Diana 460 Magnum-AA TX200

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mustafa abi riski sifira indirmek icin hw97k' ya pellet yuklerken kurma kolunu mu tutmamiz lazim geride ?

Kilit veya anti-beartrap mekanizması olsun olmasın tüm yaylı silahlarda namluya pelet yüklerken mutlaka kurma kolunun tutulması gerekir. Bu, yaylı tüfeklerin kullanımında en temel güvenlik şartlarından biridir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Official Post

Kilit veya anti-beartrap mekanizması olsun olmasın tüm yaylı silahlarda namluya pelet yüklerken mutlaka kurma kolunun tutulması gerekir. Bu, yaylı tüfeklerin kullanımında en temel güvenlik şartlarından biridir.

Diana Mod54 ve AirArms TX200 de buna gerek yok Evren. g;$i

• Ben yine var diyeyim de abi...
    Bir abimin sevdiğim bir lafı vardır: Yerden seker, göze girer. ;kihhik,

İhtiyattan zarar gelmez. g;$i

Webley Raider 10 .22

• Teorik olarak Gamo Cfx te de yok sanirim..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Anti-beartrap mekanizmasından kastım zaten kurma kolu açıkken tetiğin düşmesini mekanik olarak engelleyen sistemlerdi. Gamo, diana, weichrauch, neredeyse tüm markalarda artık bulunan bir sistem fakat Diana ve Air Arms gibi bazı firmaların uygulamaları biraz daha güvenilir.

Fakat bahsettiğimiz şeyler neticede mekanik ve insan yapısı. Bir arıza halinde, bir parçanın kırılması halinde en kaliteli tüfek bile olsa bir anda parmağınızdan olabilirsiniz.

Benim uyarım bu riske girmektense silahı doldururken kurma kolunu tutmak gibi basit bir alışkanlık edinmenin daha evla olacağı yönündeydi.

Örnek olarak geçmişte sahip olduğum bir Weihrauch silahın anti-beartrap mekanizması yanlış montajdan dolayı inaktif durumdaydı. Ben bakım yapmak için silahı söktüğümde bu hatayı görüp düzeltmiştim. Böyle basit bir hata her silahta olabilir, o yüzden tedbirli davranmakta zarar değil fayda var.

Webley Raider 10 .22

• Official Post

Teorik olarak Gamo Cfx te de yok sanirim..

Teorik olarak yok diyebiliriz ama ondada tetik boşa çıkması halinde kurma kolu hızla namluya vuruyor, bu şekilde de 3 sene önce bir arkadaşımız işaret parmağını kırdı, parmağı namlu ile kurma kolu arasında kalmış.

• Murat abi de parmağını CFX kurma koluna sıkışırıp kırmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Webley Raider 10 .22

• TX 200 kullanıcısıyım. Silah tek kelimeyle mükemmel. İstediğin her şeyi bulabileceğin bir silah. Bence yaylıların en iyisi tabi kardeşi pro sportla birlikte.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Mod 125 in namlusu elimden firladi kendimi korumaya calisirkende kafamin sag arka caprazina geldi okadar sert bir darbeydiki siyirip gecmeseydi gez kafa derimi yirtabilirdi hatta birkac saniyeye dair birsey hatirlamiyorum goruntu gitmisti, cfx inde kurma koluna elim sikisti fakat sukur ki birsey olmadi :)

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• TX 200 kullanıcısıyım. Silah tek kelimeyle mükemmel. İstediğin her şeyi bulabileceğin bir silah. Bence yaylıların en iyisi tabi kardeşi pro sportla birlikte.

Abisi ;box;x

FİLİNTALAR GRUBU