Mod99 ve Optima 3-9x32..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün dürbünü takıp epeyce bir saçma harcadım. 60-70 atıştan sonra dürbün baktım almış başını gitmiş namluya doğru ;,;- Normalde silahın tepmesi çok güçlü değil. Ben de dürbünü yeterince sıktığımı düşünüyordum ama ne oldu anlamadım :him:s

Yatagun dampa Mod99'a sorunsuz uyar mı ? Ya da aklınıza başka bir çözüm geliyor mu arkadaşlar ? Selamlar..

Hatsan Mod 99 & Optima 3-9x32
    -------------------------------------

eskisehirteam.png

• yaylı tüfek olduğu için orta ağırlıktaki bi dürdünü az olsada sarsar illaki dampa ayak kullan derim
    ama ben optima marka tüfeğimde arka ayağında stoper vidalı çift ayak kullanıyorum pek sıkıntı olmuyor arada bir sıfırlamak gereksede idare ediyor +;tuftabV#

• Teşekkür ederim. Bugün Nikko Stirling'in ikili ayaklarından aldım ve taktım. Yarın denemek istiyorum. Umarım işe yarar..

eskisehirteam.png

• sağdaki gibi kendin den stoper vidalı çift parça ayak,
    http://www.yatagun.com.tr/deta…werful_Mount_=&ID=961

yanlız sendeki bu ayağın taban kısmı 20 mm olsaydı,dürbün kanalın üstündeki 20mm ayağın uyacağı yere takardın,ayağın tabanındaki uzunlamasına duran vida stoper görevi yapardı,hem öndeki ayak hemde arkadaki,

bunlar ile uğraşma al bir adet dampa ayak yatagun den keyfine bak ;keyfs;

• Yukarıda dürbünün namluya doğru kaydığını okudum. Havalı tüfeklerde dürbünün namluya doğru kaymasına ilk defa rastlıyorum. Kullandığım bütün yaylılarda dürbün geriye doğru kayıyordu. Dürbünün ileri doğru kayması normal mi? :him:s

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Alıntı

bunlar ile uğraşma al bir adet dampa ayak yatagun den keyfine bak

Şimdi bu Stirling'e para verdim. En azından bir deneyeyim. İşe yararsa ne ala, yaramazsa dediğin gibi yaparım. Bu işe yaramaz mı diyorsun genel olarak ? :him:s

Alıntı

Yukarıda dürbünün namluya doğru kaydığını okudum. Havalı tüfeklerde dürbünün namluya doğru kaymasına ilk defa rastlıyorum. Kullandığım bütün yaylılarda dürbün geriye doğru kayıyordu. Dürbünün ileri doğru kayması normal mi?

Valla dün 70-80 atıştan sonra ön (namluya doğru olan) ayak namlunun üzerine yürümüştü ;şrofls;.

eskisehirteam.png

• bendede mod99 var kutusunda gelen dürbünü kullanıyorum 200 atış yaptım kayma olmadı daha, tek sıfırlama ile gidiyor daha önce mod 125 vardı ondada aynı dürbün ve ayaklar vardı 1 kutu bitince sıfırlama gerekiyordu

• aedemirci bendede mod99 var , öne doğru gitmesinin nedenni arkada bi tane vida var mecburen dürbün öne gidiyordur ben daha dürbün takmadım göz gez arpacıktan memnunum

• Öne doğru gittiğini gördüğümde ben de şaşırdım haliyle :him:s Daha öncede yazdığım gibi şimdi NS ikili ayakla bir problem yok. Aşağı yukarı bu ayaklarla 350-400 atış yaptım. Dürbün sapasağlam yerinde duruyor..

eskisehirteam.png