Dampa Ayak Seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüm forum arkadaşlara merhaba diyerek 2 hafta sonra Hatsan Mod99 almayı planlıyorum. Yanında da optimanın 3x9x32 dürbünü hediye gelicek. Forumda araştırmalarım sonucu dürbünü dampasız kullanmak imkansız gibi görünüyor. Yatagun da iki farklı ayak gördüm , https://www.yatagun.com.tr/det…Yatagun_Dampa=&ID=141 , https://www.yatagun.com.tr/det…werful_Mount_=&ID=961 . Bu ürünlerden hangisi daha uygundur ve boğaz çapı 25.4 ve 30 mm olanın hangisi bu dürbüne göredir. Şimdiden yardımı dokunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

• boğaz çapı 25.4 yeterli olacaktır

-Webley Patriot 4.5 mm - Yatagun Dampa - Optima 3-9X44
    -Hatsan Optima 635 6.35 mm - Optima 3-9X32
    -HATSAN AT44-WX10 Lothar Walter NAMLU 5.5 mm
    -Hill MK Air Rifle Pump

• Arkadaşlar optima dürbün ile gelen ayakla 250 atış yaptım ( norica pelet 25 mt ve 50 mt ) fakat dürbünün ayarı sürekli değişiyor. tek ayarla 20 atış yapamadım , dürbün ayağı ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. Yukarda linkini verdiğim dampa ayaklardan hangisi daha olumlu olur yada başka tavsiyeniz varmıdır. Birde dürbünü 6 yakınlaştırmada sıfırladığımda , yakınlaştırmayı 9 yaptığımda farklı noktayı vuruyorum sapma oluyor bu normalmidir ( sapmanın olmaması gerektiğini düşünüyorum ) yoksa dürbünle alakalı bişeymidir.

• bildiğim kadarıyla normal...bende 25 mt 5x-6x sıfırlama yaptığımda aynı yere 9x ile atış yaptığımda çok farklı yerlere gidiyor... ama yanılıyorda olabilirim... dürbünün kalitesine bağlı olarak değişirmi? benide bu konuda aydınlatırsanız sevinirim...

saygılarımla....

MEHMET TEPE 12.10.1986 KAYSERİ
    MOD 85 SAS + 3-9X32 OPTIMA
    kayseriteam.png

• mod 99un yanında gelen optima 3x9-32 dürbünün boğaz çapı 25.4 mm.dir

linkteki dampayı ben kullanıyorum,gayet verimli,ayarda bozulma yok.

şahsi kanaatlerime göre;

o dürbünün o tüfek üzerinde durabilmesi,

-çift parça ayak ile çok zor,

-tek parça ayak ile mümkün,

-dampa ayak ile garantidir.

HATSAN MOD 99 5.5 mm Optima 3-9x32

HATSAN MOD 125 4.5 mm Optima 3-9x32

ZORAKİ HP-01 4.5 mm JH-400 red-dot

• arkadaşlar ben mod 88 kullanıcısıyım yanında gelen optimayı yanında gelen ayaklarla kullandım 700 atışta 3 kere sıfırladım onalarda biri ilk sıfırlama diğerlerinide söktüğüm için sıfırlamam gerekti zoom konusuna gelince benim atış alanım 300m idi ve zamanla sıktı bende 5-4-3 x zoom ile atış yapmaya başladıydım hiçbir sorun olmuyor hatta ben şu anda tasko 6-24x40mm dürbünü 3 parça ayaklık ile kullanıyorum hiç soruun yok

• Arkadaşlar optima dürbün ile gelen ayakla 250 atış yaptım ( norica pelet 25 mt ve 50 mt ) fakat dürbünün ayarı sürekli değişiyor. tek ayarla 20 atış yapamadım , dürbün ayağı ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. Yukarda linkini verdiğim dampa ayaklardan hangisi daha olumlu olur yada başka tavsiyeniz varmıdır. Birde dürbünü 6 yakınlaştırmada sıfırladığımda , yakınlaştırmayı 9 yaptığımda farklı noktayı vuruyorum sapma oluyor bu normalmidir ( sapmanın olmaması gerektiğini düşünüyorum ) yoksa dürbünle alakalı bişeymidir.

norica pellet saç baş yoldurur bu pelleti kullanmamanızı öneririm,imkanınız varsa fx yahut jsb pellet kullanın,kullanabileceğiniz en ucuz işe yarar diyebileceğim pellet gamo pro magnum dur,pellet çeşidi çok da onların fiyatı bir fx e bir jsb ye eş değer,o kadar vermişken ne işim olur fx jsb dururken dimi ^^
    burdan tüfeğinize dampa ayak alabilirsiniz,

www.yatagun.com

• norica pellet saç baş yoldurur bu pelleti kullanmamanızı öneririm,imkanınız varsa fx yahut jsb pellet kullanın,kullanabileceğiniz en ucuz işe yarar diyebileceğim pellet gamo pro magnum dur,pellet çeşidi çok da onların fiyatı bir fx e bir jsb ye eş değer,o kadar vermişken ne işim olur fx jsb dururken dimi ^^
    burdan tüfeğinize dampa ayak alabilirsiniz,

www.yatagun.com

kadir abi seninde mod 99 var gerçekten dampa gerekiyormu gerekiyorsa bende neden gerekmedi

• mod99 eski hatsanlar gibi tepmiyor,bunun başlıca sebebi yayın ucunda yay çekici koymamış olmaları ( yay ucu ağırlığı )
    dampa ayak kullanırsan dürbününü daha uzun ömürlü kullanırsın,ne zaman bozulur vaktini tarihini bilemem,elindeki bir mod125 olsa idi tahmin ederdim ;kihhik, optima ile gittiği yere kadar kullan madem sıkıntı yok :)

bana müsade ben kaçar,denizde bırakdığım balıklar büyümüşmü bi kontrol edemde gelem ;grin;