Weirauch HW 97 K

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • " Destiye kurşun sıkar, keçeye pala çalarız. Başka tahribat bilmeyiz "

Benim için tahribat, peletin destiyi ( Tuğlayı ) delmesidir :) Yok sabunmuş, yok soda şişesiymiş hiç aklım ermez

• " Destiye kurşun sıkar, keçeye pala çalarız. Başka tahribat bilmeyiz "

Benim için tahribat, peletin destiyi ( Tuğlayı ) delmesidir

O zaman altı çizili cümleden yola çıkarak hemen (hemen :) ) şu kanıya vardım; tahribat göreceli bir kavramdır..

• Tahribat kesinlikle göreceli bir kavram. Şahsi fikrim hw97 tahribat için alınmaz.

Yaylı tahribat tüfeği Webley Patriot'dur, Diana Mod.460 Magnum'dur örnekler çoğaltılabilir.

• Ya bu tahribat konusunu bir türlü anlamadım. Peki tahribat silahı Webley Patriot veya diana 460 mağnum isabetlilik konusunda sıkıntımı çıkartıyor. Anladığım kadarıyla biri hedefi buluyor ama tahribat diğerine göre daha az.

• Günümüz de ki silahların hemen hepsi belirli bir isabeti sağlar. Ama daha ince atışlar, daha küçük hedefler, daha istikrarlı çıkışları gerekli kılar. Yaylı pistonlu silahlarda daha fazla güç demek, daha büyük, pistonlar, daha sert yaylar, daha ağır silahlar demektir. Bu da ister istemez istikrarı bozar. Ayrıca bu silahlar ateşli olmadıkları için peleti iten hava ne kadar güçlü olursa mermi yolunda o kadar değişkenlik olacaktır. Ama tabi "Diana" gibi kalite markalarda bu olumsuzluklar asgariye indirilmiştir.

• Tüfeğin ne için imal edildiği önemli bence, yani insan fıtratı gibi.. Örnek verdiğim Diana 460 Magnum Alman malı çok kaliteli malzemesi ve işçiliği var. HW'de Alman malı onun da çok kaliteli işçiliği var.. Diana markası bana gücü çağrıştırıyor, HW ise isabeti.. Diana 460 magnum ile harika grupman yapanlar var forumda, aratırsanız bulup inceleyebilirsiniz. Forumda HW'nin üzerinde gelen stock yayı atışları stabilize etmek adına daha güçsüz yay ile değiştiren arkadaşlar var. Bu müdahale de tüfeğin asıl amacının tahribat değil isabet olduğunu ortaya koyuyor.

Amacım bir konuda tanım yapmak değil, doğru ya da yanlış sadece kişisel görüşlerimi ortaya koyuyorum.. Herkesin tüfeği kendisi için harikadır, bunu bildiğim için buradaki tüm yorumların da kişisel yorumlar olduğunu düşünüyorum.. Bir konu hakkında yazarken illa birinin daha önce yazdığı şeye basarak değil de direk kendi görüşlerimizi yazarsak daha yerinde daha şık olur.

Diana Mod 460 Magnum Grupmanları

Diana Mod 460 grupman

Diana 460 Magnum 32 metre grupmanlar

Webley Patriot Grupmanları

Webley Patriot 5.5 (Birinci Nesil) Ve Mod 99 Le Grupmanlari

Webley Patriot Farklı Pellet Grupmanları

• Yardımlarınız için teşk.ler tekrar hw97k için karar kıldım. Tavsiye edilen gübenli bir satıcı varmı?

• Hw97k yı 4.5mm alın kişisel olarak tavsiyemdir.
    4.5mm ile stok haliyle bile çok iyi ft yaparsınız.

İlla 5.5mm derseniz 460 dan bir tık daha hassas olan Mod48/52 ye bakmanızı öneririm
    bu serinin namlu boyu daha kısa ayrıca piston strok oranıda biraz kısa
    21fpe güce karşın çok iyi isabet sunar bu seri.
    sinan beyin 10 m den iskambil kağıdını kesmesi 50m den ip kesmesi yine diana Mod52 ile yapılmıştır