Kayseri'de Havalı Silah Poligonu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar size sevindirici bir haber vermek istiyorum.

Kayseri Merkez Avcılık ve Atıcılık Derneğinde dernek başkanı Sn. Murat Develioğlu'nun misafiriydim.
    Murat bey önceden tanıdığım, atıcılık konusunda özverili çalışmaları bulunan bir büyüğümüz.
    Kayseri'de atıcılık namına bir şeyler olmuyor diye hayıflanırken Kamikaze arkadaşımın Kayseri'de havalı silah poligonu bulunduğunu ve bunun bu dernekte olduğunu ifade etmesi üzerine Murat beyle temasa geçtim, yukarıda da bahsettiğim üzere bu gece poligonda misafir olarak ağırladı beni. Kendisinden atış teknikleri üzerine biraz eğitimde aldım ve benim için oldukça faydalı oldu.

Murat bey atıcılık hobisi ile çok uzun zamandır uğraşan birisi, tek gayesi bu hobinin daha geniş kitlelere ulaşması, poligon açılalı neredeyse 6-7 ay olmuş ama ilginin yetersizliğinden şikayetçi, bu poligon silahınız getirdiğiniz sürece ücretsiz bir tesis, ilgi ve alaka bekliyor. Burada şimdilik 2 atış yeri var ama ilgi yeterli düzeye gelirse buranın büyütülmesi işten bile değil, Murat bey özellikle havalı tabanca konusunda oldukça uzman birisi, lisanslı bir havalı tabanca ekibi de kurulmasını diliyor, burada Kayserili gençlere düşen görev Murat beyi yalnız bırakmamak. Hep hayıflanılan Kayseri'de tesis yok, imkan yok tezi de çürümüş oldu arkadaşlar.

Artık bahane yok gelip burada hem Murat beye destek olunacak hemde birbirimize destek olunacak, sonrasında neler olacak görün bir bakalım :)

Murat beyle röportaj vari bir amatör video çekimim oldu, telefonun kamerası düşük çözünürlüklü ve birazda acemilikten dolayı görüntü ve seste bazı bozukluklar var ama poligon hakkında ve Murat beyin düşünceleri hakkında bir fikir verecektir kanaatindeyim.

Kayseri ekibini de bu hafta poligonda toplantıya çağırıyorum, mazaretsiz gelmeyini haşlarım ona göre ;duello; İçtima edeceğuk, daha da poligona almayız ;avci;

Herkese kazasız ve belasız, hayırlı atışlar dilerim.

View My Video

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen Nick ().

• ABİ İLGİLENDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. MURAT ABİYLE GÖRÜŞME FIRSATI BULAMADIM (İŞİM DOLAYISIYLA) AMA TEBRİK EDERİM SEN GÖRÜŞMÜŞÜN.. BİZLER YANİ KAYSERİLİ GENÇLER OLARAK BU İŞE EL ATIP HEM POLİGONU BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ HEM SAHİPLENİP ORAYI GELİŞTİRECEĞİZ.. BUNU YÜREKTEN İSTİYORUM VE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. UYGUN BİR GÜN AYARLAYIP HAYDİ BEYLER BULUŞMAYA DİYORUM...

SAYGILAR MEHMET TEPE

MEHMET TEPE 12.10.1986 KAYSERİ
    MOD 85 SAS + 3-9X32 OPTIMA
    kayseriteam.png

• Rica ederim Mehmet, büyüğünüz olarak ben adımı attım, gerisi sizden gelecek..

Toplayın bakalım ekibi ;)

• abi merkezde nerdeymiş gidelim bi ziyaret edelim ben bide özel güvenlik sertifikası alacam atışlarıma faydası olur süper valla ellerine sağlık

;tese;kkur HATSAN MOD 99 ;tese;kkur

kayseriteam.png

• Poligonu yeri Sümer Köprüsünden inince Kocasinan Belediyesinin bir sosyal tesisleri var, hemen sol tarafta,
    onun arkadasında 4. bina Seçkin apartmanı altında. Yer ide çok merkezi.

Ben hafta sonu işim nedeni ile olamayacağım ama siz mutlaka bir buluşma düzenleyin,
    orada çay ocağı da var, başka bir yerde toplanacağınıza buluşmaları orada düzenlersiniz, hem çayınızı içer hemde görüşmüş olursunuz.
    Buluşma için ise 2 kişi olsanız bile gidin mutlaka arkadaşlar, sizin bu linans işleri ile ilgili Murat beye bahsettim yardımcı olabileceğini de söyledi.
    Gerekirse Dernekten Lisans bile çıkartırız dedi. Önemli olan sürekli olarak poligona gitmek tek olsanız bile boş bırakmayın orayı.

Poligonda bir görevli varmış, gen birisiymiş, ben görüşmedim izinliymiş gittiğimde, orada çay ve kahve satıyor, bilardo ve langırt oyunları için cüzü bir para alıyor.
    Yani her zaman açık olacak bir durumu var..

Buluşmanın fotoğraflarını da buraya ekleyin :)
    Levent ve Mehmet Tepe size Murat beyin cebini birazdan mesaj ile göndereceğim, arayıp görüşebilirsiniz de...

• Boş bırakmayacağımızdan emin olabilirsin abi... ;tufey# ilgilendiğin için teşekkür ederiz.. ;tese;kkur

MEHMET TEPE 12.10.1986 KAYSERİ
    MOD 85 SAS + 3-9X32 OPTIMA
    kayseriteam.png