HAVALI TÜFEK İLE İLGİLİ BİLGİLERİNİZ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Alpfizik arkadaşım ne yapmak istediğini şahsen ben anlayamadım. Ruhsat almak istiyorsan Ankara Team 'e cuzi bir ücret karşılığında sana bir ruhsat bastırabiliriz :) Bırakınız oyuncak sansınlar , eğer boncuk tüfeği diye dalga geçiyorlar ve siz de alınıyorsanız, ruhsata tabii olan uygun fiyatlı av tüfekleri var, bir tane edinebilir ve ruhsatlı silah sahibi olmanın nasıl güzel bir duygu olduğunu öğrenebilirsiniz. Hatta ben özellikle ankara hastanesinden silah için heyet raporu almanızı isterdim. Ayrıca 580 tl ye ruhsatı nereden aldıysanız ben de oradan alayım çünkü beni sanıyorum kazıkladılar taşıma ruhsatı için 2.171,75 TL verdim X( dosya ve diğer noter masraflarını doktor raporunu falan saymazsak.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ;şrofls;. zamanım uysada gelebilsem, taşıma yada bulundurma harç bedellerinden hangisi olduğuda önemli değil ankara team e :love: öderdim feda olsun. TheNightHawk yeni ruhsat harcın hayırlı olsun kandırılmamışsın. Önce şunu söyleyeyim amacım avlanmak değil. havalı silah konusu her açıldığında "av yapılabiliyormu?" sorusunu duymaktan sıkıldım sadece forumla alakalı değil çevremdekilerin de ilk sorduğu şey bu oluyor. herzamanda bu soru sorulacaktır. soran arkadaşlarada kızamayız.
    "Av yasak, cezasıda ağır, silahınızıda elinizden alırlar. biz bu işi zevk için yapıyoruz kağıt hedeflerimizi vuruyoruz şişeleri patlatıyoruz mutlu oluyoruz" diyorum. herkesin bunu anlayabilmesinide beklemiyorum
    bi ruhsat dedik güçlü silahlar için kendimizce sebeplerini söyledik tepkilerin önü arkası kesilmedi yahu. forumda bununla ilgi tartışma konusu açayım diyordum tövbe açmam. ;kihhik,
    forumdaki tüm arkadaşlara sevgi, saygı ve selamlar

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• En güzeli bu konuda polemiğe hiç girmemek. Eşşeğin aklına karpuz kabuğunu sokmamak bilmem anlatabildim mi. Bırakın balon tüfeği boncuk tüfeği bilsinler.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• En güzeli bu konuda polemiğe hiç girmemek. Eşşeğin aklına karpuz kabuğunu sokmamak bilmem anlatabildim mi. Bırakın balon tüfeği boncuk tüfeği bilsinler.

+1000

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

:thumbup:

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

Bizim silahlarımız zaten balon tüfeği değil mi? :him:s:whistling:

• Av serbest oldu diyelim,ne avlayacaksınız güzel kardeşlerim ben avcıyım hemde uzun yıllardır bu sporla uğraşıyorum tavşan dersen o internette vurdukları tavşanlardan türkiyede yok tavşan yataktan kalktımı havalı tüfekle atış yapmaya kalkarsan sadece onu izlemekle yetinirsin keklik dersen uçtumu sadece seyredersin bıldırcın desen aynı (tabiki keklik için kafes avı kesinlikle yasakkkk) güvercin avlarım dersen hayvan zaten çatında yatıyor istersen çık yakala vicdanın el verirse
    AV yapmak isteyen kardeşlerim ne avlamak istiyorsunuz bu tüfeklerle merak ediyorum cidden merak ediyorum hepinize saygılar

Av serbest olsa avlayacağınız havyanın cinsine göre yıvsız av tüfeğinden daha avantajlı olabiliyor 150 metre mesafeden ördek vurmak gibi.
    Memlekette 10 metreden otomatik ile keklik vurdumu biliyorum havalım olsa 10 tane vururdum belki.

• Belki arkadaşlar ile ortak para toplayıp size keklik avlamak için bir havalı silah almak için yardımcı olabileceğimizi düşündünüz ve bu cevabı yazdınız değil mi sayın Pehlivan , doğru tahmin ettim :thumbdown:

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Havalım var allaha şükür, sadece bu işin havalı ile becerilemeyeceğini söyleyen arkadaşa servbesti olsa becerelibileceğini anlatmaya çalıştım, fakat bunu geriden okumuş olmasaydınız daha iyi anlardınız.Kimsenin parasına puluna ihtiyacım yok. ;atlı{# okumak için biraz daha gayret gösterin bence başarıcaksınız !

Fakat ben size anlamanızda biraz yardımcı olayım ''havalım olsa 10 tane vururdum belki'' kelimesi ile ülkemizde havalı silahla avlanmak serbest olsa ve havalı tüfeğimde yanımda olsaydı demek istedim. İnş.ALLAH yardımcı olabilimişimdir. ;atlig;;şrofls;.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen pehlivan ().

• Bütün Youtube'un tek bir video yüzünden, bütün Google'ın bir iki blog yüzünden engellendiği bir ülkede yaşadığımızı aklımızdan çıkarmayalım. Bu ülkede "şunlar iyi ama bunlar kötü", "şunlar olsun, bunlar olmasın" gibi ayrım açıklayıcı kategorizasyonlara pek gidilmez. O yüzden "şu güçten aşağısı serbest olsun, yukarısı olmasın" ayrımı da gözetilmeyecektir. Gözetilse bile limitin altında güce sahip bir silahın bir şekilde limitin üzerine çıkarılarak bir suça karışması halinde tüm diğer silah sahiplerinin sıkıntıya düşürülebileceği ihtimali hiç de az değil.

Unutmayın, bu ülke içinde bile yaşıyor olmayan ve bizim kanunlarımıza tabi bile olmayan birinin yayınladığı bir video yüzünden ülkece legal yollardan Youtube'a erişemiyoruz hala. Pire için yorgan yakmak ata sporumuzdur bizim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Zaten şuda bir gerçekki şöyle olsaydı böyle olsaydı,olmasaydı gibi hayali düşünce tatışımlarınında kimseye yararı yok . ;box;x

• havalım olsa 10 tane vururdum belki'

hocam bu vuracağın hayvan keklik ve havalı tüfekle vuracaksın sanırım yanlış anlamadıysam uçarken vuracaksın ;lol;
    ama biryandan haklısın ördek avı yapılabilir ama 150 mt mesafeden hangi ördek ölür bilemem :him:s olsa olsa kirik ördek #hims ördek avı şişe kırmaya bencemez tabi avcı iseniz o başka

• Of Of, hocam ne uçması ne kaçması uçara havalıyla atılmaz kayaların üzerinde 20 tane kadar duruyorlardı .

• hocam bu vuracağın hayvan keklik ve havalı tüfekle vuracaksın sanırım yanlış anlamadıysam uçarken vuracaksın ;lol;
    ama biryandan haklısın ördek avı yapılabilir ama 150 mt mesafeden hangi ördek ölür bilemem :him:s olsa olsa kirik ördek #hims ördek avı şişe kırmaya bencemez tabi avcı iseniz o başka

Siz namludan 330m/s hızla çıkan 18 grain pelletin 150 metredeki enerjisini biliyormusunuz,ezbere konuşuyorsunuz.! ;atlı{#

• Standart hali ile 18 graini 330mt/sn yani .1100 fps ile atan kaç tane silah var ki?Ar6,condor,air ranger dışında.
    Bunlarla da bırakın 150 mt den ördek vurmayı 300 mt den de öldürür.
    Yani söylemek istediğm şey standart güçteki bir pcp hatta bir çok yaylı silahın enerjisi 150 mt den o işi görür.Iş ki yasal olsun...

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen togay yurtsever ().

• Bu ve buna yakın konular defalarca kez konuşuldu.
    Ben onlarca kez söyledim,bu mevzu böyle ayyuka çıkarsa sizler havalı tüfeğin tamamen yasaklanmamasina şükredin.
    Bugün 10 yaşında ki çocuk bile parayı bastırıp gidip istediği havalı silahı alabiliyor.Bugün 40 yaşında ki cahil adam gidip atmacayi ,şahin ya da başka bir kuşu sizin haberiniz olmadan gidip vuruyor ve onunla resim çektiriyor.
    Hatta birbirlerini vurup hastanelik edenler bile var.
    Şimdi sizi,bizi ve o cahil adamı hiç tanımayan bir vatandaş için farkımız ne?Hepimiz "tek saçmacıyız"
    Evet herkesin yazdığı şeyler doğru.Havalı ile av yapmak isteyen de haklı,istemeyen de,ruhsata bağlansın diyende haklı.Şahsen ben havalı tüfeklere erişimin bu kadar kolay olmasını istemiyorum.Eğer bir sınırlama gelirse senin benim gibi bilinçli ve eğitimli gider alır hatalıyı ve arazide atmaca vurup arkadaşını yaralayan adamdan farkımız olur.Eğer bu hobiyi icra etmeyi gerçekten isteyen varsa da gider sorumluluğu neyse yapar.
    Hemen "dar bütçeli adam ne yapsın?" "onun havalı kullanmaya hakkı yokmu" diye soranlarınız olacaktır.Onlarda haklı ama nasıl av yapmasanız da ateşli tüfek alabilmek için satın alma ruhsatı çıkartıp,bütçeniz için en ucuz silahı alıyorsanız bu da öyle olur.Sonuçta sahip olmak için onu alan adam da havalıyı alan adam da hukuk önünde eşit.
    Evren in yazdığı mevzu ile bu yazdıklarım aslında paralel şeyler düşünce yapısı olarak.Yine polemik yaratmak gibi olamasında Evrende ruhsat istiyor demek anlamında söylemiyorum.Pire için yorgan yakmak anlamında...
    Böyle bir ülkede kendini bilmezler yüzünden benim yorganim yanacaksa ,devlet o pireyi zıplamadan ezmesini bilmeli...
    Hepinize saygılar iyi atışlar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Eğer ruhsat gibi bir işolur ise hayatta havalı ile işim olmaz. Sektörün ve hobinin de ölümü demektir. O yüzden ha gayret başaracaksınız diyorum.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• selamlar bence konu yöneticiler tarafından kilitlenmeli ve böyle konulara derhal müdahele edilip silinmelidir..lastik gibi oldu.uzadı gitti.

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• Eğer ruhsat gibi bir işolur ise hayatta havalı ile işim olmaz. Sektörün ve hobinin de ölümü demektir. O yüzden ha gayret başaracaksınız diyorum.

kesinlikle katılıyorum.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

Murat abi benim bahsettiğim şey ruhsat değil senin 2 bin küsür tl ye aldığın ruhsat gibi.Çok katı kurallarla bakıyorsunuz olaya.
    Benim anlatmaya çalıştığım şey zaten bir gün bir densiz yüzünden hepimiz zarara ugrayacagiz ya silahlar toplanacak ya çok katı sınırlar çizilecek.Bazı arkadaşlarımız olayın ciddiyetini kavramadan yorum yapıyor ne yazıldığıni anlamadan.
    Bahsettiğiniz gibi bir ruhsat gelde bende bırakırım.
    Ne bilim en azından bir yaş sınırı,sabıka kaydı falan gibi önlemler.
    Ne alaka kurdunuz da Murat abi,sanki kötü birşey söylüyoruz gibi ,"neyi başaracağız"?...Sizde bizde hobimize zarar gelmesin diye uğraşıyoruz ama sanırım birbirimizi anlamadan.Saygılar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen togay yurtsever ().