Sorunlu Torun K-101 ve yeni tüfek...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Basınçlı kaplar ve kullanılan dolum aparatları kullanıldıkları basınçların en az %50 üzerinde teste tabi tutularak a dan z ye üretim aşamalarında kalite kontrollü eretilirler,ve güvenlidirler,ama siz derseniz merdivan altı üretim,ona bir sözüm olamaz,avrupada amerikada bu PCP silahlar hatalı kullanım (hava yerine propan,oksijen) dışında kayda geçen bir kaza raporlanmamıştır,Termopl İlker arkadaşımız HW100 için 4 adet uzatma tüpü imal etmiş ve basınç testlerini henüz yaptıramadığı içinde ne kendisi kulanmış nede kimseye vermiştir.Avrupalı üreticiler zaten bu kurallara bizden çok daha sıkı bağlıdırlar.

yani evde yapılan scuba tüplerden hava aktarma işlemi, güvenlimidir? tekrar söylüyorum, forumda önerilen ve denenmiş aparat ve gauge lar kullanılırsa?

• Official Post

Evde scuba tüpden silaha hava doldurmak,merdiven altı gereçlerle değilde,markalı arkasında sizin zarar görmeniz halinde çok büyük kayıplar yaşayabilecek ve sorumluluğunun bilincinde üreticinin bir ürünü var ise ben gönül rahatlığıyla dolum yapabiliyorum,bu tür aparatları üreten bir kaç yurt dışı firmanın ürün açıklamalarında 3000 PSI kullanım basıncı ve 5000 PSI test basıncı ibarelerini,resmi web sitelerinde görebiliyoruz.

• Evde scuba tüpden silaha hava doldurmak,merdiven altı gereçlerle değilde,markalı arkasında sizin zarar görmeniz halinde çok büyük kayıplar yaşayabilecek ve sorumluluğunun bilincinde üreticinin bir ürünü var ise ben gönül rahatlığıyla dolum yapabiliyorum,bu tür aparatları üreten bir kaç yurt dışı firmanın ürün açıklamalarında 3000 PSI kullanım basıncı ve 5000 PSI test basıncı ibarelerini,resmi web sitelerinde görebiliyoruz.

Evet şimdi içim rahatladı. Teşekkürler.Önerebileceğiniz pcp ve dolum aparatları ve takribi fiyatları nelerdir acaba?

• Official Post

Ben size şu marka PCP diye öneri yapamam çünkü bende bu konu da ithalat yapıyor ve satıcı olduğum için etik olmaz,dolum aparatı konusunda korkulu rüya görmemek için silahla birlikte gelen markalı ürünü tercih etmenizi salık veririm,

Forumun amacı da zaten doğruyu tespit edebilmek için zemin oluşturması değilmi,bir zamanlar bir forum vardı ve ben oraya üye olupta bir süre sonra orada bir silah markası ile ilgili bilgi istediğimde forum yönetiminden uyarı almış ve yazım da silinmişti,anladımki o forumun sahiplerinin satmadığı bir markadan bahsetmişim, ;kihhik, AirGunTürk de ise herkes bilirki bu konuda markalara ve ticari şirketlere saygılı olmak şartı ile hiç bir kısıtlamamız yoktur.

Yani forumda ki deneyimli tecrübeli tüm arkadaşlarımın önerilerini değerlendirebilirsiniz.

• En iyisi fx ler hariç diyeyim çünkü fx ler herhalde tartısılmaz üstündür bi çok silaha oranla. Fx düşünecek olursam T12 düşünürüm. (fiyat olarak). yoksa HW 100...zaten başkada bilmiyorum. Ancak önce tüp almak gerekli..8 lt lik yeterli olur herhalde..fiyat bilmiyorum, daha sonrasında ise dolum aparatları geliyor o konudada bilgim yok.

• Basınçlı kaplar ve kullanılan dolum aparatları kullanıldıkları basınçların en az %50 üzerinde teste tabi tutularak a dan z ye üretim aşamalarında kalite kontrollü eretilirler,ve güvenlidirler,ama siz derseniz merdivan altı üretim,ona bir sözüm olamaz,avrupada amerikada bu PCP silahlar hatalı kullanım (hava yerine propan,oksijen) dışında kayda geçen bir kaza raporlanmamıştır,Termopl İlker arkadaşımız HW100 için 4 adet uzatma tüpü imal etmiş ve basınç testlerini henüz yaptıramadığı içinde ne kendisi kulanmış nede kimseye vermiştir.Avrupalı üreticiler zaten bu kurallara bizden çok daha sıkı bağlıdırlar.

Mustafa Bey çalıştığım yerde Habaş'ın HB karışım gaz tüpleri kullanılıyor gazaltı kaynaklar için... Bu tüp içindeki gaz yanıcı değil, ve basıncı 230 bar... Acaba bununla pcp tüfekler doldurulabilir mi?

Webley Patriot 5.5mm.

Crossman 2100B

• Official Post

Gazaltı kaynakta Argon gazı kullanılır,biraz pahalı olmasının dışında hiç bir sakıncası olmadığı gibi antiyanıcı olması da avantajdır.

• O zaman dolum denizinin içine düştüm demektir ;kihhik,

Webley Patriot 5.5mm.

Crossman 2100B