Tüfeğinize El ve Ev Yapımı Modüler,Tripot ve Kamufulaj

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • o zaman dürbün işini sen biraz ertele abi mustafa abi getirene kadar en azından belki kamuflaj yeni malzemeleride gelir o zamana kadar ½bay£bay`;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Yeni bir kamufulaj daha yaptım. (Beyaz bant tripotda)

Bu seferde yılbaşı çam ağacına benzedi sanırım. u½%; Fazla beğenmediğimden tüfeğimi özenmeden paket lastiği kullanarak sardım.

En azından seneye yılbaşında süsler, ışık takar, camın önüne koyarım g;$i .

Kullanılan Malzeme : Eşimle beraber gittiğimiz bir dükkanda, bayanların kullandığı şal gibi bir şey gördüm. Yeşil renk olmadığı içinde boyadım ama tonunu tutturamadım. Orjinal hali yumuşacık olan bu şalı (normal kumaş boyası tutmadığından) sprey boya ile boyadım ve sert bir hale geldi. Şekil olarak güzel ama sprey boya hem kokuyor hemde atış yaparken rahatsızlık veriyor. Tüfeği ve dürbünü kullanmanda fazla kısıtlama olmuyor.

Birde modüler fotolarını koymak istedim.

airgunturk.com/attachment/1505/airgunturk.com/attachment/1500/airgunturk.com/attachment/1501/airgunturk.com/attachment/1503/airgunturk.com/attachment/1504/

• Bence yaptığınız tüm kamuflajlar çok güzel ama en son eklediğiniz kamuflaj kesinlikle çok mükemmel olmuş.en azından benim düşüncem

elinize sağlık bnce kusursuz olmuş aynı kamuflajdan bide kendinize kıyafet yaptınızmı ormanda kaybolur gidersiniz :)

• Biraz daha koyu ve aralarda kahverengi, çiçek böcek yaprak vs. ;kihhik, desenleri olursa.Mükemmel ötesi bir kamuflaj.Bu haliyle de çok iyi. ;d; ;tufey#

• Yalnız tüfeğinizi bu sargı bezleriyle (kamuflajla) kullandıktan sonra belirli aralarla söküp, yağlı bezle silin. Sürekli üzerinde durur ise nem nedeniyle paslanma/karıncalanmalar olabilir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• abi sen ne yamışsın ya :!: son kamuflaj gerçekten bi harika , kullandığın malzeme nedir ? eline sağlık gerçekten harika olmuş ;d;

AA S410 5,5

• abi sen ne yamışsın ya :!: son kamuflaj gerçekten bi harika , kullandığın malzeme nedir ? eline sağlık gerçekten harika olmuş ;d;

sanırım yılbaşı çam ağaçlarına takılan malzemeden..

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• :thumbup: bence şahane olmuş

AA S410 5,5

• Kullanılan Malzeme : Eşimle beraber gittiğimiz bir dükkanda, bayanların kullandığı şal gibi bir şey gördüm. Yeşil renk olmadığı içinde boyadım ama tonunu tutturamadım. Orjinal hali yumuşacık olan bu şalı (normal kumaş boyası tutmadığından) sprey boya ile boyadım ve sert bir hale geldi. Şekil olarak güzel ama sprey boya hem kokuyor hemde atış yaparken rahatsızlık veriyor. Tüfeği ve dürbünü kullanmanda fazla kısıtlama olmuyor.

Birde modüler fotolarını koymak istedim.

Merhaba,

Tüm beğenen ve öneri veren arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim.

Bu kamufulaj; araziye gittiğinizde, oradaki organik malzemeleri de arasına serpiştirme imkanı sağlıyor, çünkü ağ şeklinde örülmüş ipliklerden oluşuyor. Bugün eşimde yün satan bir dükkana gittik ve orada bir ip gördüm ancak yeşil rengi yoktu. Bu ipten bulsa idim sadece tüfek için değil kıyafet içinde satın alacaktım. İpi başka yerlerde aramak adına satıcıya adını sordum. Satıcı "jungle" (balta girmemiş orman) diye sorarsanız bulabilirsiniz dedi. Beğendiğim ipin adı "jungle" olduğuna göre bitince tam süper olacak sanırım .

Bu tür kamufulajları siz sevgili arkadaşlar ile paylaşarak hem yapmak isteyenlere esin kaynağı olmasını, hemde sizin önerilerinizi dikkate alarak daha iyisini yapmaya çalışıyorum. Havalar kötü olunca hali ile insan tüfeği ile başka şeyler yaparak avutuyor kendini. Karıncalanma ve paslamnaya gelince de; sadece kamufulaj için değil, her arazi dönüşünde özenle tüfeğimi temizliyorum zaten. Araziye gidemediğim de evde çalıştığım durumlarda da periodik olarak bakımını yapıyorum. Tüm kullanıcı arkadaşların da silahlarına gereken bakımı yapacağına inanıyorum.

Serdar Kardeşim sana kargo ile yollim istersen, boya için sprey boya kullandığımdan inan kötü kokuyor ve insanın yüzüne çok batıyor.Rengi de çam ağacı gibi oldu...:(

• abi koku varsa ben almayayım :P benimde o konuda acayip takıntım var ama bu gidişle sen sağlam bi çözüm bulacaksın gibi geliyo, zaten bende şu an pcp yok pistonlulardada bu kamuflaj işi zor ama yinede teşekkür ederim ½bay£bay`;

AA S410 5,5

• abi koku varsa ben almayayım :P benimde o konuda acayip takıntım var

ooo Serdar bittin sen artık ;)

.

ankarateam.png

• niye abi :!:

AA S410 5,5

• Kamuflaj konusunda buda benim çözümüm.Kullandığım malzeme bir dalış malzemesi firmasından aldığım 2.5 mm kamuflaj dalış elbisesi kumaşı(neopren).Birazda terzilik lazım tabiiii.Tüfeğinizin formuna ve düşündüğünüz kaplama şekline göre kumaşı kesip derby ile yapıştırmanız yeterli.Ben tüfeği genelde arazide kullandığım için sağladığı korumada cabası,kapladıktan sonra çizilme ,çarpma derdi bitiyor.Tüfeği oraya dayama çizilir,burdan destek alma bozulur sorunu yok.

Kumaşı keserken normal ölçüden çok az dar kesmede fayda var.Böyle olunca tatlı sıkı geçiyor.Yapıştırma işinde acele etmemek gerek.Yapışan parcalar 3 saat beklesin, bekleyebilirseniz tabiii :)

airgunturk.com/attachment/1610/airgunturk.com/attachment/1611/

airgunturk.com/attachment/1612/airgunturk.com/attachment/1613/

Yanlız dipcik kısmı kaldı onuda kaplıyacağım.

• Valla nickiniz gibi bravo diyorum. Benimde ilk başta amacım arazide tüfeğe gelecek darbeleri minumuma indirmekti daha sonra bu olay beni sardı açıkçası. Eminim elinizde iken de tüfek elinize tam oturuyordur, tıpkı elinizde lastik-kauçuk bir eldiven var gibi.Tamamı bittiğinde görmek isteriz. Ancak bende bu şekilde yapmak istersem sanırım baya bir pahalıya mal olur gibime geliyor çünkü bende kullanılmış dalgıç kıyafeyi yok :(

Bu mesajı okurkende modilatör yapmıştım onun boyasının kurumasını bekliyorum ;)

Ellerinize emeğinize sağlık.

• Pahalıya mal olmaz bi arkadaşıma sorayım bulabiliriz,seni haberdar ederim.

• Teşekkürler bravo. Haber bekleyeceğim. Benimde aklımda daha değişik fikirler var ancak aradığım materyalin ne yazık ki "yeşil" rengini şuan için bulamıyorum.

Vee işte PVC yarım parmak boru ile daha çok "paintball" için kullanılabileceğimiz bir modaratör. Uzun zamandır yapmayı planladığım ve mantık olarak da aynısını yabancı sitelerde de bulduğum bir modaratör yaptım. Tüfeğimde zaten gizli bir modaratör olduğu için sesi ne kadar kestiği hakkında tam değer olmadığı kanaatındayım. Biraz büyük bir görüntüsü var kabul, ama tüfeğimin mevcut sesini, 100 bar ile yarım güç kullanarak yaptığım testlerde, sesi yarı yarıya azaltmayı başardım.

Not: Daha önceki yaptığım modaratörde uzun mesafede sapma yapabilceğinden şüphelendim ve merminin içine girdiği koridoru daha büyük olması gerektiğine inandım. Sonuç 10 metrede vuruş noktasında değişme olmadı. Bakalım 50 metre ve üzerinde ne olacak...

Home made ; tripod
    Home made ; kamufulaj
    Home made ; modaratör
    Home made ; atışlar
    Hava şartları, atış yok, can sıkıntısına çare hep home made oldu...

airgunturk.com/attachment/1618/airgunturk.com/attachment/1619/airgunturk.com/attachment/1620/airgunturk.com/attachment/1621/

• merak ettim bu namluya geçmemi? nasıl sabitliyorsun?

.

ankarateam.png

• Erdem Abi doğrudur. Namluya geçme. Yarım parmak boru olduğu için tüfeğin namlusuna bir kat elektrik bantı sarmak yeterli geliyor. Namluya geçirdikten sonra sıralı delikler başlıyor. Daha sonra üzerine izocam yalıtım malzemesi ile kapladım ve en dışada (sanırım elektrik süpürgesi borusu) geçirdim. 2 Adet yarım parmak PVC boruları birleştirmede kullanılan malzeme(adını bilmiyorum) ile de içine oturttum. Aslında yapım aşamasında fotolarını çekmek istedim ama iş yerinde kaşla göz arasında yaptım. Dilersen exel de bir çizim yollarım yada bunun aynısının yapımını anlatan link gönderebilirim.