ekol es 66 nişan problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar herkese merhabalar. bundan kısa bir süre önce aldığım ekol es66 havalı tabancayı bugün deneme fırsatım oldu. fakat ilginçtirki tabancanın hedefinde bi problem olduğunu farkettim. mermi yaklaşık 6-7 metre mesafede hedefin 35-45 cm üstünden geçiyor(alt kısma nişan alınca vuruyor). aldığım yere götürdüm. bi çözüm bulamadık. fabrikayı arayınca sağolsunlar ilgilendiler ve problemin çok yüksek ihtimalle kendilerinden kaynaklandığını ve kargoyla yollarsam çözebileceklerini söylediler. fakat bir arkadaşım yiv-set in hassas çekilmediğini ve oradan kaynaklanan bir problem olabileceğini söyledi. namluyu açıp baktığımda gerçekten farkettimki merminin çıktığı noktadaki namlunun en alt kısmındaki yiv çizgisinin bariz şekilde diğer yiv çizgilerinden kaba olduğunu farkettim. daha sonra 200-300 atış kadar sonra oranın aşınacağını ve merminin düzgün gideceğini söyledi aynı arkadaşım. şimdi asıl sorum böyle bişey mümkünmü? yani kaba yiv atış yaptıkça düzelirmi?(çelik bb kullanıyorum) veya böyle bir hatanın yapılması mümkünmü(biraz önyargılıyımdır :) ) ? yoksa kısa yoldan fabrikayamı yollamalı (kargo ücreti 20 tl gibi bir fiyat tutacak ve ben bunu vermeyi hiç ama hiç istemiyorum :) ) evet sayın forum üyeleri cevaplarınızı dört gözle bekliyorum. şimdiden teşekkürler :thumbdown:

• Üstadlar daha iyi bilirler ama atış yapmakla yivin, düzgün ve diğerlerine oranla stabil olmasını beklemek yanlış olur. Hiç uğraşmadan gönderin fabrikaya, kargo ücretine gelince fabrikayla konuşun sonuçta sizin hatanızla olan bir durum değil, üretim hatası.

A-TAKIMI

• bahsettiğiniz sorun es66 larda kronik bir sorun üs gövde ekol kurusıkılardan alındığı için nişangah doğru kalibre edilmemiş fabrika bunu telafi edecektir.
    es66 yivsizdir yani yivsetin yanlış çekilmesi gibi bi durum sözkonusu olamaz bu sorun diğer bir yerli olan unicorn da mevcuttur ve sapma sadece üste yada alta değil her seferinde farklı noktalara olmaktadır.

size önerim tüketici haklarınıza sahip çıkarak ürünün iadesini taleb etmektir böylece ürünün kusurunu müşteriden gelen şikayete göre tek tek değil fabrikadan satışa sunulmadan gidermeleri için bi baskı oluşacaktır.

• bahsettiğiniz sorun es66 larda kronik bir sorun üs gövde ekol kurusıkılardan alındığı için nişangah doğru kalibre edilmemiş fabrika bunu telafi edecektir.
    es66 yivsizdir yani yivsetin yanlış çekilmesi gibi bi durum sözkonusu olamaz bu sorun diğer bir yerli olan unicorn da mevcuttur ve sapma sadece üste yada alta değil her seferinde farklı noktalara olmaktadır.

size önerim tüketici haklarınıza sahip çıkarak ürünün iadesini taleb etmektir böylece ürünün kusurunu müşteriden gelen şikayete göre tek tek değil fabrikadan satışa sunulmadan gidermeleri için bi baskı oluşacaktır.

fakat benim tabancamda kayma sadece üst tarafa olmakta. sağa sola hiç sapma yok. her atışta üst tarafa gidiyor. peki gezi biraz tornayla alçaltarak bu sorunu çözebilirmiyim?

• aslına bakarsan onlarca çözüm üretilebilir gezi traşlayıp ayarlı bir gez kullanabilir yada gezi kalibre edebilir veya arpacığı delerek setikur vida monte edip ayarlı bir arpacığa sahip olabilirsin bunlar senin yapabileceğin çözümler ama en iyisi benca fabrikaya göndermen

• hiç uğraşmayın direk fabrikayla gönderin. uygun fiyatlı kargo şirketleri var. 5 liraya gönderebilirsiniz hiç de sorun olmayacaktır. kendiniz uğraşmamanızda fayda var. zaten fabrikadan bilgi verilmiş size. direk gönderin. hatta karşı ödemeli gönderin kargonuzu. ;grin;

• bende de aynı sorun var es 66 aldım tahribat gücü havalı tüfeklere nazaran "0". ayrıca hedefi de 12 metre de 20-25 cm sapma yapıyor.ayrıca seri atış yapacağımda da silah bir iki atıştan sonra horoz boş yere atıyor hava çıkmıyor silahtan

• ekolzedeler artmakta. uzak duralım artık şu es66 dan

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• bende ekol es66 var Çok memnunum..

25 metreden efes pilsen cam bira şişesini 2 taraflı delmektedir, 3-4 atışdan sonra bira şişesi toz duman olmaktadır..
    ayrıca bira şişesinin kalın alt kısmını bile paramparça yapıyor...

25 metrede attığım zaman bazen 2-3 cm oynamaktadır, Oda rüzgar esen yerlere gidiyoruz hep şehir dışına Ondan olabilir düşüncesindeyim...
    zaten şeker hastasıyım gözlerim çift görüyor bazende buğulu görüyorum o halde bile size yemin ederim iyi atıyorum.
    7 metreden yerdeki efes pilsen şişe kapağını tek atışda ortadan vuruyorum.

bu silah kötü bir silah değil anlattığınız gibi hiç değil size kötüsü gelmiş olabilir belki.

şuana kadar 1500 lük ekol bakır bilye bitirdim... 250 adet ayrı bir marka saçma bitirdim öyle böyle derken 2000 atış yapmışımdır.

tek sorun tüplerin çabuk bitmesi 60 atışdan sonra gücünün düşmesi,,, :D

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen sezler67 ().

• harabe gibi bir yere gitmiştik
    çift camlı pimapen atmışlar... tek atışda 2 camıda delip geçti...

balkondaki 5 cmlik süngeri delip birde altındaki plastik sandalyeyide kırdı...

ağaca yada tahtaya saplanıyor kalıyor bilye,,, ince tahtaları delip geçiyor,,, ince teneke kutuları çift taraflı deliyor.

herşeyiyle güzel bir silah ağır olması görünüm bakımından çok güzel olması Sanki gerçek bir silahla atıyormuş havası veriyor size...

şayet kötü bir silah olsaydı 20-25 metreden bira şişesini art arda vuramazdım.
    bu şeker hastası halimle arada bir buğulanan uzağı net göremeye gözlerimle...

nişan alamıyorsanız KOl kaslarını geliştiriniz, 2-3 kglik bir havalı tabanca :D

ben çok memnun kaldım siyah ekol es66 var bende... birde grisini yada metalik olanı alayım diyorum.
    piyasada gerçeğe benzeyen adam gibi Bu silah gibi başka şarjörden doldurulan başka Havalı tabanca malesef yok.

bu havalı tabancanın tek hatası,,, şarşörüne sadece çelik aksamlı bilye atabiliyor olması... tam yuvarlak bilye olmak zorunda. yoksa bozar...
    yada şarjöre tıkanıp kalıyor.. illa demir veya bakır olması şart. Zaten ekol marka pürüzsüz süper bakır ve çelik bilyeler satılmakda...
    şarjörürünün üst kısmında mıknatıslı alana yapışması lazım bilyenin Yoksa normal saçmalar ile tutukluk yapıyor...

birde sadece umarex tüp bulabilmekdeyim Gamonun veya daha kaliteli tüp bulabilsem çok güzel olacak...
    Satmıyorlar başka model çok gezdin aradım yok.

neyse iyi forumlar. sağlıcakla kalın.

• hocam bize kötüsü değil size iyisi denk gelmiş . bendeki ekol 5 metredden nişan alındığında 5 cm yukarı vuruyordu. fabrikaya yolladım tamir edildi geldi yine aynı. ekol almayı kafaya koyan biri varsa kesinlikle deneyerek alsın

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• ekol tabancalar bb atıkları için namlularında yiv set yoktur arkadaşlar.