir.

yani uzun mesafe pelleti değildir biliyorum.yanılıyormuyum acaba inşallah yanılıyorumdur.

• diana high powerin 2 versiyonumu var?benim aldığım rastat deiğildi farkları varmı acaba?

Benim bildiğim Diana High Power kutusu üzerindeki "Rastatt" kelimesi, Diana fabrikasının bulunduğu kasaba. Karlsruhe'ye yakın. Yani özetle pelletin esas adı "High Power".
    Aynı kompozisyon Çek pelleti JSB'de de var: yapan firmanın adı "Josef Schulz", firmanın bulunduğu yer "Bohumin" kasabası.

S&W 686-6

• İsabetlilik açısından çok iyi olmadıgı söylense de Crossman ile 100 metreden yağ tenekesini delebildik. Bilginize.

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Tahminim prometheus tipi pelletler uzun mesafede etkili olucaklardır

[Resim Engellendi: http://i18.ebayimg.com/02/i/000/b6/3e/0510_1.JPG]

[Resim Engellendi: http://i2.ebayimg.com/01/i/000/9f/4d/a585_1.JPG]

Bu pellet leri nereden bulabıliriz şekil acaip kıyak gözüküyor ;tufey#

• Official Post

Ülkemizde satılmıyor ama yakında satışa sunulacak.

• Official Post

peki mustafa abim romanyada bulabilirmiyiz bir tanıdıgım orada

Bilmiyorum.

• ekili olması için öncepelletin 100 metreye girmesi lazım asıl bizim bu soruyu cevaplamamız lazım değil mi

• Crosman Benjamin 14.3 g. pelleti 750fps hızla, 25derecelik eğik atış yaparsanız maksimum menzili 500m. gibi g;$i
    yani hemen hemen bütün havalı silahlar bunu yapabilir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Crosman Benjamin 14.3 g. pelleti 750fps hızla, 25derecelik eğik atış yaparsanız maksimum menzili 500m. gibi g;$i
    yani hemen hemen bütün havalı silahlar bunu yapabilir.

Yalnız bizim aradığımız cevap maksimum menzil değil,maksimum menzilde şişe kırma etkisi gösterecek pelet...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Yalnız bizim aradığımız cevap maksimum menzil değil,maksimum menzilde şişe kırma etkisi gösterecek pelet...

uzun mesafede etkili olabilmesi için ağır pellet ve BC'sinin yüksek olması, hem rüzgardan az etkilenmesi hem momentumunun yüksek olması açısından gerekli, ama en önemlisi o mesafelerde vurabilmek lazım.
    benim tavsiyem 4.5mm de 10.6g Diana HighPower
    5.5mm de 21,10g. Diana High Power olur,
    Gamo TS10 ve TS18da ağır pelletler, ağırlıklarını tam bilmiyorum ancak, Diana kalitesi nedeniyle daha isabetli atışlar sağlayacaktır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Her marka-model tüfeğin kendine has pellet seçimi vardır. Bu sebeple, sizin ile aynı silahı kullanmayan birisinin, kendi silahında kullandığı pelleti önermesi size uymayabilir. Aynı zamanda hava şartlarıda pellet seçiminizde önemli bir etkendir. Hafif bir mermi seçiminde rüzgar etkisinide göz önünde bulundurun.

Eğer bulursanız, 1 er kutu pellet alın ve deneme yanılma yoluna gidin. Tabi öneriler olacaktır, bende size öneride bulunayım. Bulursanız gamo hunterı da denemenizi tavsiye ederim.