quattro tetik ayar vidaları?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mod 99'un tetiği oldukça sert geldi ve tetik yolu kısa gibi.

üç edet vida var.hangisi ne işe yarıyor acaba?

HATSAN MOD 99 5.5 mm Optima 3-9x32

HATSAN MOD 125 4.5 mm Optima 3-9x32

ZORAKİ HP-01 4.5 mm JH-400 red-dot

• bendede mod 85 sas var... bildiğim kadarıyla tetik sistemi aynı... bu vidalarla nasıl ayar yapıldığını tarif edebilirmisiniz...

MEHMET TEPE 12.10.1986 KAYSERİ
    MOD 85 SAS + 3-9X32 OPTIMA
    kayseriteam.png

• Genelde hatsanın silahlarında vidalar görsellik amaçlı konulur , bir fonksiyonu olduğunu hiç sanmıyorum :love: Alan kişi ayarın mevcut olduğunu sanar, oysa ki vida kısadır ve işlevini yerine getirmiyordur falan :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Kitapçıkta ne işe yaradıkları hakkında bir bilgi yok mudur? Görünüşe göre bir yorum yapsam arkadakinin tetik ağırlığı, diğer iki vidanın ise 1 ve 2. seviye ayarları olduğunu söylerdim. Ama gerçekten işe yarıyorlar mı bilemiyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• bende uygun allen anahtar olmadığı için bakamadım ama bugün buldum anahtar akşam eve gidince bakarım artık... teşekkürler..

kayseriteam.png

• ben çok kurcalamıştım zamanında bu tetiği ;kihhik, hatta o zamanlar tetik hassasiyetini göstermek için video bile eklemiştim,eklediğim videoda tetiğe saatçi tornovidası ile dahi hafif yüklememde tetik düşüyordu,(bu yüzden kötü örnek olup başkasının yapacağı bir kazaya benim sebeb olmam düşüncesi ile videoyu kaldırdım),,tüfek montajlı ikende aynı derece idi,sonra bu ayardan vaz geçtim,çok tehtlikeli olduğunu gördüm aşırı yumuşatmanın,namluyu kapatırkenbile tetik düşebilir ;kihhik,
    arkadaşımın sorusuna gelince,uzun zamandır tüfekleri elime almıyorum,bendeki mod99 ankara da yeni sahibinde ;tacli# hatırlıdağım kadarı ile,arkadaşımızın eklediği resim üzrinden yorum yapayım,

resimde 1 ve 2 nolu alyan vidalar çok içeride,onları biraz gevşetin,tetiğin yanından bakınca 2 bucuk yakut hatırlıyamadım 3 yiv dışarıdan yandan bakınca gözüke bilsin alyan vidalar,arkadaki alyanı yarım tur sık önce bir dene,olmadı bir yarım tur daha arkadaki alyan vidayı sık dene,aklımda kalan bunlar öyle hatırlıyorum :him:s bu model tetik ayarlıyabiliyorsunuz arkadaşlar,istenildiğinde dokunmatik bile olabiliyor ama bunu tavsiye etmem tehlikeli

• verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ederim kadir abi.. akşam yaparım artık...

sağlıcakla...

kayseriteam.png