ısınma turları başlıyor...haydin sizde başlayın gari ne durursunuz :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu gün diana mod48 i tekrar dan chrony den geçireyim dedim :) mevcut eski yayı yumuşadı diye yenisini takdım ancak arada 15 20fps güç artışı oldu ;kihhik, yayı takarkende onca debelenmeme değdimi :wacko: hem bu şekilde tepmeside arttı biraz,neyse biraz böyle kullanayım,

bu arada kısa mesafe desteksiz grupman çalışması yaptım,cep telefonu ile çekim yaptım,uzun bir aradan sonra küflendiğimin farkına vardım ;kihhik,gerçi desteksiz fena sayılmaz 4,5 kilo üzeri ağırlıkda bir tüfek için ;şrofls;. ısınma turları atıyorum bu aralar,uygun hava koşulların da imzamdaki yakışıklı ile arazi de boy göstermeye başlıyacağım ;grin;

not : dürbün mildotsuz olup hedef kağıtı üzerinde sıfırlama yapılmamıştır,kaba taslak sıfırlama yaptım desteksiz atarak,ayrıca tenekeyi de sonra dan buldum darlada 8o bulunca da boş dönmüyeyim dedim ;grin;

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

saygılar

• Kadir abi sabirsizlikla bekliyorum sahsen ''darlada''ki +;tuftabV# videolarini :) eline saglik.

• Yaylı geliyor yaylı !!

İyi atışlar, küçük grupmanlar dilerim g;$i

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Güzel atışlar Kadir. Senin oralardfa havalar düzelmiş gibi. 1300 rakımda daha uygun hava bulamadım. Mustafa Abim Silahın bakımını yapıp gönderdiğinden beri 2-3 şarjör belki attım. Sen ısınma turlarına devam et. Ben bir kaç ay içinde döneceğim.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• sağol kardeşim :) buralarda havalar son 1 aydır eh işte yağmur güneş,,,,ondan önce çok müsait idi ama ben levrek peşini bırakamamıştım ;kihhik, bu ara yumurtlama dönemi ara verdim,sen karamanda deyilmisin şuan da :him:s

• Evet Karaman-ERMENEK

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• evet bu günde air arms pro sportu mu darlaya indirmiş bulunmaktayım ;grin;
    dün muhteşem bir hava vardı,yaprak kımıldamıyordu,hazırlığımı yaptım evden çıkacağım yağmur atmaya durdu,bende pro sportu ma kıyamadım ıslanmasın diye,yağmur ara ara atıştırıp geçti,ona rağmen rüzgar sıfır idi ve hava soğukda deyildi,
    bu gün tam tersi hava açık rüzgar vardı ve soğuktu,rüzgar hevesimi kırdı bu gün darlada :wacko:

50mt de yerde yatan bira tenekesine atış videosu çektim cep telefonu ile,telefon un ekseni kaymış açık gök yüzünü çekiyor,bense ha bire yerdeki tenekiyi vurup duruyorum ;kihhik,

bu tüfek ile iyi sıfırlanmış bir dürbün ile 10 atış dan 10u nu da şişeye koymanız içten bile deyil,bu mesafede,ben abarttım 15 filan rahat atmışımdır ;kihhik, ama malesef cep telefonum yan gelip yatmış,tenekeyi deyilde gök yüzünü seyretmeyi tercih etmiş ;kihhik,

hava şartları bu gün en çok canımı sıkan olay idi,konsantrasyonumu bozuyordu rüzgarın vızıltısı,öyle olunca tüfeğide oynatıyordum :wacko:

[Resim Engellendi: http://img689.imageshack.us/img689/7833/300120112411280x768.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

71mt de bir grupman yapam dedim,pellet fx 16 grain,

[Resim Engellendi: http://img256.imageshack.us/img256/4757/300120112311280x768.jpg]

[Resim Engellendi: http://img98.imageshack.us/img98/3015/300120112321280x768.jpg]

[Resim Engellendi: http://img89.imageshack.us/img89/7017/300120112341280x768.jpg]

[Resim Engellendi: http://img816.imageshack.us/img816/6036/300120112381280x768.jpg]

air arms pro sport 22 cal, hedef kağıtına atış yaparken güneş arkamda idi bu gün,ilk etap da falcon 13.43grain pellet ile atış yaptım,hal böyle iken 41mtdeki hedef kağıtına uçan pelleti havada görüyordum ;kihhik, son bir kaç mt kala,
    hani dart oynarsınız ya öyle birşey oldu bu gün :) aslında bu durum canımı sıktı,sanki boncuk tabancası ile atış yapıyormuşum gibi oluyordu,

chrony ile falcon 13.43 grain pelleti ölçtüm 745 fps verdi,hmm dedim,bu hadise arkadan güneş yansıması ile oluyor dedim,ve varacağı hedef beyaz olunca kendini iyice belli ediyor,
    normal şişeye filan atınca göremiyorsunuz,

yayın tınlaması konsantrasyonumu etkiliyor,buna müdahale etmem lazım,sökme zamanı geldi :him:s

içinde bulunduğumuz şu kış aylarında soğuk hava atışları etkiliyor,örnek vereyim,

745fps yi gören tüfek 2ci atışında 730fps yi gördü,cü de 725fps yi gördü,tüfek ile henüz yeni yeni atışa başlandı,

yaklaşık 100atış sonrası ölçtüğümde 740fps olarak ölçtü ve daha stabil oran verdi,yani yaylı tüfek de gövde soğukken stabil atış beklemeyin,önce tüfeğiniz ile alıştırma atışları yapın,hava sıcaklığının düşük olduğu zamanlarda,

daha stabil atması lazım,bunun için pistona sentetik gres uygulayacağım,hem daha stabil atacak hemde yaklaşık 35 40fps güç artışı olacak,
    daha önceki testlerimde bunu gördüm,

ancak şunuda gördüm verdiğim bu uzun ara sürecinde epey paslanmışım,ısınma turları devam ediyor.........

• elinize kolunuza saglık kadır bey, detaylıca anlatmıssınız tecrübenizi.
    bu tüfegi almamak ıcın kendımı ınanın zor tutuyorum keske bir kac dürbünlü halıylede resım koysaydınız da fıstıgı görseydık ^^
    falcon yada 16 grain fx ıle acaba sızınde tahmınınız gıbı 100 metreden sıse kırarmı bu tüfek yada kara sıse vurulurmu :)
    tekrardan hayırlı olsun tüfeginiz.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• kısa mesafe video çekiminde atışı bıraktığımda tüfeğide çekmiştim,lakin videoyu izleyince keyfim kaçtı,cep telefonu yan yatmış hedef nokta kare içinde yok,böyle olunca yayınlamak dan vaz geçtim,bir dahaki sefere artık :)

her 2 pelletde şişe kırabilecek kapasiteye sahip 100mt de,bu mesafede 4.5mm stoeger ts10 ile şişe kırabildiysem bu pelletler her harükarda kırar,kendimi toparladığım vakit çekimlere başlıyacağım ;tacli#

• hadi hayırlısı ozaman video cekımlerınızı beklıyoruz.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• sağol kardeşim teşekkür ederim ;tacli# dün gece rüyama diana 300r girdi nerdenestiyse aklıma ;kihhik,

• Official Post

sağol kardeşim teşekkür ederim ;tacli# dün gece rüyama diana 300r girdi nerdenestiyse aklıma ;kihhik,

Aman ha Kadir,
    Plastik şarjör ve hemen arıza yapıyor, plastik tırnakları kırılıyor.

• youtube deki video da şarjör aliminyum karışımı gibiydi sanki abi :him:s ama diğer aksamı plastik muhtemelen,öyle temiz 2ci el hesaplı bulursam o parçaları yapacak ustaları tanıyorum ben abi :) tabbi yinede öncelik yakınen görmek isterim :)

• Official Post

Ben yakınen görüp inceledim, o silah olmaz Kadir, paranı sokağa atarsın.