HW100 İSTİKRARLI İSABETLİLİK

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • size evvelki hafta Nighthawk ile hw100'lerimizi tanıma safhasında yaşadığım komik bir olayı anlatmak isterim. Dürbün ayağı pek iyi olmadığından ilk denemede sıfırlamayı tam becerememiştim, birde ayakları ters takmışım falan, önceki buluşmada Murat sağolsun söktü, tekrar taktı ayakları, bende sıfırlamaya başladım. Sıfırlamayı bitirdikten sonra (hedef kağıdı 10m.de falandı) tüpü tekrar doldurdum, pelletleri HN FT doldurdum, şarjörü taktım. Destekli bir tane sıktım, arkasından 1 tane daha, 1 tane daha ; 3 pellet tek delik, çok keyiflendim, vay be hw100 valla acaipmiş dedim kendi kendime, bu arada hafif yan rüzgarda var. 4., 5., 6. pellet yine tek delik, keyfin doruklarındayım. 7. pellettede kağıtta başka bir delik göremeyince sevinçle Murat'a "bu ne ya 7 pellet tek delik olurmu?" dedim. Murat "olmaz" dedi. Bir baktım şarjörün kilit mekanizmasını kitlememişim 1. pellet üstüne 6 tane boş sıkmışım :D haliyle hava hedefte delik açmamış, ondan beri çok güzel kilitliyorum şarjörü 8)

saygılar

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Fakat ilk 3 atışda Murat ın yüz ifadesini merak ediyorum.

:P 8o :rolleyes: ?( 8| :cursing: :evil: :huh: :thumbup:

• :D Ben anlamıştım bir acayiplik olduğunu 8) Ama cidden komikti.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Daha alışamadınız tüfeklere... s410lar yeni geldiğinde 50 m falan atışlar yaptık...sonuç güzel tüfek süper güçlü durumdan gayet memnun bir şekilde 100 m e hedef koyduk... ben gerile gerile desteksiz sallıyorum bu tüfekle şöyle zıplatırım böyle vururum falan diye :) ilk atışım bi çektim tetiği tüfekten püfffttt diye ince bir ses... mermi 60-70 m gitmeden indi aşağı... haliyle avını vuramayan avcı tüfeğine suç bulur misalı , şöyle bi yan gözle tüfeğe baktım ....güç ayarını açıyorum diye sonuna kadar kısmışım :rolleyes: bir kerede tam tersini evde yaptım :) kalorifer peteğinde sağlam bir ezik mevcut....

• Official Post

O kalörifer peteğine modifiye sonrası sıksaydın,baş parmagınla peteğin başında nöbet tutardın. :D

• mustafa abi cidden o peteğe modifiye sonrası senin dynamiclerden sıksaydım başında nöbet tutardık :P
    s410 xtra 5.5mm ile dynamic (sanırım 14.5 grn) mermi kullanarak 0.6cm kalınlığındaki kurşun bir hedefe 16 m den yapılan atışların sonuçu aşağıda....resmen delip geçti !!! delinmeyen yerlerde benim acemiliğimden oldu kurşun eriğik haldeyken kalıbı soğutmak icin suyun altına götürüyodum biraz sallamışım o bölge 0.9 cm kalınlığında birde ilk iki atışda hedefi düzgün yerleştirmedim fark ettiyseniz mermiler biraz yatay bir açıyla hedefe saplanmışlar bu arada tüfekte 90 bar hava varken tam güç kullanarak atış yaptım
    airgunturk.com/attachment/89/

40 m den grupman testimiz var mustafa abi :) tek diyebileceğim bu mermi süper.... daha uzun mesafelerde testler yapmak lazım...

• Official Post

mustafa abi cidden o peteğe modifiye sonrası senin dynamiclerden sıksaydım başında nöbet tutardık :P
    s410 xtra 5.5mm ile dynamic (sanırım 14.5 grn) mermi kullanarak 0.6cm kalınlığındaki kurşun bir hedefe 16 m den yapılan atışların sonuçu aşağıda....resmen delip geçti !!! delinmeyen yerlerde benim acemiliğimden oldu kurşun eriğik haldeyken kalıbı soğutmak icin suyun altına götürüyodum biraz sallamışım o bölge 0.9 cm kalınlığında birde ilk iki atışda hedefi düzgün yerleştirmedim fark ettiyseniz mermiler biraz yatay bir açıyla hedefe saplanmışlar
    airgunturk.com/attachment/89/

40 m den grupman testimiz var mustafa abi :) tek diyebileceğim bu mermi süper....

Çizgi filmlerde olur ya,adamın kafasına mermi isabet eder ve delinir,sonrada parmağını o deliğe sokar,bana öyle bir çağrışım yaptı. :rolleyes:

• Official Post

önce deldik sonramı mermilkeri soktuk diyosun abi anlamadım :P

Yok beee Volkan,Fotoğraf bana çizgi filmlerdeki tipleri çağrıştırdı,diyrum,

Bende benim S410 u modifiye ettim,benimki de 3mm alüminyum plakayı deliyor,normal kurşun pellet ile.

• Official Post

şaka yaptım be abi :P

3mm alüminyum... iyi modifiyemiş abi çıkış hızı kaç oldu ne kadar güç üretiyor...

Fazla oynamadım Volkan Namluyu 6,35mm ve tek atışlı şekle çevireceğim,belki 7,62mm yada 9mm de olabilir o zaman 100ft/lbs enerjileri rahat üretir.

• Official Post

ne o mustafa abi amerika'ya geyik avına falan mı gidiyosun :)

Ben belgrad ormanlarında ikame ediyorum ve benim metal hedefler sincap değil, :D

[Resim Engellendi: http://www.cityboyarchery.com/targets/rine_DeerBroadhead10810.jpg]

• daha şenliklisini yaptık ta motajlıcaz :thumbup:

• Official Post

Yok be Cengiz biz hiç kaçak köçekle uğraşırmıyız. ;)