09 ŞUBAT 2008 Ankara Buluşması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mekan süper; katılımcılar süper; eminim atışlarda süperdir. bende katılmayı çok istiyorum ama c.tesi çalıştığım için X( bana uymuyor keşke pazarları toplanabilsek ;tese;kkur ? (pazarları çaylar benden :) )

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• mekan süper; katılımcılar süper; eminim atışlarda süperdir. bende katılmayı çok istiyorum ama c.tesi çalıştığım için X( bana uymuyor keşke pazarları toplanabilsek ;tese;kkur ? (pazarları çaylar benden :) )

pazar günleri şahsen bana pek uymuyor, ancak sayımız çoğalıyor ve pazar buluşmalarıda ayrıca yapılabilir. Şunu belirtmek isterimki biz zamanı geliyor 2 kişide olsak buluşmayı gerçekleştiriyoruz. Kimlere pazar günleri uyuyorsa o gün buluşma düzenleyin, katılabilirsem bende katılmaktan mutluluk duyarım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Arkadaşlar bu forumdan haberim bile yoktu sağ olsun kardeşim Emporto 9 Şubat Cumartesi Ankara buluşmasına ilk kez katılmamı sağladı akşamda beni gazladı bu gazlama ve harika buluşma birleşince Bana 1 adet FX GLADIATOR a mal oldu.
    Verdim siparişi geliyor. :thumbup:
    Bu işden en karlıda Emporto cıktı bedavadan GLADIATOR sahibi oldu :!:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Official Post

Arkadaşlar bu forumdan haberim bile yoktu sağ olsun kardeşim Emporto 9 Şubat Cumartesi Ankara buluşmasına ilk kez katılmamı sağladı akşamda beni gazladı bu gazlama ve harika buluşma birleşince Bana 1 adet FX GLADIATOR a mal oldu.

Hayırlı uğurlu olsun Göktuğ bey,

Sanırım bana da düşen bu atış yaptığınız yerde Havalı silahçılara uygun gölgelik gibi bir şeylerin yapımında sponsor olmak,tabelasını da asarsınız "AirGunTürk Atış Alanı" ;tacli#

• Arkadaşlar bu forumdan haberim bile yoktu sağ olsun kardeşim Emporto 9 Şubat Cumartesi Ankara buluşmasına ilk kez katılmamı sağladı akşamda beni gazladı bu gazlama ve harika buluşma birleşince Bana 1 adet FX GLADIATOR a mal oldu.

hayırlı olsun, güzel seçim x;.z

.

ankarateam.png

• Teşekkür ederim.
    Bu secimi yapmamda katkılarınız büyük.

Hafta sonu gelsede buluşsak.. :thumbup:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Hepinize tebrikler.. Hava da pek güzelmiş doğrusu.

S&W 686-6

• Hayırlı uğurlu olsun Göktuğ bey,

Sanırım bana da düşen bu atış yaptığınız yerde Havalı silahçılara uygun gölgelik gibi bir şeylerin yapımında sponsor olmak,tabelasını da asarsınız "AirGunTürk Atış Alanı" ;tacli#

;d; :D x;.z

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ankara Buluşması harikaydı herkese tekrar teşekkürler, buluşmaları havalar güzelleştirdikçe sıklaştırmak ve pazarları da organizasyonlar yapmak çok güzel olacak

Ankara buluşması en çok bana yaradı , skyplume 'i kandırıp gladiator aldırdım :) Karlı çıktım :)

Birde eğer atış için üstü kapalı alan ve sundurma yapılacaksa, paintsign ile görüşüp kararlaştıralım, ben şantiyedeki usta ve işçilerle bu işi yaptırmayı üstlenebilirim biraz ahşap vs temin ederiz, maliyetini de çıkartırız herkes olur verirse projelendirir bir sistem kurarız

saygılar

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• ahhh ah bu gaza gelmeler beni bitirecek veli beyi arasammı ne yapsam temmuzdan önce ne aldım aldım ,sonrası sıkıntı olacak gibi görünüyo :wacko:

AA S410 5,5

• Birde eğer atış için üstü kapalı alan ve sundurma yapılacaksa, paintsign ile görüşüp kararlaştıralım, ben şantiyedeki usta ve işçilerle bu işi yaptırmayı üstlenebilirim biraz ahşap vs temin ederiz, maliyetini de çıkartırız herkes olur verirse projelendirir bir sistem kurarız

bu konuda Paintsign'ın ortaklarından birisiyle görüşmüştük, 4 ortaklar, kendi aralarında görüşecekler, işin projesini/maliyeti belirlersek iyi olur, yapabileceklerimizi ve istediklerimizi görüşürüz, kabul ederlerse girişip, bahara bitiririz, çok güzel olur. Bu hafta orada bir keşif yapalım, sen ne malzeme kullanabiliriz, işçiliği/sağlamlığı/yaklaşık maliyeti vs. mesleğin gereği bilirsin zaten. Hatta aklımda üstü kapalı sundurma ve hedef bölgesine aydınlatma yaparak, yaz akşamlarıda atış yapabilme imkanı var, Paintsign eğer Paintball maçı varsa saat 02.00'lara kadar falan açık olabiliyor.

düşüncen nedeniyle ayrıca teşekkür ederim.

.

ankarateam.png

• ama yazın orası otopark olarak kullanılmıyormu? nasıl olacak sıkıntı çıkmazmı ?

AA S410 5,5

• alan geniş, bizim atış yaptığımız çitler, sola doğru devam ediyor ya orada yaklaşık 80-100m. uzunluğunda duvara kadar bir alan var, orası olabilir. ama tabiiki sahiplerinin onay vermesi gerek.

.

ankarateam.png

• evet orasi müsait ama arzinin biraz düzeltilmesi gerekiyo aslında şimdiki yer çok güzel arabaları çektiğimiz yere tente yapabilsek altına beton karşıyada set yaparız :D offf mesafeyi birazda uzattıkmı şahane olur

AA S410 5,5

• Bu konuda bir beyin fırtınası yapalım. Atış alanına çamur olmaması için biraz mıcır dökülür, araçlar otoparka çekilir, çitten ufak bir kapı açarız. Bizim bölgenin çitli olmasına gerek yok. Sadece güneşten yağmurdan korunacak kadar bir yarı kapalı alan bize yaterli olur. Zamanında konuşmalarımızda duvara kadar alanın kullanılabileceğini söylemişlerdi. İkna edebiliriz sanıyorum ama güzel bir proje götürelim adamlara rahatsızlık vermeyecek şekilde arazinin atıl kalan bölümlerini değerlendirelim. Tam olarak nereye kadar alanın kullanılabilir olduğunu başta öğrenmek lazım. Benim tahminimce 150M uzunlukta bir alan yaratabiliriz. Arkası da tepe olduğundan arka alan için de çok tehlikeli olmaz.

[Resim Engellendi: http://img255.imageshack.us/img255/3110/psne1.th.jpg]

[map]mühye[/map]

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Murat çitlerin içinde olmamız lazım, oralardan koyun sürüleri, yazın piknikçiler, meraklı çocuklar falan geçer/gelir. Üstelik 150m. ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum, bu tür uzun mesafeleri başka yerde yaparız, bize korunaklı 50-100m yeterli olur. Çitin dışına taşmak sakıncalı olur bence. Çitin dışında yapacağımız korunakta talan olabilir, piknikçiler oh ne güzel gölgede masalı yer deyip serilebilirler vs. vs. Çitin içi olması şart. Üstelik orada kilitli bir dolap koyup, değerli olmayan malzemelerimizide bırakabiliriz (sincap, hedef kağıtları, kum torbaları vs)

.

ankarateam.png

• Biz de kenara hendek kazıp içine timsah koyarız kimse geçemez ;şrofls;.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• evet orasi müsait ama arzinin biraz düzeltilmesi gerekiyo aslında şimdiki yer çok güzel arabaları çektiğimiz yere tente yapabilsek altına beton karşıyada set yaparız :D offf mesafeyi birazda uzattıkmı şahane olur

bulmuşken, bunamayalım lütfen ;)
    oranın zaten yazın çok araç olması nedeniyle bize ayrılamayacağını söylediler, üstelik yazın çamur sorunu ortadan kalkacak. Bizim sundurmanın yeterli koruma sağlaması, ve benchrest-yatarak vs. atış alanı olması yeterli olur. Hedefe kadar olan arazinin hali hiç mühim değil g;$i
    2 tane 1m. genişliğinde 100m kulvar, hattı kireçle-taş dizerek vs. belirlenir. yine bu kulvarlara 10-20-30-40m gibi işaretler konulur, yan tarafınada FT için sincapları vs. yerleştireceğimiz alan süper olur.

.

ankarateam.png

• Eh Ankara'ya da bir poligon yakışır artık, Takım her gün genişliyor.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776