AirArms S410 mu FX Gladiator mu???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bence bu soru, M3 BMW mi, S350 Mercedes mi gibi biraz.

Çok sayıda atarım, plastik kundak severim, tüple doldururum dersen GLAD
    Normal atarım, tahta (ahşap) kundak severim ve pompayla da doldurabilirim dersen S410

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• bu konuda, kullananlar daha iyi cevap verecektir. Şahsi kanaatimce, S410.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Bence bu soru, M3 BMW mi, S350 Mercedes mi gibi biraz.

Çok sayıda atarım, plastik kundak severim, tüple doldururum dersen GLAD
    Normal atarım, tahta severim ve pompayla da doldurabilirim dersen S410

+1 Aynen katılıyorum.

• Bence her iki tüfeği de arazide gör, eğer imkan bulursan her ikisi ile de atış yap.Kararı ondan sonra ver.Ben Gladyatör kullanıyorum, ancak AA'yı arazide gördüm ve çok beğendim.Niye almadın dersen ; Solağım..

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Bence her iki tüfeği de arazide gör, eğer imkan bulursan her ikisi ile de atış yap.Kararı ondan sonra ver.Ben Gladyatör kullanıyorum, ancak AA'yı arazide gördüm ve çok beğendim.Niye almadın dersen ; Solağım..

solak olmasaniz aa mi alirdiniz?

• Evet ,solak olmasam ceviz thumbhole kundak AA 'yı da alırdım.

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• Kötü sıkıştırdın ama !! Muhteşem hava hacminden (645cc) dolayı tabiiki Gladyatör. Yineliyorum arazide görmen nihai kararını etkileyecektir.

FX Gladiator
    Diana Mod 48

• Kötü sıkıştırdın ama !! Muhteşem hava hacminden (645cc) dolayı tabiiki Gladyatör. Yineliyorum arazide görmen nihai kararını etkileyecektir.

cok tsk ederim yorumunuz cok degerli benim icin

• hocam ben gladiator kullanıyorum. üstadlardan AA kullananlar var onunla hiç atış yapmadım ve de yakından görmedim de. Fakat kullananlar beğeniyor. bana sorarsan bir defa doldurduğumda diğer doldurmaya kadar ne zaman doldurduğumu unutuyorum. kısık ayarda 350-400 atış yapabiliyorum ki bu nerdese bir kutu pellet eder. ben sentetik kundağı seviyorum, bu tüfeği alma sebebim deposunun büyük olmasıydı. şayet değiştirecek olursam da yine fx'in semi auto modeli FX Revolution tercih ederim. tercih senin... iki silah ta çok iyi beklentierine göre hareket et...

• hocam ben gladiator kullanıyorum. üstadlardan AA kullananlar var onunla hiç atış yapmadım ve de yakından görmedim de. Fakat kullananlar beğeniyor. bana sorarsan bir defa doldurduğumda diğer doldurmaya kadar ne zaman doldurduğumu unutuyorum. kısık ayarda 350-400 atış yapabiliyorum ki bu nerdese bir kutu pellet eder. ben sentetik kundağı seviyorum, bu tüfeği alma sebebim deposunun büyük olmasıydı. şayet değiştirecek olursam da yine fx'in semi auto modeli FX Revolution tercih ederim. tercih senin... iki silah ta çok iyi beklentierine göre hareket et...

ilginize cok tesekkur ederim degerli vaktinizi ayirip yazdiginiz icin. gladi hic modifiye ettiniz mi? genel olarak gladin modifiyeye ne kadar uygun oldugu hakkinda bilginiz varmi?

• Her iki markada çok kaliteli ve söz sahibidir.Fakat bildiğim kadarı ile Gladiator ve AA sıfır olarak yok şu anda.2.el gayet güzel silahlar bulabilirsiniz ama sıfır silah olsun diyorsanız ve ahşap kundak seviyorsanız Falcon'ları da dikkate alın.Ceviz kundak , bolt action bir Falcon fazlası ile tatmin eder bence.Modlama ile ilgili Gladiator'ü bilmiyorum ama AA ve Falconlarda çok basit bir işlem ile güçte önemli artışlar sağlanabiliyor.Mustafa bey'e danışmanız en doğrusu olur.

FİLİNTALAR GRUBU

• sen daha tüfek almadan modifiye düşünüyosun. madem ankaradasın gel bir cumartesi buluşmaya istediğin tüfeklerin hepsi mevcut hepsine bakarsın ,atarsın , sorarsın ...

birde modifiyedeki amacını söylersen belki başka bir silah daha çok işini görebilir?

S410

• şöyle ifade edeyim. sizin ferrariniz olsa arkasına önüne etiket çelik jant takarmısınız? eğer cevabınız evet ise modifiye edilebilecek bir yerini buluırsunuz ama hayır ise keyifle kullanacağınız harika bir silahınız olmuş olur. yani bu silah zaten mükemmel nodifiye etmeye gerek yok

• Modifiye bence silahı alır, kullanırsın. Sana yetmeyen bir tarafı olur o zaman düşünülür . Kadirin 300 metre atışını yaptığı video da standart hali ile yazıyor, yani modifiyesiz. Daha cumartesi günü T12 ve 16 grain Fx mermi ile 174 metrede 6 atışta 3 şişe patlattım ki bildiğim kadarıyla Gladyatör daha hızlı. Cumartesi atışımdan sonra FX ile 18 grain veya 25 grain JSB kullanılarak neler yapılabilir hayal etmeye başladım.
    Modifiye için aklınızdaki ne bilmiyorum. Her 2 silahla 500 metre de 16 kg.lık tenekeye isabet deseniz dahi düşünülebilir
    Sözün özü Ben AA kullanmadığım için FX derim. Düşük güçte 300-400 atış bana göre mükemmel.Arkadaşın düşük güç dediği atışta bile 100-150 metreden şişe rahatlıkla patlatılabilir. Ama arkadaşların dediği gibi görerek, atış yaparak, mesafeleri ağır ağır arttırıp tadını çıkartarak devam etmek lazım.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png