at44 güç sorunu yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • at44 tüfeğim 200 barda iken bile 2 cm kavak tahtasını geçmiyo bana yardım edin

Krono ile gücü ölçme imkanınız varsa ölçüm yapın,,güç düşük cıkarsa kundağı söktükten sonra emniyetin altındaki delikten uzun (4 mm) olması lazım alyan anahtar sokup vidayı sola doğru açtıkça gücün artması lazım. güç ayarı söz konusu vidadan yapılıyor.denediğimiz silahlarda sağa doğru tamamen sıkıp vidanın sonunu bulduktan sonra sola doğru 5 tam tur açtığımızda 850-900 fps civarlarında güç oluşuyordu.her silahta aynı olmayabilir bilgi amaçlı yazdım.

A Takımı Üyesi

• Ek olarak; 200 bar silahn en güçlü atışı yaptığı basınç değil. Tam olarak emin olmasamda 170 120 bar arası atışlar 200 bardan daha güçlü olur. Heleki tüfeğinizin güç ayarı kısık ise 200 barda güç iyice düşer.

• ayarı 3 turdu şimdi 5 tura çıkardım bide böyle deniycem at44 kullananlar yada anlayanlar fikirlerinizi alıyım

• ayar 3 turdaydı şimdi 5 tura çıkardım bide böyle deniycem ustalar ve at44 de bunu uygulayanlardan önerileri bekliyorum

• En zayıf hali ile, pellet kutusunu delemezken, 10 tura çıkarıp denedim, iç içe 2 pellet kutusunu deldi geçti.
    Genel olarak 4,5-5 tur işinizi görür. Daha fazlası stabiliteyi bozuyor ve aşırı hava tüketiyor. 50 yerine 20 atı ş yaparsınız.

Not: Setskur vida sola doğru 12 tur dönüyor. sonra boş tur atıyor.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Boş Co2 tüplerine atış denemesi yapan var mı? Birden fazla modfiye görmüş halde benim tüfeğim, 20 kadar atış yapıyor Gamo Rocket ile bir tarafını delip diğer yüzeyinde yarık açıyor 10 metreden. Güç ve atış sayısını karşılaştırmak adına soruyorum, acaba benim yaptığım modifiye gereksiz mi?

• co2 tüpüne hiç denemedim bu haftasonu bi deneyim sizin tüfeginiz ne acaba ben ve ayar kaç turda

• Tüpün metalin nedir bilmiyorum ama;

Ne yönde modifiye ettiğinize bağlı. Güç içinse sanki yeterli değil ve tüfeğin verebileceği güçten daha az.
    Ama stabilite içinse zaten delicilik ön safhada olmamalıdır.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• AT-44 10. Amaç maksimum olmasa da yüksek güç elde etmek. Çekiç ağırlaştırması, çekiç yayının tansiyonunun artırılması, valf deliklerinin genişletilmesi ve transfer deliğinin genişletilmesi. Şimdi 600 cc tüp bağlayacağım becerebilirsem, Gladiator' e benzetmeye çalışacağım. Güç testi konusunda sizin tecrübeleriniz nelerdir?

• Merhaba,

Hazır konu açılmışken bu başlık altında ben de bir soru sorayım. 4mm anahtarı emniyet altından soktum, anahtar yerine oturdu. Sonrasında öndeki ufak delikten sabitlemek amacı ile 2,5mm anahtarı da soktum fakat 4mm anahtar bırakın 4-5 turu toplamda 1 tur bile dönmedi. Sola doğru neredeyse bir, sağa doğru da neredeyse bir tur dönüyor ama tam bir tur değil ve bu tam olmayan turların ardından oynamıyor. Tüfeğim AT44 long modeli. Sizce bu neden olabilir?

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• Merhaba,

Hazır konu açılmışken bu başlık altında ben de bir soru sorayım. 4mm anahtarı emniyet altından soktum, anahtar yerine oturdu. Sonrasında öndeki ufak delikten sabitlemek amacı ile 2,5mm anahtarı da soktum fakat 4mm anahtar bırakın 4-5 turu toplamda 1 tur bile dönmedi. Sola doğru neredeyse bir, sağa doğru da neredeyse bir tur dönüyor ama tam bir tur değil ve bu tam olmayan turların ardından oynamıyor. Tüfeğim AT44 long modeli. Sizce bu neden olabilir?

Fabrikada optimum düzeyde ayarlanmış ve yarı yapışkan yapıştırıcı ile setskurunuz yapıştırılmıştır.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• Fabrikada optimum düzeyde ayarlanmış ve yarı yapışkan yapıştırıcı ile setskurunuz yapıştırılmıştır.

Teşekkürler cevap için.

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• at44 tüfeğim ile 20-30 stabil atış yapabilmem için ayarı nasıl yapmalıyım yada en iiyi ayar nedir ??

• En zayıf hali ile, pellet kutusunu delemezken, 10 tura çıkarıp denedim, iç içe 2 pellet kutusunu deldi geçti.
    Genel olarak 4,5-5 tur işinizi görür. Daha fazlası stabiliteyi bozuyor ve aşırı hava tüketiyor. 50 yerine 20 atı ş yaparsınız.

Not: Setskur vida sola doğru 12 tur dönüyor. sonra boş tur atıyor.

+1000000 katılıyorum, 4,5 - 5 tur yeterli olacaktır. Saygılar

• konuyu gördüğüm için yazıyorum ... ben dün at44 long aldım 30 güçlü atış yapıyor ve 25 metreden 2 sunta kapıyı delip geçiyor ve hatta 3 tane... ben bişey yapmadım ama av markette bun dan 1 tane kalmış ordaki cafer kafasına göre ayar yapmış heralde.. bana 200 metre soda şişesi dedi artık bilmiyorum ilk fırsatta 100 ve 200 deneyecem.. şimdi 40 metreden 1 lira dan ufak gurup yaoıyo ...saygılar..

• konuyu gördüğüm için yazıyorum ... ben dün at44 long aldım 30 güçlü atış yapıyor ve 25 metreden 2 sunta kapıyı delip geçiyor ve hatta 3 tane... ben bişey yapmadım ama av markette bun dan 1 tane kalmış ordaki cafer kafasına göre ayar yapmış heralde.. bana 200 metre soda şişesi dedi artık bilmiyorum ilk fırsatta 100 ve 200 deneyecem.. şimdi 40 metreden 1 lira dan ufak gurup yaoıyo ...saygılar..

40 m de 1 TL den ufak grup yapıyorsan, tüfeği bilmem de sen kesinlikle iyi atıcısın. Kaç atıştan oluşuyor grubun?

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• 10 atış yapıyorum 4 5 tanede delik büyüyo zaten diğerleri onların açtığı yere gidiyo ...5 atış 1 lira oluyo diğer 5 mermide o büyük delikten geçiyo.. av markette ayarladılar lazerle biraz sağa kaçıyo ama ben aynı oranda hep sola atıyorum mükemmel ... bendeki mod 125 ilede küçük su kapağını dürbünsüz 30 metreden 5 de 3 5de2 vurutordum...
    benim işim nişan..
    [Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/21e2e6w.jpg]
    bak ortada toplananlar 31 32 adım benim boyumda 1.8 hesapla 30 metre rahat var
    [Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/34j5gzn.jpg]
    kuruşun olduğu onda 10 adım ötede.. yani 40 felan ...ilk fırsatta mühyedeki yere gelecem.. saygılar